Otrzymane przez Gminę dofinansowanie oraz kwoty otrzymane od Mieszkańców nie stanowią podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
Uznanie wpłat mieszkańców za odpłatność za usługę opodatkowaną podatkiem VAT, prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących realizację Projektu, brak opodatkowania przekazania prawa własności Urządzeń Grzewczych na rzecz mieszkańców Gminy po 5 latach od zakończenia Projektu, wyliczenia podatku należnego metodą „w stu”.
Opodatkowanie wpłat od Mieszkańców i moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu tych wpłat; brak odrębnego opodatkowania przekazania Instalacji Mieszkańcom do korzystania w okresie trwania Umów oraz na własność z upływem tego okresu.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki na realizację Projektu. Brak opodatkowania przekazania Mieszkańcom własności instalacji OZE. Brak prawa do korekty rozliczenia VAT i ujęcia w nim faktur dotyczących Projektu oraz odliczenia wykazanego w nich podatku naliczonego.
Brak prawa do odliczenia podatku oraz ustalenie podstawy opodatkowania w związku z realizacją inwestycji montażu OZE na domach mieszkańców Gminy.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupów związanych z budową instalacji OZE dla Mieszkańców Gminy; opodatkowanie dotacji; uznanie wpłat Mieszkańców za wynagrodzenie za usługi świadczone przez Gminę.
Dotyczy określenia podstawy opodatkowania dla usług świadczonych na rzecz mieszkańców w związku z realizacją projektu.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących dostawę i montaż instalacji solarnych i fotowoltaicznych zgodnie z art. 86 ustawy o VAT oraz prawa do zwrotu różnicy podatku zgodnie z art. 87 ustawy o VAT.
Wydanie interpretacji indywidualnej w kwestii ustalenia zakresu podstawy opodatkowania, rozliczenia podatku należnego od przekazanych środków z budżetu, odliczenia podatku należnego w związku z realizacja projektu - OZE.
prawo do odliczenia podatku VAT od poniesionych w ramach projektu wydatków na budowę instalacji OZE na budynkach mieszkańców Gminy, poniesionych w ramach projektu; opodatkowanie dofinansowania (dotacji) otrzymanego przez Gminę na realizację Projektu
Brak opodatkowania dotacji otrzymanej na realizację projektu oraz brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących wydatki związane z tym projektem.
Stawki podatku dla wpłat mieszkańców dokonanych przed dniem 30 czerwca 2020 r., podleganie opodatkowaniu podatkiem dofinansowania otrzymanego przez Gminę ze środków unijnych oraz stawki podatku dla ww. dofinansowania.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur VAT dokumentujących wydatki na inwestycję, brak możliwości zastosowania przepisów art. 86 ust. 2a-2h i art. 90 ustawy.
opodatkowania podatkiem VAT wpłat uczestników projektu z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu instalacji, stawki podatku VAT dla usług montażu ww. instalacji świadczonych na rzecz uczestników projektu, prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu, braku odrębnego opodatkowania podatkiem VAT czynności przekazania uczestnikom projektu prawa
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do zwrotu podatku VAT naliczonego związanego z wydatkami poniesionymi na realizację projektu pn.: Kolektory słoneczne w Gminie A I oraz stawki podatku jaką powinny być opodatkowane otrzymane przez Gminę wpłaty mieszkańców z tytułu wkładu własnego w ramach planowanej inwestycji.
Podatek od towarów i usług w zakresie odliczenia podatku VAT w związku z realizacją inwestycji pn. Poprawa efektywności energetycznej i stanu środowiska na terenie gminy poprzez instalację na budynkach mieszkalnych odnawialnych źródeł energii