Zwolnienie przedmiotowe wydatkowanie na zakup prawa odrębnej własności lokalu mieszkalnego - akt notarialny po upływie 2 lat.
Możliwość przeznaczenia środków uzyskanych ze sprzedaży udziału w lokalu mieszkalnym na budowę domu, położonego na działce należącej wyłącznie do żony Wnioskodawcy, jako wydatku poniesionego na realizację własnych celów mieszkaniowych, na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy raty kredytu, które Wnioskodawca zapłaci od momentu sprzedaży mieszkania w do końca 2018 r. będzie można uznać za wydatki na cele mieszkaniowe wymienione w art. 21 ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, uprawniające do skorzystania ze zwolnienia dochodu uzyskanego ze zbycia nieruchomości, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia czy odpis na fundusz remontowy naliczony od lokali użytkowych zajmowanych przez członków Spółdzielni i osoby nie będące członkami na podstawie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu, umowy najmu oraz odrębnej własności lokalu stanowi dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodów.
Zwolnienie przedmiotowe wydatkowanie na zakup prawa odrębnej własności lokalu mieszkalnego- akt notarialny po upływie 2 lat.
Czy ustanowienie odrębnej własności lokalu użytkowego (biurowego) mieszczącego się na V piętrze budynku, celem późniejszej jego odsprzedaży, stanowi odłączenie części składowej peryferyjnej środka trwałego, co w konsekwencji powoduje konieczność zmniejszenia przez spółkę wartości początkowej środka trwałego w postaci nieruchomości. Czy prawidłowe jest stanowisko spółki, że (i) przychód podatkowy z
Czy Wnioskodawczyni może przychód ze sprzedaży lokalu mieszkalnego zakupionego w dniu 12 grudnia 2011 r. w ramach majątku osobistego (pełna uzyskana cena) przeznaczyć na zaliczki wpłacane na rzecz dewelopera jako na nowy i własny cel mieszkaniowy w ramach wspólności majątkowej małżeńskiej i tym samym może skorzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 pkt 1
Czy w przypadku zbycia lokalu wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej w zamian za dożywocie - przed upływem 5 lat od jego nabycia Wnioskodawca będzie zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy w związku z zawarciem umowy deweloperskiej i faktycznym wydatkowaniem na poczet ceny lokalu mieszkalnego kwot uzyskanych ze sprzedaży w 2012 r. lokalu mieszkalnego nabytego w 2009 r. Wnioskodawca korzysta w zakresie tych wydatkowanych kwot ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
w zakresie zwolnienia z opodatkowania dochodu otrzymanego za użytkowanie garaży i miejsc postojowych.
Wydatkowanie przychodu uzyskanego ze sprzedaży lokalu mieszkalnego na budowę budynku na gruncie stanowiącym majątek odrębny małżonka.
1. Czy kwota uzyskana ze sprzedaży majątku odrębnego wydatkowana na wspólne cele mieszkaniowe, może korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U z 2012 r., poz. 361)?
Czy w przedstawionym powyżej stanie faktycznym Wnioskodawczyni zobowiązana jest do zapłacenia podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z odpłatnym zbyciem w dniu 11 stycznia 2008 r. garażu, stanowiącego odrębną własność z udziałem w gruncie?
Czy w świetle art. 21 ust. 1 pkt 131 ww. ustawy Wnioskodawczyni ma prawo do skorzystania z tzw. ulgi mieszkaniowej, gdy wydała część pieniędzy ze sprzedaży lokalu po ojcu na nabycie własności lokalu (tj. dotychczasowego mieszkania z prawa lokatorskiego w odrębną własność)?
1. Czy wobec powyższego Wnioskodawca jest zobowiązany (jako sprzedający nieruchomości lokalowe) zapłacić zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 19% od uzyskanej ceny sprzedaży, w przypadku sprzedaży w 2011 r. czterech z pięciu uzyskanych w drodze zniesienia współwłasności lokali? 2. Czy też, obowiązek ten powstanie dopiero w momencie sprzedaży ostatniego lokalu (piątego), przy czym tylko wtedy
Czy wydatki udokumentowane fakturami wystawionymi na imię i nazwisko Wnioskodawcy w okresie do 20 sierpnia 2010 r., tj. do chwili rozszerzenia wspólności majątkowej, poniesione na budowę budynku mieszkalnego, Zainteresowany może uwzględnić w rozliczeniu przychodu uzyskanego ze sprzedaży mieszkania stanowiącego Jego majątek odrębny i w konsekwencji skorzystać ze zwolnienia od podatku na zasadach określonych
opodatkowanie podatkiem VAT ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego
Czy przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w odrębną własność podlega opodatkowaniu?
Czy mąż wnioskodawczyni może nabyć od żony taki udział?Czy ze względu na fakt, że wnioskodawczyni sprzedaje jedynie ¼ udziału, a data nabycia ½ udziału w opisywanej nieruchomości to rok 1999, będzie zwolniona z konieczności zapłaty 10% podatku od przychodu ze sprzedaży nieruchomości (minie 5 lat od daty nabycia)?
Czy w opisanej sytuacji przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu w prawo odrębnej własności po 1 stycznia 2008 r. będzie objęte podatkiem od towarów i usług?
Ustanowienie odrębnej własności lokalu w miejsce spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu, do którego ustanowienie po raz pierwszy lokatorskiego prawa i jego zasiedlenie nastąpiło przed 01.05.2004 r., nie podlega przepisom ustawy, na mocy art. 153 ust. 2 ustawy
Czy w tej sytuacji chcąc przekształcić spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu w odrębną własność lokalu mieszkalnego będzie miał zastosowanie art. 43 ust. 1 pkt 10 i Wnioskodawczyni nie będzie musiała płacić 7% podatku VAT?
Czy w opisanym stanie faktycznym przekształcenie prawa do lokalu w prawo odrębnej własności podlegało będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?