przeliczanie
Interpretacja
05.06.2014 Podatki

W sytuacji gdy przychód został wyrażony w walucie obcej podatnik zobowiązany jest przychód ten przeliczyć według kursu średniego tej waluty ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień uzyskania przychodu tj. wykonania usługi.

Interpretacja
20.10.2011 Podatki

Czy emerytury i renty z zagranicy wyrażone w walutach obcych, a wypłacane przez Bank świadczeniobiorcom w polskich złotych wg. kursu obowiązującego w Banku, należy traktować jako przychody w walutach obcych i w związku z tym stosować kurs średni NBP na podstawie art. 11a ust. 1 ustawy, do przeliczenia przychodu w celu pobrania zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?

Interpretacja
06.07.2011 Podatki

1. Czy datą powstania obowiązku podatkowego jest dzień odprawy celnej na terenie Niemiec? 2. Czy dla celów podatku dochodowego należy przyjąć sumę wartości towaru w euro po przeliczeniu przez dokonującego odprawy wraz z cłem i po kursie z jakiego dnia należy przeliczyć ww. wartość?

Interpretacja
17.12.2009 Podatki

Po jakim kursie należy przeliczyć lokatę terminową założoną w walucie w EUR i naliczone odsetki bankowe od tej lokaty?

Interpretacja
12.03.2009 Podatki

Czy Zainteresowany miał obowiązek wyrazić podatek VAT w PLN w każdej fakturze, dla wszystkich dostaw rozliczanych zaliczką i czy w związku z tym, że kurs EURO w chwili dostawy był wyższy niż w chwili otrzymania zaliczki, zaniżył on należny podatek VAT?

Interpretacja
30.06.2004 Podatki

Według jakiego kursu należy dokonać przeliczenia kwot z Euro na złote - według kursu średniego NBP, czy też według kursu kupna dewiz w banku, w którym firma posiada rachunek?