Brak prawa do odliczenia podatku VAT od zakupu usług serwerowych i backupowych, wynajmu auta, zakupu paliwa w związku z realizacją projektu.
Prawo do wystawienia faktury korygującej oraz obniżenia podstawy opodatkowania.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu czynszów miesięcznych z tytułu najmu samochodu osobowego.
W zakresie ustalenia, czy: - w opisanym stanie faktycznym można Wnioskodawcy przypisać spełnienie którejkolwiek z przesłanek wykluczających go z ryczałtu, o których mowa w art. 28k ust. 1 pkt 5 i pkt 6 Ustawy o CIT; - w opisanym stanie faktycznym Wnioskodawca powinien jako przedmiot opodatkowania ryczałtem rozpoznać świadczenia w postaci wypłat czynszów oraz wynagrodzenia za świadczenie usług z tytułu
Firma ma prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT naliczonego zawartego w fakturach zakupu/leasingu pojazdów samochodowych użytkowanych wyłącznie do działalności polegającej na wynajmie i późniejszej ich sprzedaży.
w zakresie obowiązku pobrania podatku u źródła od wypłacanych podmiotowi czeskiemu należności z tytułu wynajmu samochodów
Czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu czynsz, najmu samochodu osobowego opisany w stanie faktycznym bez konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu?
Czy w opisanym stanie faktycznym koszt wynajmu samochodu osobowego w postaci czynszu najmu powinien być uznawany za koszt używania samochodu, o którym mowa w art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji będzie mógł zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodu w ograniczonej wysokości, tj. do limitu wynikającego z pomnożenia liczby kilometrów faktycznego przebiegu
Czy koszt wynajmu samochodu osobowego będzie w całości kosztem uzyskania przychodu dla Spółki, czy też będzie wliczał się do kosztów podatkowych do wysokości limitu, wynikającego z ewidencji przebiegu pojazdu?
W zakresie właściwej stawki podatku dla usług wynajmu samochodów z kierowcą .
1. Czy koszty wynajmu samochodów osobowych powinny być uznawane za koszty używania samochodów w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji będą mogły zostać zaliczone do kosztów podatkowych tylko do wysokości wynikającej z ewidencji przebiegu pojazdów (tzw. kilometrówki)? 2. Czy koszty, które będą ponoszone w związku z używaniem samochodów wynajmowanych
Czy czynsz najmu samochodu osobowego, wykorzystywanego dla potrzeb prowadzonej działalności i niestanowiącego składnika majątku Spółki należy do kosztów jego używania, które w ograniczonej przepisami (art. 16 ust. 1 pkt 51) wysokości mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodu?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązków płatnika w związku z dokonywanymi wypłatami na rzecz podmiotu duńskiego z tytułu wynajmu środków transportu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązków płatnika w związku z dokonywanymi wypłatami na rzecz podmiotu cypryjskiego z tytułu wynajmu środków transportu.
Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo, zaliczając wydatki z tytułu używania wynajmowanego samochodu bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów?
Czy w przedstawionym stanie faktycznym Umowa spełnia przesłanki wskazane w art. 17b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w zw. z art. 16 ust. 3b ustawy, a tym samym, czy na Spółce ciąży obowiązek wynikający z art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy?
1. Czy poniesione wydatki na: noclegi (faktury za hotele), przejazdy (bilety kolejowe, autobusowe, paliwo do samochodu) oraz diety (nie przekraczające wartości diet ustalonych odrębnymi przepisami dla pracowników) stanowią koszty uzyskania przychodów? 2. Czy poniesione miesięczne opłaty czynszu najmu samochodu, na podstawie zawartej umowy, stanowią koszty uzyskania przychodu ewidencjonowane w poz.
Czy koszt podatku naliczonego od towarów i usług poniesionego w związku z nabyciem usług i towarów nie stanowiących kosztu uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 46 lit. a, tiret drugie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy do kosztów uzyskania przychodów Spółka może zaliczyć wydatki ponoszone za granicą lub w kraju z tytułu najmu samochodów osobowych wykorzystywanych tam przez pracowników spółki w związku z odbywaniem przez nich podróży służbowych w pełnej wysokości?
Czy zachodzi konieczność korygowania odliczonego w pełnej kwocie podatku naliczonego z faktury dotyczącej zakupu przedmiotowego samochodu osobowego w momencie, kiedy zostanie on wprowadzony do ewidencji środków trwałych jako samochód zastępczy, który będzie udostępniony i przeznaczony tylko dla klientów na podstawie umów najmu przez okres nie krótszy niż sześć miesięcy, czyli w momencie zmiany przeznaczenia
Czy opłaty na wynajem samochodów osobowych na potrzeby podróży służbowych pracowników Spółki podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów Spółki w pełnej wysokości, tzn. czy właściwe jest stanowisko, iż opłaty te nie mieszczą się w zakresie pojęciowym art. 16 ust. 1 pkt 30 lit. a) i pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i nie podlegają limitowaniu do wysokości kwoty wynikającej
Czy koszty wynajmu samochodów osobowych powinny zostać uznawane za koszty używania samochodów w rozumieniu art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a w konsekwencji mogą zostać zaliczone do kosztów podatkowych tylko do wysokości tzw. kilometrówki (proporcjonalnie do wysokości posiadanego udziału w zysku/stracie)?Czy koszty ponoszone w związku z używaniem samochodów wynajmowanych