Czy Spółka prawidłowo postąpiła stosując 0% stawkę podatku VAT dla usługi na ruchomym majątku rzeczowym klienta, stosując się do art. 2 ust. 9, art. 27 ust. 2 pkt 3 lit. d, art. 28 ust. 7, art. 83 ust. 7-12 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy prawidłowym będzie - w sytuacji, gdy faktura za remont od podatnika polskiego za wykonaną usługę remontu samochodu wystawiona będzie z 22% stawką podatku od towarów i usług wystawienie refaktury na kontrahenta niemieckiego za remont samochodu i uzgodnioną w umowie prowizję bez podatku od towarów i usług?
jaką stawkę VAT powinien stosować wnioskodawca wystawiając faktury dla firmy, z którą ma podpisaną umowę na wykonywanie ww. usług ?
Czy do świadczonych usług montażu i demontażu stoisk targowych oraz otrzymywanych środków finansowym na wyżywienie Wnioskodawca może stosować przepisy art. 27 ust. 2-6 ustawy o podatku od towarów i usług?
Wniosek dotyczy transakcji związanych z wykonaniem usług na ruchomym majątku rzeczowym na rzecz kontrahenta belgijskiego.
Czy usługi montażowe wykonane na terytorium panstwa trzeciego nazlecenie kontrahneta zarejestrowanego dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy pozostający do dyspozycji Spółki odpad po wykonanej usłudze na majątku ruchomym (nieopodatkowanej w Polsce - art. 28 ust. 7 i 8 ustawy) musi być ujęty w fakturze wewntrznej lub ewidencjonowany i opodatkowany w inny sposób?