prospekt emisyjny
Interpretacja
13.10.2014 Podatki

Czy wydatki związane z nabyciem usług w celu emisji akcji na rynku regulowanym w szczególności: koszty związane ze sporządzeniem prospektu emisyjnego, koszty zakupu usług od doradców finansowych, koszty doradztwa prawnego, związane ze sporządzeniem aktu notarialnego, koszty związane z ogłoszeniem, drukiem i dystrybucją prospektu, koszty kampanii reklamowych i promocyjnych itp. stanowią koszty uzyskania

Interpretacja
11.08.2014 Podatki

prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi w związku z prywatyzacją oraz sprzedażą pakietu akcji w 100%.

Interpretacja
27.03.2014 Podatki

Czy wydatki związane z emisją akcji stanowią, w świetle art. 15 i 16 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 z późn. zm.), koszty uzyskania przychodów?

Interpretacja
29.11.2011 Podatki

Koszty uzyskania przychodów dotyczące emisji akcji i wprowadzenia ich do publicznego obrotu.

Interpretacja
10.10.2011 Podatki

W przedmiotowej sprawie do kosztów związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego nie znajduje zastosowania art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ponieważ wydatki podatnika mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów tylko wówczas jeżeli związek, o którym stanowi art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dotyczy przychodów podatkowych. W przeciwnym razie

Interpretacja
26.08.2011 Podatki

Czy stanowią koszt uzyskania przychodów wydatki (tj. usługi związane z doradztwem, pomocą prawną marketingiem, sporządzeniem prospektu, opłaty skarbowe itp.) poniesione przez Spółkę w związku z wejściem na giełdę?

Interpretacja
06.06.2011 Podatki

Odliczenie podatku naliczonego w związku z kosztami poniesionymi na emisję własnych akcji oraz usługami doradczymi.

Interpretacja
09.05.2011 Podatki

Odliczenie podatku naliczonego w związku z kosztami poniesionymi na emisję własnych akcji.

Interpretacja
06.10.2010 Podatki

Spółka posiada prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od poniesionych wydatków dotyczących emisji obligacji związanych pośrednio bądź bezpośrednio z prowadzoną działalnością opodatkowaną.

Interpretacja
29.09.2010 Podatki

Prawo do odliczenia podatku od towarów i usług naliczonego od wydatków związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego.

Interpretacja
22.04.2008 Podatki

Czy w związku z wydatkami poniesionymi na potrzeby podwyższenia kapitału zakładowego następującego w drodze emisji nowych akcji, w związku z wejściem na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, tj. wydatkami na opłaty notarialne, skarbowe, sądowe, giełdowe, wydatki związane z obsługą prawną i podatkową, koszty sporządzenia oraz dystrybucji prospektu emisyjnego, Spółce przysługuje prawo do obniżenia

Interpretacja
21.12.2007 Podatki

Czy Spółce przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z emisją akcji własnych?

Interpretacja
20.11.2007 Podatki

Czy Spółce przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych na emisję akcji w świetle przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług?

Interpretacja
05.09.2007 Podatki

Czy Spółce przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur zakupu ww. usług związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego?

Interpretacja
10.07.2007 Podatki

1.czy wydatki związane z emisją akcji stanowią koszty uzyskania przychodów,2.czy w przypadku zaniechania złożenia dokumentów do komisji papierów wartościowych poniesione koszty będą stanowiły koszt uzyskania przychodów,3.czy w przypadku zaniechania publicznej emisji akcji z powodów niezależnych od Spółki (takich jak dekoniunktura na rynku papierów wartościowych) przedmiotowe wydatki stanowić będą koszty

Interpretacja
21.02.2006 Podatki

Czy wydatki poniesione w związku z podwyższeniem kapitału Spółki poprzez emisję akcji oraz ich wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym (pod rządami uprzednio obowiązującej ustawy Prawo o publicznym obrocie papierami wartościowymi) można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?