Wnioskodawca nie ma obowiązku stosowania oznaczenia MPP na fakturze dokumentującej rozliczenie nakładów oraz nie powinien oznaczać kodem GTU_10 ani jakimkolwiek innym kodem GTU transakcji spłaty nakładów.
W świetle przedstawionego stanu przyszłego i stanu prawnego powstało pytanie, czy niezamortyzowana wartość inwestycji w obcym środku trwałym stanowić będzie koszt uzyskania przychodu podatkowego Spółki w miesiącu wykreślenia tego środka trwałego z prowadzonej ewidencji?
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów straty odpowiadającej niezamortyzowanej wartości początkowej inwestycji w obcym środku trwałym
uznanie za inwestycję w obcym środku trwałym wydatków związanych z wybudowaniem pawilonu na dzierżawionym gruncie
W okolicznościach faktycznych podanych przez Wnioskodawcę we wniosku o wydanie interpretacji, może on zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 w zw. z art. 16 ust. 1 pkt 5 i pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych strat powstałych w wyniku likwidacji niezamortyzowanej wartości inwestycji w obcych środkach trwałych poprzez ich wykreślenie z ewidencji środków trwałych
Czy Podatnik będzie mógł zaliczyć całość wydatków ponoszonych na czynsz najmu oraz odpisów amortyzacyjnych od poczynionych nakładów na nieruchomości do kosztów uzyskania przychodów, w przypadku gdy umowa najmu nieruchomości nie zostanie rozwiązana, a Podatnik odda część wynajmowanej nieruchomości w podnajem osobie trzeciej?
Czy w przypadku gdy umowa najmu nieruchomości nie zostanie rozwiązana, a Podatnik nie będzie przedmiotowej nieruchomości wykorzystywał w celu prowadzenia działalności gospodarczej, podejmując jednocześnie starania w celu znalezienia podnajemców, to czy Podatnik będzie miał prawo do zaliczenia płaconego czynszu najmu do kosztów uzyskania przychodów?
Czy podatnik ma prawo amortyzować przedmiotowy budynek mimo, że formalnie nie jest jego własnością ? Jeśli ma prawo do amortyzacji, to czy amortyzacja powinna dotyczyć budynku usługowego czy raczej powinien amortyzować inwestycję w obcy środek trwały ? Czy podatnik powinien oddzielnie, innymi stawkami, amortyzować budynek i system ogrzewania czy jednak powinien dokonywać odpisów amortyzacyjnych (taką
Czy Strona ma prawo do amortyzowania inwestycji w obcych środkach trwałych i uznania odpisów amortyzacyjnych za koszty uzyskania przychodów - w tym m.in. w przypadku, gdy inwestycja została dokonana przez inny podmiot, a następnie nieodpłatnie przekazana Spółce.
Czy w przypadku zakupu przedsiębiorstwa wartość przejętych inwestycji w obcych środkach trwałych, ujętych w ewidencji środków trwałych zbywcy, stanowi u nabywcy samodzielny środek trwały (inwestycję w obcym środku trwałym), czy też nie jest takim środkiem trwałym).