Artykuł aktualny

Nie wszystkie świadczenia otrzymywane przez zatrudnione osoby stanowią przychód, od którego są należne składki ubezpieczeniowe. Wartość niektórych z nich, po spełnieniu określonych warunków, może być zwolniona z tych składek. Aby uzyskać w tym zakresie oszczędności, niezbędna jest prawidłowa interpretacja przepisów, które wyłączają określony przychód z oskładkowania.

Artykuł nieaktualny
02.07.2021 Kadry i płace

Pracownik może podnosić kwalifikacje zawodowe z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą. Jeżeli pracodawca skieruje pracownika na naukę lub wyrazi zgodę na dokształcanie podjęte z inicjatywy zatrudnionego, powinien zapewnić mu możliwość skorzystania z urlopu szkoleniowego i zwolnić z całości lub części dnia pracy, żeby pracownik mógł uczestniczyć w zajęciach.

Interpretacja
29.06.2020 Podatki

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych kosztów procedury habilitacyjnej

Interpretacja
28.05.2020 Podatki

Czy przychód wynikający z pokrycia kosztów studiów podyplomowych podlega zwolnieniu z podatku dochodowego?

Interpretacja
19.12.2011 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług.

Interpretacja
28.11.2008 Podatki

Czy Wnioskodawca, jako beneficjent środków finansowych, otrzymanych w ramach ZPORR na realizację projektów, miał możliwość odliczenia podatku od towarów usług w całości lub w części, od wydatków związanych z wykonaniem tych projektów?

Interpretacja
30.10.2007 Podatki

Czy w odniesieniu do realizowanego przez Wnioskodawcę projektu pn. Nowe kwalifikacje szansą na zatrudnienie nauczycieli w przyszłości istnieje możliwość odliczenia podatku VAT w całości lub w części?

Interpretacja
26.03.2007 Podatki

Czy do obrotu będącego podstawą opodatkowania podatkiem od towarów i usług nie należy zaliczać dofinansowania otrzymanego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich 2004-2006 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego ?

Interpretacja
13.02.2007 Podatki

Czy opłata czesnego za studia podyplomowe pracowników finansowana przez Europejski Fundusz Społeczny korzysta ze zwolnienia wymienionego w art. 21 ust. 1 pkt 114 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
03.11.2004 Podatki

1. Czy zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłaty świadczeń pieniężnych (odprawa,ekwiwalent za urlop wypoczynkowy, nadgodziny) funkcjonariuszowi służby więziennej należy sumować z dotąd wypłaconymi wynagrodzeniami ze stosunku pracy i opodatkować wg "progów podatkowych", czy też należy ich nie zsumować, a opodatkować osobno wg pierwszego progu podatkowego. 2. Czy zapomoga udzielona

Interpretacja
17.02.2004 Podatki

Czy w związku z poniesieniem w 2003 r. wydatków na szkolenie na kursie "przewoźnik (certyfikat kompetencji zawodowych)", zakończonym egzaminem, podatnik może skorzystać z ulgi podatkowej z tytułu odpłatnego dokształcania i doskonalenia zawodowego, w przypadku opodatkowania w formie zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych?