Opodatkowanie dochodów uzyskiwanych z tytułu emerytury otrzymywanej z Francji oraz z tytułu emerytury otrzymywanej z Polski.
Opodatkowanie podatkiem dochodowym od osób fizycznych świadczeń otrzymywanych z Francji, Niemiec i Polski.
Możliwość odliczenia alimentów wypłaconych byłej żonie od dochodu z tytułu emerytury francuskiej w zeznaniu podatkowym za 2015 r.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania emerytury z Francji.
opodatkowanie emerytury z Francji otrzymywanej przez osobę mającą miejsce zamieszkania w Polsce,
Czy w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz w świetle przepisów umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, emerytura Wnioskodawczyni wypłacana we Francji podlega opodatkowaniu wyłącznie w Polsce?
Proszę o zinterpretowanie przepisów podatkowych mówiących o podwójnym opodatkowaniu dotyczących Wnioskodawcy, który pobiera emeryturę z Francji i nie pracuje w Polsce.
W latach 2011-2014 Wnioskodawca miał miejsce zamieszkania dla celów podatkowych we Francji, zatem podlegał ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. W związku z powyższym od emerytury z Francji uzyskanej w ww. latach Wnioskodawca nie ma obowiązku zapłaty podatku i składania deklaracji podatkowej w Polsce.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie obowiązku podatkowego.
Czy od emerytury Wnioskodawczyni podatek powinien być w Polsce pobierany?
Czy do francuskiej emerytury Wnioskodawczyni może stosować art. 44 ust. 1a pkt i ust. 3a ustawy pdof skoro otrzymuje ją za pośrednictwem banku w Polsce?
w zakresie uznania transakcji wywozu towarów uszlachetnionych z Francji za eksport towarów.
Czy w sytuacji gdy Wnioskodawca posiada obywatelstwo francuskie (nie posiada obywatelstwa polskiego) wobec dyspozycji art. 19 ust. 2 lit. b) umowy z dnia 20 czerwca 1975 r. między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Republiki Francuskiej w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu w zakresie podatków od dochodu i majątku (Dz. U. z 1977 r. Nr 1, poz. 5) oraz konwencji z dnia 20 sierpnia