Wywóz z terytorium kraju produktów stanowiących Państwa własność do składu celnego znajdującego się na terytorium Wielkiej Brytanii, a następnie ich sprzedaż na tym terytorium, podlega opodatkowaniu na terytorium kraju jako eksport towarów.
Opodatkowanie nieodpłatnego przekazania towarów w składzie celnym oraz rozliczenie podatku VAT z tytułu eksportu towarów.
Braku obowiązku rozliczenia podatku od towarów i usług z tytułu importu towarów, uznanie dostawy towarów ze składu celnego za transakcje niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz rozliczenie ww. transakcji jako eksport towarów.
W zakresie uznania transakcji dostawy ze składu celnego za eksport towarów oraz obowiązku rejestracji jako podatnik.
1. Czy przedmiotowa transakcja, w wyniku której produkty kompensacyjne zostały wywiezione z terytorium kraju i dostarczone do Nabywcy posiadającego siedzibę w X, stanowi eksport towarów w rozumieniu art. 2 pkt 8 ustawy o VAT?2. Czy dokumenty zgromadzone przez Spółkę, potwierdzające wywóz towarów poza terytorium Unii Europejskiej, są wystarczające dla zastosowania preferencyjnej stawki 0% VAT z art.
Opodatkowanie w kraju dostaw towarów niewspólnotowych, transportowanych w procedurze tranzytu z terytorium kraju do państwa trzeciego.
opodatkowanie towarów wprowadzanych spoza Wspólnoty do składu celnego (na terytorium Polski), objętych procedurą składu celnego i transakcji dotyczących wywozu towarów ze składu celnego do krajów spoza Wspólnoty
W zakresie importu towarów do magazynu czasowego składowania oraz eksportu towarów z tego magazynu.
Import towarów i eksport towarów, do którego zastosowanie ma stawka w wysokości 0%
W zakresie opodatkowania sprzedaży towarów ze składu celnego i uznania transakcji za eksport towarów.
należy uznać, że sprzedaż towarów bezpośrednio ze składu celnego, w procedurze składu celnego na rzecz odbiorców z krajów trzecich, nie jest sprzedażą dokonaną poza granicami kraju, lecz wypełnia dyspozycję dostawy eksportowej w myśl ustawy o podatku od towarów i usług i tym samym jest czynnością podlegającą opodatkowaniu na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy.
Dokonywana przez Zainteresowanego transakcja sprzedaży towarów ze składu celnego poza terytorium Unii Europejskiej, jeżeli spełnia warunki wynikające z powołanego przepisu, wypełnia dyspozycję dostawy eksportowej w myśl ustawy o podatku od towarów i usług. Zatem będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu na podstawie art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy.
Opodatkowanie dostawy towarów ze składu celnego do państw trzecich - eksport bezpośredni towarów z zastosowaniem stawki podatku 0%.
Uznanie wywozu towarów ze składu celnego za eksport towarów oraz stawki podatku obowiązującej do tej transakcji.
Czy sprzedaż towarów ze składu celnego do kraju pozaunijnego podlega przepisom ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, a jeśli tak to jaką stawkę podatku od towarów i usług należy zastosować do tej sprzedaży (Dz. U. z 2004 r. nr 54 poz. 535 z poźn. zm.)?
1. Czy sprzedaż towarów pochodzenia pozaunijnego ze składu celnego do odbiorców z państw trzecich winna być traktowana jako eksport, czy jako czynność niepodlegająca opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? 2. Na jakiej podstawie Spółka może odliczać podatek naliczony związany ze sprzedażą ze składu celnego?
uprawnienie do zastosowania stawki VAT 0% przy eksporcie towarów ze składu celnego
podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania dostawy towarów w składzie celnym na rzecz kontrahenta z kraju trzeciego,
Jakie przesłanki muszą być spełnione aby do powyższej transakcji można było zastosować stawkę podatku od towarów i usług w wysokości 0% oraz czy prawidłowym jest wykazanie przedmiotowej dostawy towarów w pozycji 22 deklaracji VAT-7?
Sprzedaż towarów w składzie celnym na rzecz podmotu posiadającego siedzibę na terytroium państwa trzeciego.
Czy dostawa towarów - sprowadzonych z Chin do składu celnego położonego na terytorium RP - dla kontrahentów z Rosji, Ukrainy i Rumunii stanowi eksport towarów z prawem do odliczenia podatku naliczonego ?
Spółka sprowadza towar z krajów trzecich do swojego składu celnego w Polsce bez zakończenia procedury importu. Wywóz towarów następuje ze składu celnego spółki do składu celnego na terenie UE, a następnie za pośrednictwem składu celnego firmy spedycyjnej (dokument CMR-terminal lub skład celny) do krajów trzecich. Zapłata za towar otrzymywana jest z krajów trzecich. Spółka dokonuje sprzedaży ze składu
Na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dn. 29.08.1997r. Ordynacja podatkowa zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie informacji w następujących sprawach:1 Firma nasza w dn. 21.05.2004r. wyeksportowała towar do Rosji. Zgodnie z art. 19 pkt 6 ustawy z dn. 11.03.2004r. o podatku od towarów i usług, obowiązek podatkowy w eksporcie towarów powstał, naszym zdaniem, w dn. 29.05.2004r. tzn. z chwilą potwierdzenia