Pracownik może podnosić kwalifikacje zawodowe z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą. Jeżeli pracodawca skieruje pracownika na naukę lub wyrazi zgodę na dokształcanie podjęte z inicjatywy zatrudnionego, powinien zapewnić mu możliwość skorzystania z urlopu szkoleniowego i zwolnić z całości lub części dnia pracy, żeby pracownik mógł uczestniczyć w zajęciach.
Czy przychód wynikający z pokrycia kosztów studiów podyplomowych podlega zwolnieniu z podatku dochodowego?
Pracownik może podnosić kwalifikacje zawodowe z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą. W tym zakresie podmiot zatrudniający podejmuje swobodną decyzję i nie jest związany wnioskiem pracownika. Jeżeli jednak pracodawca skieruje pracownika na naukę lub wyrazi zgodę na dokształcanie podjęte z inicjatywy zatrudnionego, powinien zagwarantować mu możliwość skorzystania z dodatkowych uprawnień urlopowych
Podatek od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku świadczonych usług.
Czy w odniesieniu do realizowanego przez Wnioskodawcę projektu pn. Nowe kwalifikacje szansą na zatrudnienie nauczycieli w przyszłości istnieje możliwość odliczenia podatku VAT w całości lub w części?
Czy koszty egzaminów kwalifikacyjnych pracowników, na które Spółka wysłała pracowników pokrywając w całości zarówno koszty kursu jak i egzaminu, stanowią przychód pracownika i czy pracodawca jako płatnik jest zobowiązany do naliczenia i odpowadzenia z tego tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych ?
Czy kwoty przeznaczone przez pracodawcę na sfinansowanie kosztów egzaminu kwalifikacyjnego pracowników są zwolnione z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 90 ustawy z dnia 21 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych ?