Zastosowanie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT do planowanego aportu X do nowej spółki, a w konsekwencji brak obowiązku wystawienia faktury VAT.
Skoro nabycie ogółu praw i obowiązków komandytariusza w spółce komandytowej odbyło się na podstawie umowy sprzedaży, to umowa ta podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Kwestia obowiązków Spółki jako płatnika - opodatkowanie wypłat za usługi świadczone przez kontrahentów (osoby fizyczne) z Czech.
Interpretacja przepisów prawa podatkowego dotycząc podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zbycia ekspektatywy spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego.
Rozliczenie kwoty uzyskanej w momencie zbycia wierzytelności powstałych w wyniku prowadzonej działalności bankowej.
Skutki podatkowe zbycia ogółu praw i obowiązków w spółce komandytowej.
Opodatkowanie cesji praw i obowiązków wynikających z zawartych umów deweloperskich.
w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia ogółu praw i obowiązków w spółce jawnej
Czy kosztem uzyskania przychodu Wnioskodawcy z tytułu zbycia ogółu praw i obowiązków wynikających z uczestnictwa w Spółce celowej będzie wartość wkładu wniesionego przez Wnioskodawcę (ustalona według historycznej ceny nabycia) do Spółki celowej, w szczególności: wartość nominalna udzielonych przez Spółkę a niespłaconych pożyczek, cena nabycia środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych
zawarcie umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie ogółu praw i obowiązków w spółkach komandytowych nie będzie generować powstania zobowiązania podatkowego w podatku od towarów i usług
Opodatkowanie cesji praw i obowiązków wynikających z przedwstępnej umowy sprzedaży.
Odpłatna cesja umowy dzierżawy stanowi świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 Ustawy o VAT i w konsekwencji podlega opodatkowaniu VAT w wysokości 23%.
Czy kosztem uzyskania przychodów po stronie Spółki z tytułu zbycia praw i obowiązków wynikających z uczestnictwa w SK będzie wartość wkładu wniesionego przez Wnioskodawcę, ustalona według historycznej ceny nabycia tj. cena nabycia środków trwałych z uwzględnieniem dokonanych odpisów amortyzacyjnych, wartości niematerialnych i prawnych, akcji oraz wartość nominalna niespłaconych pożyczek?
Czy przeniesienie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej w trybie art. 66 par. 1 pkt 2 Ordynacji podatkowej na rzecz Gminy, w zamian za wygaśnięcie zobowiązania podatkowego z tytułu podatku od nieruchomości, stanowiącego dochody budżetu Skarbu Państwa (w tym przypadku gminy), jest czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy organ podatkowy ma prawo podzielić na połowę wartość faktur wystawionych w całości, imiennie na nazwisko Wnioskodawcy i zaliczyć tylko w połowie koszty poniesione przez Wnioskodawcę na cele mieszkaniowe? Czy jest podstawa prawna takiego postępowania?
Czy w przypadku sprzedaży praw majątkowych na podstawie umowy przelewu wierzytelności wystąpił przychód do opodatkowania?
Czy wnioskodawczyni musi płacić zryczałtowany podatek dochodowy z tytułu sprzedaży nieruchomości jeżeli przedmiotem umowy było zbycie praw i obowiązków na zasadzie cesji do umowy z dnia 12 kwietnia 2006r.?
Czy w związku z zawarciem opisanej wyżej ugody i w konsekwencji przejęciem aktywów i pasywów wierzyciela powstanie obowiązek zapłaty podatku dochodowego od osób prawnych ?
Czy cesji wierzytelności własnych powoduje powstanie przychodu podatkowego po stronie Spólki
Czy odpłatne zbycie prawa użytkowania wieczystego gruntu przez Spółdzielnię, na którym posadowiony jest budynek mieszkalny zbudowany przed 1967 r. jest opodatkowane podatkiem od towarów i usług?
Czy w przypadku jednorazowego zbycie prawa użytkowania wieczystego gruntu przez podatnika podatku od towarów i usług czynność ta podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy w sytuacji gdy podmiot pierwotnie nabył prawo użytkowania wieczystego w drodze decyzji administracyjnej a następnie dokonuje zbycia tego prawa przez czynność cywilnoprawną to czy opłata roczna którą będzie uiszczał nabywca tego prawa będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT?