Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwot zwróconych pracownikom wydatków z tytułu opłat za przejazd płatnymi odcinkami autostrady oraz opłat parkingowych?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym i zdarzeniu przyszłym kwota zwracanych pracownikom opłat za przejazd płatnymi autostradami i opłat za parkingi ponoszone przez tych pracowników w ramach wykonywanych przez nich zadań służbowych w ramach podróży służbowych stanowi dla Spółki koszt uzyskania przychodów w ramach limitu kilometrówki?
Czy Spółka będzie mogła kwotę zwróconych pracownikom wydatków z tytułu opłat za przejazd płatnymi odcinkami autostrady oraz opłat parkingowych zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?
Czy koszty opłat za przejazd płatną autostradą, innymi płatnymi drogami, koszty poniesione w związku z postojem w strefie płatnego parkowania oraz opłaty parkingowe będą podlegały zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów na zasadach ogólnych wynikających z art, 15 ust 1 ustawy podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy opłaty za przejazdy autostradami i opłaty za parkingi poniesione przez pracowników Spółki w trakcie odbywania podróży służbowych samochodami prywatnymi za zgodą Spółki i zwrócone pracownikom przez Spółkę, stanowią dla Niej koszty uzyskania przychodów?
Czy koszty opłat za przejazdy płatną autostradą oraz opłat za parkingi będą podlegały zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów na zasadach ogólnych wynikających z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy koszty opłat za przejazdy płatną autostradą oraz opłat za parkingi będą podlegały zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów na zasadach ogólnych wynikających z art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Można zaryzykować twierdzenie, że każda firma korzysta z samochodów w celach służbowych. Rozliczenia podatkowe związane z korzystaniem z samochodów będących własnością firm, leasingowanych oraz prywatnych, mają swoją specyfikę. W opracowaniu tym przedstawiamy rozwiązania podatkowych problemów podatników związanych z korzystaniem z samochodów do celów służbowych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłat parkingowych oraz opłat za korzystanie z płatnych autostrad.
Czy koszty opłat za parkingi oraz przejazdy płatnymi autostradami podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów tylko do wysokości limitu tzw. kilometrówki, zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 30 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, czy też podlegają zaliczeniu do kosztów podatkowych, niezależnie od ww. limitu, na zasadach ogólnych wynikających z art. 15 ust. 1 ww. ustawy?
1. Czy lnstytut może zwracać pracownikom inne wydatki (właściwie udokumentowane), poniesione w trakcie podróży służbowej, np opłaty parkingowe za przejazdy autostrada, określone w rozporządzenia i uznać je za koszt uzyskania przychodu na podstawie art. 15 ust 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?2. Czy dodatkowe koszty użycia prywatnego samochodu w podróżach służbowych są dla pracownika zwolnione
1.Czy czynsz najmu samochodu, płacony przez Spółkę, stanowi koszty eksploatacyjne w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2.Czy koszty, które będą ponoszone w związku z używaniem samochodów wynajmowanych, powinny być zawsze rozliczane do wysokości limitu tzw. kilometrówki, zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 30 oraz pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy koszty opłat za przejazd płatną autostradą oraz opłat za parkingi będą podlegały zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów na zasadach ogólnych wynikających z art. 15 ust. 1 ustawy podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy jeżeli Spółka wypłaci wskazane opłaty dodatkowe, czy będzie je mogła zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?
Czy Fundacja rozliczając delegację pracownika odbywającego podróż służbową własnym samochodem osobowym poprzez wypłacenie kilometrówki, może rozliczyć również wydatki za przejazd autostradą i opłaty za parking i zaliczyć je do kosztów uzyskania ?