zakładowy
Interpretacja
16.12.2020 Podatki

Czy w związku z podziałem spółki kapitałowej przez wydzielenie powstanie obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
08.04.2020 Podatki

Opisane we wniosku podwyższenie kapitału zakładowego, stanowiące zmianę umowy Spółki nie korzystało z wyłączenia z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na mocy art. 2 pkt 1 lit. f).

Interpretacja
10.01.2020 Podatki

Uznanie, czy podwyższenie kapitału zakładowego poprzez emisję akcji w zamian za wniesienie aportem przez Spółkę jednostek waluty wirtualnej będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT.

Interpretacja
29.11.2019 Podatki

Czy w związku z podziałem spółki kapitałowej przez wydzielenie powstanie obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
25.07.2019 Podatki

Czy Wnioskodawca postąpi prawidłowo jeśli w związku z dokonaniem zmiany statutu spółki komandytowo-akcyjnej obliczy, pobierze i wpłaci do właściwego organu podatkowego, podatek od czynności cywilnoprawnych obliczony od podstawy opodatkowania stanowiącej sumę wkładów komplementariusza (komplementariuszy), kapitału zakładowego spółki komandytowo-akcyjnej bądź ich zwiększenia, przy czym nie pobierze podatku

Interpretacja
17.04.2019 Podatki

Powstanie obowiązku podatkowego, w sytuacji gdy na podstawie umowy Gmina podwyższyła wpłatą pieniężną kapitał zakładowy T. obejmując nowe udziały, a także uzyskała prawo najmu lokali mieszkalnych z prawem do ich podnajmowania.

Interpretacja
20.12.2018 Podatki

Czy połączenie dwóch spółek z ograniczoną odpowiedzialnością bez podwyższenia kapitału zakładowego spółki przejmującej (Wnioskodawcy) będzie podlegało pod zakres opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
26.11.2018 Podatki

Uznanie, czy czynności likwidacji bazy i uporządkowania terenu przed wydaniem Nieruchomości stanowią czynności podlegające opodatkowaniu VAT, ustalenie podstawy opodatkowania dla ww. czynności.

Interpretacja
20.11.2018 Podatki

Czy przekształcenie spółki komandytowo-akcyjnej w spółkę komandytową będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
19.10.2018 Podatki

Czy przekształcenie spółki komandytowo-akcyjnej w spółkę komandytową będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
06.09.2017 Podatki

Czy w uwarunkowaniach przedstawionego stanu faktycznego, podstawę opodatkowania w podatku od czynności cywilnoprawnych, w przypadku zmiany statutu SKA, stanowiła wyłącznie wartość, o którą, w związku z wniesieniem przez akcjonariusza wkładu niepieniężnego (aportu) do SKA, został podwyższony kapitał zakładowy SKA, czy też podstawę opodatkowania w ww. podatku stanowiła wartość wnoszonego wkładu niepieniężnego

Interpretacja
15.03.2017 Podatki

ustalenie, czy kapitał zapasowy (odpowiadający wartości agio) Spółki, który został pokryty na skutek potrącenia wzajemnych wierzytelności Spółki i Spółki Matki, będzie stanowić część kapitału własnego Wnioskodawcy w rozumieniu art. 16 ust. 7h ustawy o PDOP, dla potrzeb niedostatecznej kapitalizacji.

Interpretacja
28.02.2017 Podatki

Czy w zakresie w jakim kapitał zapasowy (odpowiadający wartości agio) Spółki pokryty został na skutek potrącenia wzajemnych wierzytelności Spółki i Byłego Wspólnika, będzie on stanowić część kapitału własnego Wnioskodawcy w rozumieniu art. 16 ust. 7h ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, dla potrzeb niedostatecznej kapitalizacji?

Interpretacja
27.02.2017 Podatki

Jakie są skutki podatkowe podwyższenia kapitału zakładowego w związku z wniesieniem wkładu?

Interpretacja
07.02.2017 Podatki

Czy w przypadku wniesienia wkładu pieniężnego przez dotychczasowego akcjonariusza lub nowych akcjonariuszy oraz w konsekwencji podwyższenia kapitału zakładowego SKA (przy zmianie statutu tego podmiotu), podstawę opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych z tytułu zmiany umowy Spółki stanowić będzie wartość, o którą zostanie podwyższony kapitał zakładowy Wnioskodawcy, podczas gdy ewentualna

Interpretacja
02.02.2017 Podatki

Czy należy złożyć deklarację PCC-3 i wpłacić podatek od przyznanego dokapitalizowania?

Interpretacja
11.01.2017 Podatki

Czy po31czenie przez przejecie (inkorporacja) trzech Spó3ek przez Wnioskodawce bedzie podlega3o opodatkowaniem podatkiem od czynnooci cywilnoprawnych?

Interpretacja
12.12.2016 Podatki

Czy darowizna nieruchomości na rzecz spółki jawnej będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
07.12.2016 Podatki

Opodatkowanie przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę komandytową, możliwość zastosowania zwolnienia z art. 9 pkt 11 lit. a)

Interpretacja
07.12.2016 Podatki

Czy podwyższenie kapitału zakładowego Wnioskodawcy (Spółki A) w związku z wniesieniem wkładu niepieniężnego w postaci udziałów w Spółce B przez Wspólnika będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
07.10.2016 Podatki

Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym transakcja wymiany udziałów 1 i transakcja wymiany udziałów 2 polegająca na nabyciu przez Wnioskodawcę udziałów NE i VN, a następnie wydaniu akcji własnych udziałowcowi NE i udziałowcowi VN nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
28.09.2016 Podatki

Czy planowane połączenie Spółki z NE i VN będzie neutralne podatkowo na gruncie ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych dla Wnioskodawcy?

Interpretacja
12.09.2016 Podatki

1. W jaki sposób Spółka powinna ustalić wartość zadłużenia, o której mowa w art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do pożyczek otrzymanych przed 1 stycznia 2015r., jak i po tej dacie? 2. Po jakim kursie Spółka powinna przeliczać wartość zadłużenia wyrażonego w walucie obcej dla celów zastosowania art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

Poprzednia Następna