Zwolnienie od podatku VAT wynajmu w ramach prowadzonej działalności gospodarczej budynku mieszkalnego dla podmiotu prowadzącego w tym budynku ...
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od zakupu usług serwerowych i backupowych, wynajmu auta, zakupu paliwa w związku z realizacją projektu.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania (tzw. ulgi mieszkaniowej) dla części dochodu uzyskanego z tytułu odpłatnego zbycia działki otrzymanej w darowiźnie.
Podatek od towarów i usług w zakresie: - brak opodatkowania czynności wycofania w roku 2023 z działalności gospodarczej środków trwałych do majątku prywatnego; - brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z przekazaniem w roku 2023 środków trwałych do majątku prywatnego.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług związanych z realizacją inwestycji polegającej na termomodernizacji budynku, z zastosowaniem prewspółczynnika określonego w art. 86 ust. 2a ustawy o podatku od towarów i usług; prawo do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki wspólne związane z utrzymaniem ww. budynku
Najem nie został wymieniony jako tytuł podlegający opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.
Podatek od towarów i usług w zakresie korekty i statusu podatnika VAT po likwidacji działalności gospodarczej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej określonych wydatków w związku z pełnieniem zawodu aktora (kosmetyki, zabiegi fryzjerskie, catering, psychoterapeuta i wiele innych)
Prawo do wystawienia faktury korygującej oraz obniżenia podstawy opodatkowania.
Nieuznanie za podatnika podatku VAT z tytułu wydzierżawienia Spółce kapitałowej budynku z lokalami mieszkalnymi.
Czy Fundacja prowadząca statutową działalność oświatową oraz wynajem pomieszczeń korzysta ze zwolnienia od podatku od osób prawnych, a jeśli nie, to w jakim momencie powstaje obowiązek podatkowy?
Czasowe wynajmowanie ww. lokali mieszkalnych nie wyklucza możliwości skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT, w przypadku, gdy lokale mieszkalne nabyte zostały w celu realizacji Pana potrzeb mieszkaniowych.
Opłacenie czesnego oraz opłata za wynajmowany pokój (sam czynsz), jako koszt uzyskania przychodów w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.
Wydatkowanie przychodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości na zakup udziałów w lokalach mieszkalnych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w związku z odpłatnym zbyciem nieruchomości.
Brak opodatkowania czynności wycofania z działalności gospodarczej nieruchomości. Brak obowiązku korekty podatku naliczonego.
Możliwość wynajęcia mieszkania zakupionego na własne cele mieszkaniowe.
Dotyczy ustalenia, czy koszty z tytułu czynszu oraz innych opłat z tytułu wynajmu nieruchomości, w których Spółka będzie prowadziła sklepy, będą stanowiły koszty uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w związku z wydatkowaniem przychodu ze sprzedaży nieruchomości na zakup udziałów w dwóch lokalach mieszkalnych.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości i możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu czynszów miesięcznych z tytułu najmu samochodu osobowego.
Ustalenie przychodu z najmu do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym.
W zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania przychodu ze sprzedaży nieruchomości w przypadku wydatkowania środków na nabycie dwóch lokali mieszkalnych.