Interpretacja
02.05.2024 Podatki

Skorygowanie ewidencji, deklaracji oraz informacji podsumowujących w związku z wewnątrzwspólnotowymi transakcjami trójstronnymi, w okresach, gdy zostały wystawione faktury przez prawidłowego sprzedawcę.

Interpretacja
08.02.2023 Podatki

Uznanie transakcji nabycia towarów od niemieckiego kontrahenta za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów, które należy wykazać w deklaracji JPK_VAT oraz brak obowiązku wykazania ww. transakcji w informacji podsumowującej.

Interpretacja
26.10.2022 Podatki

Ustalenie czy usługi świadczone na rzecz Ubezpieczycieli z UE oraz Ubezpieczyciela spoza UE podlegają opodatkowaniu na terytorium Polski, udokumentowanie ww. usług świadczonych na rzecz Ubezpieczyciela spoza UE oraz brak obowiązku wykazywania sprzedaży z tytułu usług świadczonych na rzecz Ubezpieczycieli z UE oraz Ubezpieczyciela spoza UE w ewidencji oraz w deklaracjach VAT, w szczególności w JPK oraz

Porada
27.06.2018

Od 1 kwietnia 2013 r. zaczyna obowiązywać część zmian w ustawie o VAT wprowadzonych ustawą z 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2013 r., poz. 35; dalej: ustawa zmieniająca). W założeniach ustawodawcy większość zmian ma służyć uproszczeniu zasad rozliczania podatku. Jednak na pewno nie wszystkie wprowadzone zmiany są oczekiwane przez

Porada
05.01.2017 Podatki

Od 1 stycznia 2017 r. z ustawy o VAT wynika, że podatnicy mają obowiązek składać elektronicznie deklaracje VAT (art. 99 ust. 11b), a także informacje podsumowujące (art. 100 ust. 3). Podstawowe pytanie z tym związane brzmi: czy pierwsze deklaracje VAT i informacje należy złożyć już w styczniu (za grudzień 2016 r.), czy w lutym (za styczeń 2017 r.)?

Interpretacja
12.09.2014 Podatki

Brak obowiązku rejestracji jako podatnika VAT UE, dane, jakie winna zawierać faktura dokumentująca świadczenie usług na rzecz kontrahenta z siedzibą w Wielkiej Brytanii, brak obowiązku składania informacji podsumowujących, brak obowiązku wliczania do limitu wartości sprzedaży wartości sprzedaży na rzecz kontrahenta brytyjskiego oraz obowiązek prowadzenia ewidencji sprzedaży.

Porada
01.01.2014 Podatki

Prowadzimy sklep i jesteśmy podatnikami VAT. Zamówiliśmy u niemieckiego kontrahenta towar handlowy, który w tym samym miesiącu sprzedaliśmy naszemu klientowi. Wraz z towarem otrzymaliśmy rachunek na kwotę 2230,00 zł bez VAT. Klientowi naliczyliśmy 23% VAT i 10% marży. Było to nasze pierwsze takie zamówienie i sprzedaż. 1. Jak mamy zaksięgować to w pkpir i jak rozliczyć w deklaracji VAT-7? W jakie rubryki

Interpretacja
20.07.2007 Podatki

dotyczy kwestii ujmowania w ewidencji i wykazywania w deklaracjach podatkowych podatku od towarów i usług z odpraw importowych dokonywanych na rzecz podatnika przez Jego przedstawiciela podatkowego w Hamburgu połączonych z bezpośrednią dostawą do Polski.