Podatnik, który nie jest w stanie ustalić ceny nabycia środka trwałego, może jego wartość początkową ustalić na podstawie dokonanej przez siebie wyceny uwzględniającej cenę rynkową tego rodzaju środka trwałego oraz stan i stopień jego zużycia. Potwierdził to Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment przedstawiamy.
Sposób dokonywania odpisów amortyzacyjnych oddanego do korzystania środka trwałego, możliwość zaliczenia do kosztów wydatków związanych z ubezpieczeniem i czynszem za cumowanie jachtu, prac malarskich napisów reklamowych oraz innych oznakowani jachtu, możliwość zaliczenia do kosztów kwot z tytułu rat w leasingu finansowym bądź wydatków związanych z zawarciem leasingu finansowego
Czy Spółka będzie uprawniona do rozpoznania kosztów uzyskania przychodów w związku z uregulowaniem Zobowiązania przy wykorzystaniu instytucji datio in solutum, w wysokości wartości emisyjnej Obligacji, tj. zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 8 Ustawy CIT?
1. Czy w stanie faktycznym opisanym powyżej, kwota podatku VAT naliczonego niepodlegająca odliczeniu od ceny nabycia samochodów stanowiących środki trwałe zwiększa wartość początkową stanowiącą podstawę amortyzacji samochodów będących środkami trwałymi Spółki?2. Czy w stanie faktycznym opisanym powyżej, inne niż cena nabycia wydatki związane z eksploatacją samochodów (w tym m.in. raty leasingowe) mogą
Z przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych wynika, że Spółka prawidłowo uznała, iż w przypadku zbycia przez nią w przyszłości Nieruchomości, nabytej w wyniku wykonania przez Kontrahenta zobowiązania do zapłaty na rzecz Spółki kwoty pieniężnej z tytułu nabycia obligacji (w części, w której obligacje nie zostały nabyte za gotówkę) przy zastosowaniu instytucji datio in solutum, kosztem uzyskania
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej Nieruchomości, określenia ceny nabycia Nieruchomości, oraz kosztów uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą Nieruchomości.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej Nieruchomości, określenia ceny nabycia Nieruchomości, oraz kosztów uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą Nieruchomości.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia wartości początkowej wartości firmy w związku z nabyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa, oraz korekty wartości początkowej wartości firmy w związku ze zmianą ceny sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie amortyzacji niskocennych składników majątkowych wprowadzonych do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie amortyzacji niskocennych składników majątkowych jako ujawnionych środków trwałych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego.
Czy w celu ustalenia jednostkowych wartości początkowych wszystkich nabytych obiektów w ramach nabytej nieruchomości Wnioskodawca ma możliwość dokonania wyceny we własnym zakresie lub w formie wyceny rzeczoznawcy, tak aby łączna wartość tych składników majątku równała się cenie określonej w akcie notarialnym, pomniejszonej o skonkretyzowaną w akcie cenę gruntu?
Czy Wnioskodawca może wnieść samochód osobowy zarejestrowany na Jego żonę do prowadzonej działalności gospodarczej?
1) Jaka jest wartość początkowa samochodu i komputera będąca podstawą amortyzacji? 2) Jak należy ustalić wartość początkową środka trwałego nabytego przed rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej, gdy znana i udokumentowana jest cena zakupu?
Czy Wnioskodawca prawidłowo określił koszty uzyskania przychodów ze zbycia prawa użytkowania wieczystego gruntu w sytuacji, gdy prawo to zostało nabyte wraz z innymi prawami użytkowania wieczystego gruntu oraz z prawem własności budynku za cenę łączną ustaloną w wyniku licytacji?
wartość początkową będzie stanowiła cena nabycia kamienicy wynikająca z aktu notarialnego powiększona o wartość wszystkich nakładów (remontowo-modernizacyjno-adaptacyjnych), które miały miejsce przed wprowadzeniem do ewidencji środków trwałych na podstawie posiadanych dokumentów. Przy ustalaniu wartości początkowej będzie miał zastosowanie art. 22g ust. 11 ww. ustawy stanowiący, iż w razie gdy składnik
1. Przy zmianie formy opodatkowania przez jaki okres Wnioskodawca może amortyzować kombajn i samochód osobowy w opisanej sytuacji? 2. Jaką Zainteresowany ma przyjąć wartość początkową opisanych środków trwałych? 3. Przez jaki okres w roku z uwagi na działalność sezonową Wnioskodawca może amortyzować kombajn, a przez jaki samochód osobowy? 4. Czy Wnioskodawca może komputer wpisać do ewidencji środków
Jak ustalić wartość początkową środka trwałego czy w oparciu o art. 22g ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przyjmując cenę nabycia nieruchomości z roku 2002, czy o art. 22g ust. 8 ww. ustawy, czyli w wysokości wynikającej z wyceny dokonanej przez podatnika, z uwzględnieniem cen rynkowych środków trwałych tego samego rodzaju z grudnia roku poprzedzającego rok założenia ewidencji
Wniosek dotyczy określenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków z tytułu użytkowania lokali, poniesionych przed oddaniem inwestycji w obcym środku trwałym do używania na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15.01.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy Spółka-płatnik zryczałtowanego podatku dochodowego prawidłowo zastosowała w odniesieniu do osób prawnych metodę średniej ważonej w celu określenia przychodu z dyskonta po wykupieniu papierów wartościowych przez emitenta w sytuacji, gdy nie jest możliwa identyfikacja nabytych w tym samym dniu, lecz po innych cenach wykupywanych papierów wartościowych (obligacji)?
Czy różnica pomiędzy ceną rynkową a kwotą zapłaconą po uwzględnieniu warunków preferencyj-nych stanowi dla byłego pracownika przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodo-wym od osób fizycznych ?Czy nadleśnictwo zasadnie wykazało w PIT-8C kwotę przychodu w wysokości bonifikaty?