Przysługiwało Państwu prawo dokonania korekty (zwiększenia) kwoty podatku naliczonego o skorygowaną wcześniej część (90%) kwoty podatku naliczonego, w rozliczeniu za okres, w którym uregulowano należności, tj. okres rozliczeniowy, w którym doszło do uprawomocnienia postanowienia o zatwierdzeniu układu.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - spłata kredytu zaciągniętego w euro.
Skutki podatkowe otrzymania przez spadkobiercę spłaty w ramach działu spadku.
Skutki podatkowe otrzymania spłaty w wyniku zniesienia współwłasności
W zakresie braku powstania obowiązku podatkowego z tytułu spłaty otrzymanej w wyniku działu spadku.
Czy w wyniku dokonania działu spadku i zniesienia współwłasności nieruchomości odziedziczonej w drodze spadku po ojcu Wnioskodawczyni J.P., w zamian za spłatę dokonaną przez jej macochę M.P., Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Skutki podatkowe otrzymania spłaty w wyniku zniesienia współwłasności
Czy wartość spłaty, jaką otrzymam od swojego brata za odziedziczone w 1/5 części nieruchomości po E, S oraz O, w okresie przed upływem pięciu lat od końca roku kalendarzowego (grudzień 2015), w którym zmarł mój brat (czerwiec 2015) oraz moja mama (lipiec 2015) w wyniku [działu spadku i] zniesienia współwłasności mieszczącej się w moim udziale w spadku - 1/5 - będzie podlegała podatkowi dochodowemu
Czy w wyniku dokonania działu spadku i zniesienia współwłasności nieruchomości odziedziczonej w drodze spadku, w zamian za spłatę dokonaną przez macochę, Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych z tytułu odpłatnego zbycia, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy w przypadku mieszkania nabytego w drodze spadku, opodatkowanego stawką 0% podatku od spadków, zachodzi konieczność zapłacenia podatku dochodowego, w sytuacji gdzie nie doszło do faktycznego przyrostu majątku, a jedynie zamiany formy posiadania z udziału w nieruchomości na gotówkę? Sam fakt nabycia spadku został już wcześniej objęty podatkiem od spadków w stawce 0%. Czy nie zachodzi tutaj sytuacja
Możliwość odliczenia od kwoty sprzedaży wartości długu spadkodawcy, kosztów egzekucji komorniczej, kosztów pośrednictwa w sprzedaży, spłaty jednego ze spadkobierców.
Którą datę należy uznać za datę nabycia do rozliczenia podatku w związku ze sprzedażą działek? Czy odszkodowanie za przejęcie działki pod drogi publiczne podlega opodatkowaniu, czy też jest zwolnione z podatku dochodowego?
1) Czy w wyniku działu majątku spadkowego po ojcu i matce Wnioskodawczyni, w skład którego wchodziło spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego, w którym Wnioskodawczyni uzyskała spłatę w wysokości przekraczającej wartość Jej udziału spadkowego, powstanie po stronie Wnioskodawczyni na gruncie art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.
1) Czy w wyniku działu majątku spadkowego po ojcu i matce Wnioskodawcy, w skład którego wchodziło spółdzielcze prawo do lokalu mieszkalnego, w którym Wnioskodawca uzyskał spłatę w wysokości przekraczającej wartość Jego udziału spadkowego, powstanie po stronie Wnioskodawcy na gruncie art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012
Z uwagi na fakt, że otrzymana przez Wnioskodawcę spłata z tytułu działu spadku dotyczącego udziału w nieruchomości nabytej po zmarłych rodzicach nie przekroczy wartości udziału Wnioskodawcy w spadku, spłata ta nie spowoduje powstania przychodu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który mógłby podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych
Czy spłata otrzymana przez Wnioskodawcę w kwocie 30 000 zł w związku z podziałem majątku wspólnego i działem spadku rodzi obowiązek w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy kwota pieniężna wypłacona byłemu małżonkowi przez Wnioskodawczynię tytułem spłaty w związku z podziałem majątku wspólnego stanowi udokumentowane koszty nabycia w rozumieniu art. 22 ust. 6c ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i jako taka jest kosztem uzyskania przychodu ze sprzedaży nieruchomości gruntowej zabudowanej domem mieszkalnym w dniu 21 lutego 2014 r.? Czy pełna kwota 420 000
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu uzyskania przychodu oraz ustalenia kosztów uzyskania przychodów w związku z nabyciem wierzytelności od podmiotu z siedzibą na terytorium Republiki Estońskiej oraz pełnienia funkcji płatnika w stosunku do należności wypłacanej za nabycie tych wierzytelności.
Czy wartość spłaty na rzecz byłego męża jako spłata wartości przypadającej na niego udziału w domu może zostać potraktowana jako koszty uzyskania przychodu przy sprzedaży tego domu przed upływem 5 lat od nabycia prawa do połowy tej nieruchomości?
Czy w opisanym stanie faktycznym kwota uzyskana ze spłaty w związku z działem spadku po rodzicach, podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy wartość spłaty udziału otrzymanej od innego spadkodawcy w wyniku działu spadku stanowi przychód z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości i powoduje konieczność zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w przypadku sprzedaży w dniu 6 maja 2014 r. prawa wieczystego użytkowania działek o numerach 554 i 544/9 oraz prawa własności budynku mieszkalnego posadowionego na działce nr 554 uprzednio nabytych wspólnie z mężem do majątku wspólnego w latach 1972, 1975 i 1997 , a następnie nabytych w części stanowiącej spadek po zmarłym mężu Wnioskodawczyni jest zobowiązana do zapłaty podatku dochodowego od