Skutki podatkowe w podatku VAT sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej w drodze egzekucji komorniczej.
Skutki podatkowe w podatku VAT sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej w drodze egzekucji komorniczej.
Opodatkowana jest, co do zasady, sprzedaż „nowych” budynków – oddawanych do konsumpcji po ich wybudowaniu bądź ulepszeniu, a zwolnieniu może podlegać dostawa „starych” budynków, gdyż nie występuje wówczas wartość dodana
Obowiązek podatkowy w związku ze sprzedażą w trybie egzekucji sądowej zabudowanej nieruchomości (komornik-płatnik).
Sposób opodatkowania sprzedaży nieruchomości w trybie licytacji komorniczej.
Sprzedaż licytacyjna budynku biurowo-usługowego posadowionego na działce będzie korzystać ze zwolnienie od podatku wynikającego z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT, ponieważ transakcja nie będzie dokonywana w ramach pierwszego zasiedlenia oraz od daty pierwszego zasiedlenia minął już okres przekraczający ponad dwa lata.
Opodatkowanie dostawy nieruchomości w trybie postępowania egzekucyjnego.
Opodatkowanie i dokumentowanie transakcji sprzedaży lokalu mieszkalnego
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od opodatkowania sprzedaży nieruchomości (dwóch działek zabudowanych) na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy; zwolnienia od opodatkowania sprzedaży nieruchomości (działki niezabudowanej) na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży nieruchomości.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości w trybie egzekucji komorniczej.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy prawa wieczystego użytkowania gruntu i własności budynków i budowli na nim posadowionych w drodze licytacji publicznej oraz występowanie Wnioskodawcy w roli płatnika podatku od towarów i usług z tytułu tej dostawy.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania sprzedaży lokali mieszkalnych.
Jaką stawkę podatku od towarów i usług winien zastosować Komornik jako płatnik podatku od towarów i usług z tytułu dostawy działek, która dokonana zostanie w trybie egzekucji?
Jaką stawkę podatku od towarów i usług winien zastosować Komornik jako płatnik podatku od towarów i usług z tytułu dostawy przedmiotowej nieruchomości, która dokonana zostanie w trybie egzekucji?
opodatkowanie sprzedaży licytacyjnej nieruchomości dokonywanej przez komornika sądowego;
Czy przy sprzedaży ww. nieruchomości należącej do dłużnika w drodze licytacji zobowiązany będzie Pan odprowadzić VAT? W przypadku pozytywnej odpowiedzi na ww. pytanie, w jakiej wysokości należy VAT odprowadzić?
Czy sprzedaż działek nr i dokonywana w ramach licytacji komorniczej będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, natomiast sprzedaż działki nr będzie podlegała zwolnieniu od podatku od towarów i usług?
Stawka podatku dla czynności zbycia w postępowaniu egzekucyjnym nieruchomości zabudowanej dwoma budynkami
Komornik sądowy w świetle przepisów ustawy o VAT jest płatnikiem podatku VAT z tytułu dostawy nieruchomości w imieniu dłużnika, jeśli dłużnik występowałby w charakterze podatnika VAT obowiązanego do rozliczenia podatku z tytułu tej czynności. Z uwagi na fakt, że sprzedaż wymienionej we wniosku nieruchomości, dokonywana przez dłużnika korzystałaby ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy
Sprzedaż wymienionych we wniosku nieruchomości, dokonywana przez dłużnika korzystałaby ze zwolnienia, to dostawa tej samej nieruchomości stanowi również dla Wnioskodawcy (komornika) dostawę zwolnioną od podatku od towarów i usług. Komornik sądowy w świetle przepisów ustawy o VAT jest płatnikiem podatku VAT z tytułu dostawy nieruchomości w imieniu dłużnika, jeśli dłużnik występowałby w charakterze podatnika