Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Opodatkowanie ryczałtem od dochodów spółek - zwrot zaliczek, umowy najmu, umowy wydawnicze, umowa o pracę, świadczenie usług, zwrot dopłat, samochody, nieodpłatne przekazanie publikacji.
Możliwości zastosowania stawki 0% dla eksportu towarów na podstawie posiadanych dokumentów.
Pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z leasingiem oraz wydatków eksploatacyjnych związanych z użytkowaniem samochodu ciężarowego.
Co do zasady w przypadku wykorzystania pojazdu (również konstrukcyjnie przeznaczonego do działalności gospodarczej) do celów mieszanych Wnioskodawcy nie przysługiwało pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego w stosunku do wydatków związanych z użytkowaniem i eksploatacją samochodu.
Mając na uwadze fakt, że Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki jawnej, wydatki związane z używaniem w działalności gospodarczej przedmiotowych samochodów Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów przy zastosowaniu proporcji do posiadanego przez niego udziału w zysku.
Samochody osobowe i ciężarowe to środki transportu powszechnie wykorzystywane w firmach. W 2019 r. ustawodawca wprowadził nowe zasady zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z nabyciem i używaniem samochodów osobowych, zwłaszcza tych droższych. Zasady te nie zmieniły się natomiast w stosunku do samochodów ciężarowych. Nie objęły także podatku naliczonego od wydatków dotyczących
Prawo do odliczenia 100% podatku naliczonego od wydatków związanych z nabytym samochodem.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.
Czy Wnioskodawcy będzie przysługiwać prawo do odliczenia VAT (odpowiednio 100% oraz 50%) z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług dokonanych za pomocą kart paliwowych?
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów i usług zakupionych za pośrednictwem kart paliwowych związanych z użytkowaniem samochodów osobowych przeznaczonych do użytku mieszanego oraz związanych z użytkowaniem samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT od wydatków związanych z użytkowaniem samochodu ciężarowego.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od rat leasingowych oraz od wydatków na zakup paliwa i innych związanych z eksploatacją pojazdów.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu użytkowania samochodów stanowiących własność firmy Wnioskodawcy.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu użytkowania samochodów stanowiących własność firmy Wnioskodawcy oraz w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu użytkowania samochodów wykorzystywanych w firmie Wnioskodawcy na podstawie umowy leasingu.
Pełne prawo (100%) do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa i oleju napędowego służących do napędu pojazdów samochodowych.
Pełne prawo (100%) do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa służącego do napędu samochodów wielozadaniowych.
Prawo do odliczenia 50% podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa służącego do napędu samochodu ciężarowego (bez ewidencji przebiegu pojazdu i VAT-26).
uregulowania związane z zakupem i sprzedażą samochodów używanych poza terytorium Polski
1. Czy Spółka leasingobiorca samochodu ciężarowego w sytuacji użyczenia tego pojazdu swojemu pracownikowi dyrektorowi firmy również na cele nie związane bezpośrednio z działalnością gospodarczą może obniżyć podatek VAT w całości o podatek naliczony zawarty w ratach i innych opłatach leasingowych? 2. Czy spółka ma prawo odliczyć w całości lub w części podatek VAT naliczony z tytułu dokonanych wydatków
należy stwierdzić, iż nie jest możliwe dokonanie jednorazowej amortyzacji przedmiotowego samochodu, na zasadach określonych w art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, gdyż na gruncie cytowanej ustawy jest on samochodem osobowym. To, czy dany pojazd samochodowy jest samochodem osobowym w rozumieniu komentowanego przepisu, ustalane jest na podstawie badania technicznego, przeprowadzonego
Czy gdy wnioskodawca będzie posiadał wymienione zaświadczenie to będzie miał prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktury dokumentującej zakup samochodu oraz faktur dokumentujących zakup paliwa, zgodnie z wyrokiem TSWE z 22.12.2008 r. w sprawie C-414/07?
prawo do odliczenia podatku VAT od rat leasingowych samochodu ciężarowego i paliwa wykorzystywanego do tego pojazdu