Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT wycofania udziałów w Spółkach i przekazania ich do majątków osobistych wspólników.
Zwolnienie od podatku przychodu z odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe.
Czy nabycie udziału w lokalu mieszkalnym od męża, wchodzącego w skład jego majątku osobistego, uprawnia żonę do skorzystania ze zwolnienia na własne cele mieszkaniowe.
Odpłatne zbycie Pana udziałów będzie dla Pana czynnością neutralną na gruncie podatku od towarów i usług, tj. zbycie udziałów celem ich umorzenia nie zostanie zakwalifikowane jako świadczenie usług lub dostawa towarów objęte obowiązkiem zapłaty podatku od towarów i usług tj. po Pana stronie nie powstanie z tego tytułu ani dochód, ani przychód, podlegający opodatkowaniu podatkiem VAT.
Możliwości zastosowania zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 131 updof w sytuacji, gdy środki ze sprzedaży nieruchomości wchodzącej w skład majątku odrębnego wnioskodawczyni zostały wydatkowane na remont budynku wchodzącego w skład majątku odrębnego małżonka i w terminie trzyletnim budynek ten nie wszedł do majątku wspólnego małżonków.
Zbycie przez Wnioskodawcę udziałów w celu ich umorzenia za wynagrodzeniem, jako szczególny rodzaj umowy niewymienionej w katalogu zawartym w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych nie jest opodatkowane podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe sprzedaży otrzymanego darowizną udziału w prawie własności nieruchomości i realizacji własnych potrzeb mieszkaniowych, poprzez przeznaczenie uzyskanego dochodu na nabycie nieruchomości mieszkalnej we Włoszech oraz spłatę kredytu hipotecznego zaciągniętego na zakup mieszkania w Polsce.
w zakresie ustalenia, czy na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek pobrania i wpłaty zaliczki na podatek od dochodu z tytułu zbycia udziałów w spółce nieruchomościowej, zgodnie z art. 26aa ust. 1 ustawy CIT oraz obowiązek sporządzenia informacji o wpłaconej przez płatnika zaliczce na podatek dochodowy od osób prawnych od dochodu ze zbycia praw do spółki nieruchomościowej (CIT-ISN) na podstawie art.
Zwolnienie od podatku dochodu z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomościach
Podleganie opodatkowaniu sprzedaży udziału w nieruchomości składającej się z działki.
Czy na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek pobrania i wpłaty zaliczki na podatek od dochodu z tytułu zbycia udziałów w spółce nieruchomościowej oraz obowiązek sporządzenia informacji o wpłaconej przez płatnika zaliczce na podatek dochodowy od osób prawnych od dochodu ze zbycia praw do spółki nieruchomościowej (CIT-ISN) na podstawie art. 26aa ust. 4 ustawy CIT?
Dochód z odpłatnego zbycia udziałów w spółce z o.o.: - objętych przy powstaniu spółki; - objętych w wyniku podwyższenia kapitału zakładowego spółki; nabytych w drodze umowy kupna-sprzedaży, w sytuacji, gdy spółka w okresie posiadania części udziałów przez Wnioskodawcę podlegała podziałowi przez wydzielenie (była spółką dzieloną).
w zakresie wyłączenia z opodatkowania zbycia (aportu) 100% akcji Spółki zależnej na rzecz innej Spółki przejmującej w zamian za objęcie udziałów tej Spółki przejmującej
Powstanie przychodu podatkowego z tytułu sprzedaży udziałów w Spółce z o.o., jeżeli zapłata ceny za sprzedane udziały nastąpi ratami; - Koszty postępowania sądowego (opłata od wniosku, poniesione koszty ustanowienia w sprawie biegłego), jak również koszty wynagrodzenia profesjonalnych pełnomocników;
Opodatkowanie transakcji nieodpłatnego przejęcia 100% udziałów w kapitale zakładowym spółki.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych likwidacji zagranicznej spółki kapitałowej.
Czy w związku z planowanym, dobrowolnym zbyciem udziałów w celu umorzenia, za zgodą Udziałowca po cenie nieokreślonej na dzień złożenia wniosku, która może różnić się od wartości rynkowej posiadanych przez niego udziałów, będą miały zastosowanie przepisy Ustawy o CIT dotyczące cen transferowych, tj. art. 9a i art. 11, a w szczególności, czy dla takiego zdarzenia należy sporządzić dokumentację podatkową
w zakresie ustalenia: Czy w związku z planowanym, dobrowolnym zbyciem udziałów w celu umorzenia, za zgodą Wnioskodawcy po cenie nieokreślonej na dzień złożenia wniosku, która może różnić się od wartości rynkowej posiadanych przez niego udziałów, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w wysokości innej (w szczególności wyższej) niż
Czy w związku z planowanym, dobrowolnym zbyciem udziałów w celu umorzenia, za zgodą Wnioskodawcy po cenie nieokreślonej na dzień złożenia wniosku, która może różnić się od wartości rynkowej posiadanych przez niego udziałów, będą miały zastosowanie przepisy Ustawy o CIT dotyczące cen transferowych, tj. art. 9a i art. 11, a w szczególności, czy dla takiego zdarzenia należy sporządzić dokumentację podatkową
Przeznaczenie przychodu uzyskanego ze zbycia udziałów w spółce z o.o. na własne cele mieszkaniowe.
W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia Certyfikatów FIZ?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodów i kosztów podatkowych w sytuacji nabycia/zbycia certyfikatów inwestycyjnych w zamian za wkład w postaci udziałów.