Czy Wnioskodawca powinien zaliczać Odsetki wypłacane z tytułu Pożyczki którą Spółka zależna udzieliła Wnioskodawcy ze środków pieniężnych pozyskanych przez Spółkę zależną w drodze emisji Euroobligacji do 2-milionowego (w zł) limitu, o którym mowa w art. 26 ust. 2e UPDOP w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2022 r., wyliczanego na potrzeby pobierania zryczałtowanego podatku dochodowego [dalej: „Podatek
Czy na Wnioskodawcy, świadczącym: - usługę Pośrednika Rejestracyjnego, - usługę Sponsora Emisji, nie ciążą obowiązki płatnika podatku CIT oraz podatku u źródła (WHT), jak również żadne obowiązki dokumentacyjne w tym zakresie?
Czy Spółka obowiązana jest uzyskiwać od zagranicznego brokera certyfikat rezydencji sprzedającego nie będącego polskim rezydentem podatkowym i nie posiadającego stałej placówki bądź zakładu na terytorium R.P. w wypadku nabywania za granicą praw do emisji CO2 celem nie pobierania podatku u źródła?
Czy Opłata pobierana przez Spółkę (jako pośrednika w przekazywaniu Opłaty na rzecz OSP) od Odbiorców, pozostanie dla niej neutralna z perspektywy rozliczeń CIT, tj. nie będzie dla niej stanowić przychodu podatkowego?
w zakresie braku powstania przychodu z tytułu poboru opłaty na rzecz OSP
Czy Opłata pobierana przez Spółkę (jako pośrednika w przekazywaniu Opłaty na rzecz OREO) od Odbiorców, pozostanie dla niej neutralna z perspektywy rozliczeń CIT, tj. nie będzie dla niej stanowić przychodu podatkowego?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia czy Opłata pobierana przez Spółkę od Odbiorców stanowi przychód podatkowy oraz czy Opłata uiszczona przez Spółkę na rzecz OREO stanowi koszt podatkowy bezpośrednio związany z przychodem.
Czy Opłata pobierana przez Spółkę (jako pośrednika w przekazywaniu Opłaty na rzecz OREO) od Odbiorców, pozostanie dla niej neutralna z perspektywy rozliczeń CIT, tj. nie będzie dla niej stanowić przychodu podatkowego?
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania świadczeń z Włoch i z Niemiec.
w zakresie obowiązku potrącenia przez Wnioskodawcę zryczałtowanego podatku dochodowego od wypłacanych estońskim artystom (osobom prawnym) honorariów i zwrotu kosztów pobytu: - bezpośrednio artystom z tytułu występu artystycznego, - innym podmiotom reprezentującym artystę (agentom działającym zarówno we własnym imieniu, jak i w imieniu artysty oraz działających na jego rzecz) z tytułu występu artystycznego
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania włoskiej emerytury.
Czy w związku z zapłatą przez Spółkę odsetek z tytułu pożyczek zaciągniętych od jej Udziałowca, zastosowanie znajdą przepisy art. 21 ust. 3-8 Ustawy o CIT w sytuacji, w której Spółka spełni wszystkie wymogi wskazane w powyższych regulacjach?
Czy w związku z umorzeniem odsetek bądź całości długu wynikającego z obligacji, obejmującego obowiązek zwrotu przez Emitenta ceny emisyjnej i odsetek Emitent zobowiązany jest jako płatnik do poboru podatku dochodowego na podstawie ustawy z dnia 15 lutego 1992 roku o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej ustawa o CIT) ?
udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie obowiązku poboru zryczałtowanego podatku dochodowego od należności wypłacanych na rzecz podmiotów z siedzibą w Estonii oraz na Łotwie.
Sposób opodatkowania wypłacanego świadczenia pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego.
Sposobu opodatkowania wypłacanego świadczenia pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego.
Sposób opodatkowania wypłacanego świadczenia w postaci kosztów przekwalifikowania zawodowego.
Czy w związku z zaistniałą sytuacją, spowodowaną interpretacją Izby Skarbowej, Wnioskodawca może skorygować zeznanie podatkowe za lata 2006-2007 i odzyskać nadpłaconą różnicę pomiędzy 10% a 19% stawką podatkową?
Czy komornik jest obowiązany jest do obliczania i poboru podatku od towarów i usług, czy też obowiązek ten spoczywa na Sądzie, który w niektórych przypadkach pełni rolę organu egzekucyjnego?
Czy obowiązek płatnika w zakresie odprowadzenia podatku należnego spoczywa na Banku A, który realizując dyspozycję płatniczą otrzymaną od zagranicznego organu rentowo-emerytalnego, dokonuje wypłaty świadczenia, poprzez wystawienie krajowego polecenia przelewu do BANKU, który prowadzi rachunki odbiorców tych świadczeń, czy na BANKU?
W jaki sposób opodatkować świadczenia wypłacane funkcjonariuszom i emerytom na podstawie ustawy z dnia 26 kwietnia 1996r. o Służbie Więziennej (Dz. U. z 2002r. nr 207 poz. 1761 ze zm.) ?