Zastosowanie ulgi mieszkaniowej w przypadku wydatkowania przychodu na spłatę kredytu, zakup lokalu mieszkalnego i jego remont.
Opodatkowanie wpłat mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu instalacji zestawów kolektorów słonecznych płaskich i powietrznych pomp ciepła oraz stawki podatku VAT dla ww. usługi
Czy po przekazaniu przez Gminę po 5 latach od zakończenia projektu prawa własności instalacji na rzecz mieszkańców, na budynkach mieszkalnych na których zostały zainstalowane, za kwotę wkładu własnego - podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT? Jeżeli tak, to według jakiej stawki?
opodatkowanie podatkiem VAT wpłat dokonywanych przez mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach budowy instalacji kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych, kotłów centralnego ogrzewania i pomp ciepła oraz stawki podatkowej dla ww. czynności, - brak opodatkowania podatkiem VAT czynności oddania przez Gminę przedmiotowych instalacji, stanowiącej jej własność, mieszkańcom w bezpłatne
Czy po przekazaniu przez Gminę po 5 latach od zakończenia projektu prawa własności instalacji solarnych i zestawów fotowoltaicznych na rzecz mieszkańców, na budynkach mieszkalnych na których zostały zainstalowane, za kwotę wkładu własnego - podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT? Jeżeli tak, to według jakiej stawki?
Czy otrzymane przez Gminę wpłaty obowiązkowe na rachunek bankowy od mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach montażu instalacji solarnych i zestawów fotowoltaicznych w ramach projektu powinny być opodatkowane podatkiem VAT? Jeżeli tak, to według jakiej stawki podatkowej?
Opodatkowanie wpłat mieszkańców z tytułu wkładu własnego w kosztach usługi montażu instalacji solarnych, fotowoltaicznych i pomp ciepła oraz stawki podatku VAT dla ww. usługi montażu.Brak opodatkowania przekazania przez Gminę prawa własności instalacji solarnych, fotowoltaicznych i pomp ciepła na rzecz mieszkańców po 5 latach od zakończenia projektu za kwotę wniesionego wkładu własnego.
Czy w przypadku, gdy Wnioskodawca świadczyć będzie usługi najmu stoisk targowych na rzecz krajowych najemców (stoiska targowe udostępniane będą krajowym najemcom zarówno na terenie Polski, jak i na terenie krajów Unii Europejskiej, a także na terenie państw trzecich), powinien określić miejsce świadczenia usług wynajmu na podstawie art. 27 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług i tym samym opodatkować
Czy do świadczonych usług montażu i demontażu stoisk targowych oraz otrzymywanych środków finansowym na wyżywienie Wnioskodawca może stosować przepisy art. 27 ust. 2-6 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy usługi montażowe wykonane na terytorium panstwa trzeciego nazlecenie kontrahneta zarejestrowanego dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy czynność montażu wykonana przez kontrhenta niemieckiego na terytorium Polski w kwietniu 2004r., f-ra została wystawiona w sierpniu 2004r. podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy przysługuje prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony w sytuacji zakupu części składowych linii technologicznej i usługi montażu tej linii bez zachowania formy aktu notarialnego?