Podlegają dokumentowaniu fakturami czynności wykonywane przez Komendę na rzecz innych jednostek policji oraz wykonywane przez nią na zlecenie sądów, prokuratur ekspertyzy kryminalistyczne, udział biegłego w rozprawie i parkowanie i holowanie pojazdów do celów procesowych, natomiast asysty komornicze nie podlegają przepisom ustawy.
Opodatkowanie usług ekspertyz kryminalistycznych wykonywanych przez Policję na zlecenie Sądu i Prokuratury.
Opodatkowanie podatkiem VAT świadczonych przez Wnioskodawcę usług wykonania ekspertyz na zlecenia sądów i prokuratur oraz sposób dokumentowania tych usług a także ustalenie stawki dla ww. usługi momentu powstania obowiązku podatkowego z tytułu świadczonej usługi wykonania ekspertyz na zlecenia sądów i prokuratur.
Od 1 stycznia 2013 r. zmienią się zasady przechodzenia na emeryturę żołnierzy zawodowych oraz funkcjonariuszy tzw. służb mundurowych (m.in. Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej czy Służby Więziennej). Osoby, które zostały powołane lub przyjęte do służby po raz pierwszy po 31 grudnia 2012 r., przejdą na emeryturę wojskową lub
Od 1 stycznia 2013 r. zmienią się zasady przechodzenia na emeryturę żołnierzy zawodowych oraz funkcjonariuszy tzw. służb mundurowych. Po nowelizacji przepisów świadczenie emerytalne nabędą oni dopiero po 25 latach służby i ukończeniu 55. roku życia, a jego wysokość będzie uzależniona od średniego uposażenia z 10 lat służby.
Czy wykonywanie przez Policję ekspertyz kryminalistycznych na polecenie sądu ( prokuratury) stanowi odpłatne świadczenie usług, podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?