Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z termomodernizacją budynków użyteczności publicznej (w tym montaż paneli fotowoltaicznych).
Uznanie wprowadzenia wyprodukowanej w instalacji fotowoltaicznej energii elektrycznej do sieci elektroenergetycznej za czynność opodatkowaną podatkiem VAT, obowiązek wystawienia faktury VAT oraz prawo do odliczenia podatku VAT.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z nabyciem i montażem instalacji fotowoltaicznych na budynku przedszkola przy zastosowaniu sposobu określenia proporcji oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od pozostałych wydatków ponoszonych w ramach projektu.
Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do korzystania ze zwolnienia od podatku do przekroczenia kwoty sprzedaży z tytułu wynajmu pomieszczeń i nieruchomości w niektórych z należących do SPZZOZ obiektów oraz dostawy energii elektrycznej do momentu przekroczenia 200.000 zł limitu sprzedaży z tego tytułu w roku podatkowym.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku realizacją projektu.
Opodatkowanie dostaw i refakturowania energii cieplnej, alokacja podatku na podstawie art. 90 ust. 1 ustawy o VAT, sposób ustalenia proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 2 ustawy, obowiązek dokonania korekty po zakończeniu każdego z lat podatkowych stosowania korekty.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego VAT o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego lub zwrot podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak wliczenia do obrotu przy wyliczaniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy, obrotu z tytułu sprzedaży Budynku.
Brak możliwości odliczenia podatku VAT w całości lub w części w związku z realizacją zadania.
Brak możliwości odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Uznanie Państwa za podatnika zobowiązanego do odpowiedniego rozliczenia podatku należnego z tytułu energii elektrycznej wprowadzonej do sieci; obowiązek rozliczenia przez Państwa każdej ilości energii elektrycznej wprowadzonej do sieci energetycznej; uznanie, że wartość energii wprowadzonej do sieci przez Państwa a opisanej przez Spółkęna fakturze jako „wartość netto” stanowi po Państwa stronie kwotę
Prawo do częściowego odliczenia VAT naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących zakup towarów i usług związanych z realizacją Inwestycji, sposób odliczenia VAT naliczonego oraz okres korekty kwoty podatku VAT naliczonego.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego od Wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji w zakresie dotyczącym Budynków A oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego od Wydatków ponoszonych na realizację Inwestycji w zakresie dotyczącym Budynków B.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych związanych z instalacjami fotowoltaicznymi montowanymi na terenie SUW i Oczyszczalni ścieków na podstawie art. 86 ust. 1 w zw. z art. 86 ust. 2a i następne ustawy z uwzględnieniem prewspółczynnika metrażowego osobnego dla infrastruktury wodociągowej oraz infrastraktury kanalizacyjnej.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług wprowadzenia do sieci energetycznej prądu, który zostanie wyprodukowany w Instalacjach zamontowanych na budynkach zespołów szkół samorządowych, ‒ brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z zakupem i montażem Instalacji na ww. budynkach.
1. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów w działalności gospodarczej wydatków na energię elektryczną przypisaną do licznika prywatnego (energia elektryczna wykorzystywana de facto do obsługi pompy ciepła). 2. Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kosztów zakupu i montażu pompy ciepła w proporcji odpowiadającej wielkości ośrodka w stosunku do powierzchni całkowitej budynku
Jeżeli podatnik ponosi koszty uzyskania przychodów ze źródeł, z których dochody podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym, oraz koszty związane z przychodami ze źródeł, z których dochody nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym lub są zwolnione z podatku dochodowego, a nie jest możliwe przypisanie danych kosztów do źródła przychodów, koszty te ustala się w takim stosunku, w jakim pozostają
Jeżeli podatnik ponosi koszty uzyskania przychodów ze źródeł, z których dochody podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym, oraz koszty związane z przychodami ze źródeł, z których dochody nie podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym lub są zwolnione z podatku dochodowego, a nie jest możliwe przypisanie danych kosztów do źródła przychodów, koszty te ustala się w takim stosunku, w jakim pozostają