W którym momencie Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód z tytułu sprzedaży energii elektrycznej w opisywanym powyżej modelu rozliczeń wynikającym z Ustawy o OZE w odniesieniu do części wynagrodzenia otrzymywanego od Kontrahenta i stanowiącego Saldo Dodatnie?
Czy w kontekście ww. stanu faktycznego, stan prawny do rozliczenia z Urzędem Skarbowym będzie na podstawie przepisów art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Czy w związku z tym przepisem upłynął już okres 5 lat od momentu, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie Jej lokalu (ekspektatywy) do rozliczenia się z Urzędem Skarbowym, czy też na podstawie umowy o przeniesieniu
1. Czy datą powstania obowiązku podatkowego jest dzień odprawy celnej na terenie Niemiec? 2. Czy dla celów podatku dochodowego należy przyjąć sumę wartości towaru w euro po przeliczeniu przez dokonującego odprawy wraz z cłem i po kursie z jakiego dnia należy przeliczyć ww. wartość?
Pod jaką datą Spółka powinna wprowadzić składnik majtku do ewidencji środków trwałych, czy powinien to być czerwiec 2006 r. tj. w dacie, w której lokomotywy zostały dopuszczone do eksploatacji po uzyskaniu świadectwa dopuszczenia wydanego przez Urząd ? Czy też powinna to być data podpisania protokołu ostatecznego z wykonawcą usługi tj. listopad 2007 r.?
Jaki jest moment zaewidencjonowania w podatkowej księdze przychodów i rozchodów kosztów na podstawie faktur otrzymanych w 2006r., z których należności nie zostały zapłacone do 31.12.2006r. ?
Z jaką datą należy zaewidencjonować w kolumnie "16" podatkowej księgi przychodów i rozchodów fakt wniesienia aportu w postaci gruntu, czy z datą zawarcia umowy spółki, czy z datą sporządzenia aktu notarilnego?