Ewidencjonowania sprzedaży biletów za przewóz osób komunikacją autobusową na terenie kraju
W zakresie prawa do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego o kwoty stanowiące koszt zakupu Biletów, które zwracane są Klientom w konsekwencji zwrotu Biletu lub zamiany Biletu na inny przez tych Klientów, na podstawie danych z systemu dokumentacji księgowo-finansowej Spółki.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku obowiązku przechowywania raportów fiskalnych (dobowych, miesięcznych) w formie papierowej w przypadku stosowania kas z elektronicznym zapisem kopii.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku obowiązku przechowywania raportów fiskalnych (dobowych, miesięcznych) w formie papierowej w przypadku stosowania kas z elektronicznym zapisem kopii.
Prawo podatkowe dotyczące podatku od towarów i usług w zakresie:-sposobu prowadzenia ewidencji sprzedaży dokonywanej w imieniu i na rzecz zleceniodawcy przy zastosowaniu własnej kasy rejestrującej,-dokumentowania sprzedaży dokonywanej na rzecz i w imieniu zleceniodawcy fakturami,-obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej sprzedaży dokonywanej w imieniu i na rzecz zleceniodawcy
W zakresie stosowania nazw na paragonach produkowanych wyrobów ciastkarskich i pieczywa.
Podatek od towarów i usług w zakresie ewidencjonowania sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących.
Obowiązek ewidencjonowania za pomocą kasy rejestrującej obrotów z tytułu sprzedaży dokonywanej przez franczyzobiorcę w sytuacji, gdy ma on obowiązek ewidencjonowania sprzedaży własnej oraz prawidłowość danych widniejących na paragonach fiskalnych dokumentujących tę sprzedaż
Czy wprowadzone do kasy fiskalnej grupy towarów są jednoznaczne i pozwalają na prawidłowe rozliczenie z urzędem skarbowym?
1. Czy wystarczy na paragonie podać nazwę kwiaty cięte czy też trzeba wskazać, że chodzi np. o róże, goździki, lilie czy tulipany? 2. Czy wystarczy na paragonie podać nazwę bukiet, wiązanka czy należy wyliczyć wszystkie jego elementy składowe?3. Czy nazwa art. Dekoracyjne (których są setki, jak nie tysiące) jest wystarczająca, czy należy wyliczać aniołki, misie, pieski, biedronki, pszczółki ? 4. Czy
w zakresie uznania dokumentu (oświadczenia) za dokument potwierdzający dokonanie sprzedaży w rozumieniu § 3 ust. 4 pkt 6 rozporządzenia w sprawie kas
Czy usługi z zakresu opieki medycznej, świadczone na rzecz osób fizycznych, a służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, wystarczy określić na paragonie fiskalnym, następującymi nazwami usług: usługi medyczne w zakresie profilaktyki okulistycznej, usługi medyczne w zakresie chirurgii okulistycznej, usługi medyczne w zakresie leczenia zachowawczego gałki ocznej?
Czy wymienione nazewnictwo towarów z przyporządkowanymi stawkami podatkowymi jest wystarczające i pozwala mu w dalszym ciągu prowadzić ewidencję na posiadanej kasie fiskalnej?
Czy prawidłowo w kasie fiskalnej usługi i towar Wnioskodawca nazywa wg rodzaju towaru czy usługi?
Czy prawidłowo Wnioskodawca postępuje kategoryzując towary wg rodzajów nie podając ich bardzo szczegółowego określenia?
prawidłowość stosowania nazw usług na paragonach fiskalnych rezerwowej kasy rejestrującej
Czy nazwy towarów na paragonach określam prawidłowo wg rodzajów i kategorii?
Czy w świetle § 8 ust. 1 pkt 6 ww. rozporządzenia prawidłowo w kasie rejestrującej Wnioskodawczyni grupuje nazwę towarów czy usług wg rodzaju czy kategorii?