Odpisy amortyzacyjne od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, w całości stanowią koszt kwalifikowany, w myśl art. 18d ust. 3 updop, jeżeli składniki te są rzeczywiście wykorzystywane jedynie do działalności badawczo-rozwojowej. Natomiast, w sytuacji, gdy ww. składniki będą częściowo wykorzystywane do działalności badawczo-rozwojowej, a częściowo do bieżącej działalności, to w takim
Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
Skutki podatkowe objęcia akcji spółki holdingowej oraz uzyskanie nagrody w ramach uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych na nagrody z logo i bez logo firmy oraz na poczęstunek.
Skutki podatkowe objęcia akcji spółki holdingowej oraz uzyskania nagrody w ramach uczestnictwa w programie o charakterze motywacyjnym.
Obowiązki płatnika w związku z możliwością zastosowania „ulgi dla pracujących seniorów”.
Obowiązki płatnika w związku z możliwością zastosowania „ulgi dla pracujących seniorów”.
Czy przychody, które otrzymają pracownicy Urzędu Gminy w … wyznaczeni przez Gminnego Komisarza Spisowego do pracy w Gminnym Biurze Spisowym można zaliczyć do przychodów z działalności wykonywanej osobiście, o której mowa w art. 10 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 13 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów w dacie wypłaty corocznych wypłat ekwiwalentu barbórkowego
Dodatki spisowe oraz nagrody spisowe, które przyznane zostaną członkom Gminnego Biura Spisowego nie stanowią przychodu ze stosunku pracy dla pracowników Urzędu Gminy. Świadczenia te otrzymywane będą w związku z wykonywaniem przez te osoby prac zleconych przez inny podmiot niż pracodawca, mianowicie Gminnego Komisarza Spisowego, dlatego też przychód z tego tytułu należy zaliczyć do przychodów z działalności
Dane jakie powinna zawierać ewidencja osób obdarowanych, o której mowa w art. 7 ust. 4 pkt 1.
1) Czy ponoszone przez Spółkę w ramach PDO koszty świadczeń pieniężnych stanowią dla Wnioskodawcy koszty uzyskania przychodów w ramach rozliczeń z tytułu CIT?2) W jakim momencie Spółka powinna rozpoznać ponoszone w ramach PDO koszty świadczeń pieniężnych jako koszty uzyskania przychodów przy założeniu, że ich wypłata nastąpi odpowiednio w terminie określonym w Porozumieniu lub później?
Rekompensaty wypłacane wdowom, wdowcom i sierotom, które pobierają rentę po zmarłych pracownikach, emerytach i rencistach, korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 92 ustawy do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 2.280 zł. Nadwyżka ponad tę kwotę stanowi przychód z innych źródeł i podlega opodatkowaniu na zasadach ogólnych. Z tego tytułu Wnioskodawca nie
Czy w związku z objęciem części pracowników Polityką zmiennych składników wynagrodzenia osób zajmujących stanowiska kierownicze w Banku S.A., w ramach której część wynagrodzenia przyznawana jest im w postaci Długoterminowej Nagrody w Akcjach Fantomowych, po stronie pracowników Banku przychód powstanie w chwili realizacji praw wynikających z Długoterminowej Nagrody w Akcjach Fantomowych i czy powinien
W zakresie obowiązków Spółki w związku z wprowadzeniem systemu motywacyjnego organizowanego przez Spółkę.
Czy Wnioskodawca może, towar, o którym mowa powyżej (nagrody, sprzęt i zużywany sprzęt 3 Stany faktyczne) zdjąć ze stanu magazynowego w formie paragonu imiennego, opiewającego na cenę zakupu netto plus podatek VAT?
Czy Wnioskodawca może, towar, o którym mowa powyżej (nagrody, sprzęt i zużywany sprzęt 3 Stany faktyczne) zdjąć ze stanu magazynowego w formie paragonu imiennego, opiewającego na cenę zakupu netto plus podatek VAT?
Czy świadczenia rzeczowe do wysokości 300,00 zł wręczane przez Dyrektora ......................... dla emerytów służby więziennej po dniu przejścia na emeryturę jako podziękowanie za całokształt służby podlegają zwolnieniu z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy otrzymana odprawa emerytalna i nagroda jubileuszowa stanowią dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?