Interpretacje

Interpretacja
13.06.2024 Podatki

Wypłata przez Spółkę kwoty należnej Prowizji na rzecz „D.” stanowi koszt finansowania dłużnego i podlega ograniczeniom wskazanym w art. 15c ustawy o CIT. Również kwota wynagrodzenia należnego „D” za tzw. okres odroczenia (karencji) stanowi koszt finansowania dłużnego i podlega ograniczeniom wskazanym w art. 15c ustawy o CIT.

Interpretacja
02.05.2024 Podatki

Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym, Wnioskodawca utraci prawo do opodatkowania w formie ryczałtu od dochodów spółek, o którym mowa w rozdziale 6b u.p.d.o.p., gdy przekroczenie limitu 50% przychodów zgodnie z art. 28j ust. 1 będzie dotyczyło wierzytelności przekazanych do faktoringu.

Interpretacja
25.08.2023 Podatki

Braku powstania przychodu z tytułu zbycia wierzytelności dokonywanej w ramach umowy faktoringu niepełnego oraz braku powstania dochodu z tytułu nieujawnionych operacji gospodarczych w związku z niewykazywaniem zbycia wierzytelności w ramach faktoringu niepełnego.

Interpretacja
07.04.2023 Podatki

Skoro zawarcie umowy faktoringowej nie zostało wymienione w ustawowym katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, to tym samym czynności dokonywane w ramach tej umowy nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
21.06.2021 Podatki

Obowiązek rozpoznania przychodu oraz moment powstania przychodu podatkowego z tytułu cesji wierzytelności na rzecz faktora w ramach zawartej umowy faktoringu.

Interpretacja
07.10.2019 Podatki

w zakresie obowiązku pobrania przez Spółkę jako płatnika zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu wierzytelności, które zostały scedowane na rzecz Faktora przez świadczeniodawcę/świadczeniodawców oraz momentu poboru tego podatku

Interpretacja
25.09.2018 Podatki

w zakresie opodatkowania u źródła wypłaty należności (prowizji, odsetek i opłat dodatkowych) na rzecz Faktora z tytułu realizacji postanowień Umowy faktoringu, obowiązku złożenia deklaracji IFT-2R oraz obowiązku posiadania Certyfikatu Rezydencji Faktora

Interpretacja
20.07.2016 Podatki

należy wskazać, że umowa faktoringu jako nie wymieniona w art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tym samym bezprzedmiotowe jest rozpatrywanie powyższej czynności pod kątem art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
26.11.2015 Podatki

Umowa faktoringu jako nie wymieniona w art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
27.07.2015 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zastosowania przepisów o niedostatecznej kapitalizacji w związku z udzieleniem przez spółkę komandytową pożyczki, zastosowania przepisów o niedostatecznej kapitalizacji w związku z płaconymi przez spółkę komandytową odsetkami od pożyczki udzielonej przez bank oraz zastosowania przepisów o niedostatecznej kapitalizacji w przypadku pozyskania środków pieniężnych

Interpretacja
10.06.2015 Podatki

Umowa faktoringu jako nie wymieniona w art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
10.04.2015 Podatki

Czy umowa faktoringu podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
16.02.2015 Podatki

Należy wskazać, że umowa faktoringu jako nie wymieniona w art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
05.04.2011 Podatki

1. Czy wynagrodzenie otrzymywane przez Bank od klienta (opcja 1) z tytułu świadczenia usług polegających na udzielaniu finansowania klientowi, poprzez wydłużenie faktycznego terminu płatności jego zobowiązań podlega zwolnieniu z opodatkowania VAT, jako usługa udzielania kredytów lub pożyczek pieniężnych na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług

Interpretacja
04.01.2011 Podatki

Czy Umowa, którą Spółka zamierza zawrzeć z Bankiem powinna być kwalifikowana jako pożyczka, o której mowa w art. 16 ust. 7b ustawy z dnia 11 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych i tym samym w przedstawionym stanie faktycznym zastosowanie znajdą ograniczenia wynikające z art. 16 ust. 1 pkt 60 ustawy pdop?

Interpretacja
05.07.2005 Podatki

Podatnik zajmuje się świadczeniem usług finansowych, w tym dokonuje cesji wierzytelności i pośredniczy w obrocie wierzytelnościami. Czy wykonywane przez niego usługi powinny być zwolnione z opodatkowania pod. VAT?