Powstanie obowiązku podatkowego w przypadku świadczenia usług oraz rozpoznanie usługi tożsamej jako usługi kompleksowej.
Uznanie sprzedaży energii elektrycznej po Wynikowej Zerowej Cenie za nieodpłatną dostawę towarów oraz wskazanie właściwej podstawy opodatkowania nieodpłatnego przekazania energii elektrycznej.
Ustalenie podstawy opodatkowania w związku z dostawą energii elektrycznej.
W danym Okresie Rozliczeniowym występowali Państwo w charakterze podatnika świadczącego usługę, o której mowa w art. 8 ust. 1 ustawy VAT, w ramach Transakcji VPPA, świadczona przez Państwa usługa w zakresie Transakcji VPPA podlegała zwolnieniu od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 41 ustawy, obowiązek podatkowy powinien być ustalony w oparciu o art. 19a ust. 5 pkt 1 lit. e i
1) Czy podstawę opodatkowania w Ryczałcie, w danym okresie rozliczeniowym, z tytułu używania Pojazdów oraz Pojazdów Wspólników, stanowi 50% miesięcznych odpisów amortyzacyjnych obliczonych od Wartości Początkowej? 2) Czy podstawę opodatkowania w Ryczałcie, w danym okresie rozliczeniowym, w związku z używaniem Pojazdów oraz Pojazdów Wspólników, stanowi 50% poniesionych przez Spółkę Wydatków Eksploatacyjnych
Określenie momentu rozpoznania przychodu Spółki z tytułu otrzymanych Opłat za finansowanie na ostatni dzień okresu rozliczeniowego.
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1800 z późn. zm., dalej jako „ustawa o CIT) z tytułu wykonania usługi dystrybucyjnej energii elektrycznej nastąpi z ostatnim dniem okresu rozliczeniowego wskazanego na fakturze rozliczeniowej, stosownie do art. 12 ust. 3c ustawy o CIT? Czy prawidłowe jest stanowisko
Należna akcyza z tytułu sprzedaży energii elektrycznej powinna być rozliczona za odpowiedni okres obowiązywania właściwej stawki akcyzy. Obowiązek podatkowy powstaje w momencie wydania energii eklektycznej nabywcy końcowemu tj. w analizowanym przypadku zarówno w 2018 r. jak i w 2019 r. W przypadku braku możliwości określenia ilości energii elektrycznej odebranej w okresie obowiązywania odpowiedniej
Należna akcyza z tytułu sprzedaży energii elektrycznej powinna być rozliczona za odpowiedni okres obowiązywania właściwej stawki akcyzy. Obowiązek podatkowy powstaje w momencie wydania energii eklektycznej nabywcy końcowemu tj. w analizowanym przypadku zarówno w 2018 r. jak i w 2019 r. W przypadku braku możliwości określenia ilości energii elektrycznej odebranej w okresie obowiązywania odpowiedniej
Energię elektryczną dostarczoną w 2018 r. należy rozliczyć w deklaracjach za miesiące, w których będą upływały terminy płatności należności wynikające z faktur za dostarczanie tej energii w 2018 r., naliczając za nią stawkę akcyzy w wysokości 20,00 zł/MWh.
Czasem pracy jest czas, w którym pracownik pozostaje w dyspozycji pracodawcy w zakładzie pracy lub w innym miejscu wyznaczonym do wykonywania pracy. Czasem pracy jest zatem nie tylko czas, w którym pracownik faktycznie świadczy pracę na rzecz pracodawcy, ale również czas, w którym pracodawca może wydawać pracownikowi polecenia i dyspozycje związane z rodzajem pracy określonym w zawartej umowie o pracę
Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo rozpoznając dla celów podatkowych koszty związane ze zużyciem energii za okres od 1 lipca 2013 r. do 8 maja 2015 r. w dacie ich poniesienia, zgodnie z art. 22 ust. 5c, tj. w kosztach miesiąca czerwca 2015?
W jakim momencie w stosunku do dostawy gazu przewodowego lub energii elektrycznej Spółka zobowiązana będzie do rozpoznania przychodu podatkowego?
W jakim momencie w stosunku do dostawy gazu przewodowego lub energii elektrycznej Spółka zobowiązana będzie do rozpoznania przychodu podatkowego?
Momentem uzyskania przychodu jest dzień otrzymania informacji o prowizji to uzyskany przychód należy przeliczyć na złote według średniego kursu walut obcych ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień otrzymania informacji o prowizji (a nie dzień poprzedzający dzień wystawienia faktury).
W zakresie momentu powstania obowiązku podatkowego oraz prawa do odliczenia podatku VAT.
Czy Spółka ma prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków, z wyłączeniem wskazanych w stanie faktycznym kosztów wydziałowych, kosztów wynagrodzeń pracowników i ich delegacji, a także odpisu na ZFŚS, poniesionych na realizację prac etapu II, który nie został zakończony i w odniesieniu do którego Spółka nie wykazała dla celów podatkowych przychód należny z tytułu jego realizacji? (pytanie
Czy w przedstawionym stanie faktycznym koszty wynagrodzeń pracowników bezpośrednio i pośrednio (ujętych w ramach grupy kosztów wydziałowych) zaangażowanych w proces realizacji umowy oraz narzutów na te wynagrodzenia, jak również koszty delegacji tych pracowników należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów po spełnieniu łącznie dwóch poniższych warunków:- wypłaceniu lub postawieniu do dyspozycji
Czy Spółka ma prawo zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na realizację prac etapu I, z wyłączeniem wskazanych w stanie faktycznym kosztów wydziałowych, kosztów wynagrodzeń pracowników i ich delegacji, a także odpisu na ZFŚS, w momencie wykazania przychodu należnego z tytułu jego realizacji? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 4)
Korekta podatku należnego w związku z eksportem towarów z zastosowaniem stawki 0%
Kiedy powstaje przychód w podatku dochodowym od osób prawnych w związku z wystawieniem faktury korygującej zmieniającej kwotę wynagrodzenia z tytułu dostawy energii elektrycznej w sytuacji, gdy przedmiotowe rozliczenie jest rezultatem otrzymania danych rzeczywistych?
Czy Spółka we wszystkich wskazanych wariantach fakturowania (faktury prognozowe, szacunkowe i rozliczeniowe) będzie mogła rozpoznawać przychód należny z upływem okresu rozliczeniowego wskazanego na fakturze?
Czy właściwym byłoby rozpoznać przychód i ująć go w podatkowej księdze przychodów i rozchodów w chwili otrzymania zapłaty?