Czy Wnioskodawczyni ma możliwości zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej do wynajmowanego lokalu przy planowanym przekształceniu spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu w prawo własności tego lokalu.
Stwierdzić należy, że w 2013 r. doszło do nabycia przez Wnioskodawczynię spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Oznacza to, że jego sprzedaż przed 1 stycznia 2019 r. spowoduje, że dochód z tej sprzedaży podlegać powinien opodatkowaniu 19% podatkiem dochodowym na podstawie art. 30e ustawy
Skutki podatkowe przekształcenia spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego.
Czy sprzedaż spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu położonego w mieście G. przy ul. D. dla którego Sąd Rejonowy prowadzi księgę wieczystą, w drodze licytacji publicznej przez komornika sądowego podlega obowiązkowi opodatkowania podatkiem od towarów i usług?
Czy istnieje obowiązek zapłaty podatku od transakcji nabycia w drodze licytacji spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego?
Opodatkowanie nabycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu w świetle art. 2 pkt 3 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Czy w kontekście ww. stanu faktycznego, stan prawny do rozliczenia z Urzędem Skarbowym będzie na podstawie przepisów art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Czy w związku z tym przepisem upłynął już okres 5 lat od momentu, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie Jej lokalu (ekspektatywy) do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym, czy też na podstawie umowy o przeniesieniu
Zakresie amortyzacji spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Należy stwierdzić, że nabycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w postępowaniu egzekucyjnym, na gruncie ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych kwalifikowane jest jako sprzedaż prawa majątkowego, a nie jako sprzedaż rzeczy i z tej przyczyny podlega opodatkowaniu na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) w związku z art. 1 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych
Czy sprzedaż spółdzielczego prawa do lokalu w postępowaniu egzekucyjnym nie podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 2 ust. 3 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy nabycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu przez Spółdzielnię Mieszkaniową na podstawie postanowienia Sądu wydanego w toku postępowania egzekucyjnego o przysądzeniu własności - podlega podatkowi od czynności cywilnych?
Czy możliwe jest zastosowanie zwolnienia przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
W przypadku zaewidencjonowania zakupionego lokalu na warunkach spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu zgodnie z art. 16m ust. 4 odpisów amortyzacyjnych dokonuje się przy zastosowanie rocznej stawki amortyzacyjnej w wysokości 2,5%. Natomiast w przypadku lokalu będącego odrębną własnością podatnika w myśl art. 16j ust. 1 pkt 3 Wnioskodawca może indywidualnie ustalić roczną stawkę amortyzacyjną
Czy wydatki poniesione w związku z najmem lokalu mieszkalnego, stanowią koszt uzyskania przychodów z tytułu najmu?
Czy ma Pan obowiązek uiszczenia podatku dochodowego z tytułu sprzedaży wskazanego spółdzielczego własnościowego lokalu mieszkalnego?
Nasza spółdzielnia ma wielu dłużników, wobec których posiadamy wyroki z klauzulą wykonalności. Ściągnięcie należności z wynagrodzenia lub z rzeczy ruchomych jest niemożliwe. W jaki sposób dochodzi do egzekucji należności z nieruchomości (spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu)? Czy musimy zapewnić lokal zastępczy? Proszę o podanie podstaw prawnych.
Czy nabycie własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego w postępowaniu egzekucyjnym korzysta z wyłączenia przewidzianego w art. 2 pkt 3 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych i ustalenie strony dokonującej sprzedaży?
Dotyczy: 1/ prawidłowego ustalenia wartości początkowej budynku handlowo-mieszkalnego, którego parter jest wynajmowany,nabytego w1996r. w drodze spadku oraz stawki amortyzacyjnej dla tego budynku; 2/ prawidłowego ustalenia wartości początkowej spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego i stawki amortyzacyjnej