Czy na Wnioskodawcy będzie ciążył obowiązek odprowadzenia zaliczki na podatek od dochodu z tytułu odpłatnego zbycia większościowego pakietu Akcji lub zbycia w celu umorzenia, części akcji Spółki Cypryjskiej w Spółce Akcyjnej (tzw. dobrowolne umorzenie akcji)?
w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia Akcji w spółkach nabytych po śmierci spadkodawcy za pośrednictwem Trustu Cypr oraz ustalenia dochodu z tytułu umorzenia Akcji w spółkach nabytych po śmierci spadkodawcy za pośrednictwem Trustu Cypr
Czy opisana w zdarzeniu przyszłym umowa nabycia akcji własnych Spółki będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w przypadku nabycia akcji własnych Spółki w celu umorzenia z obniżeniem kapitału zakładowego Spółki?
Czy opisana w zdarzeniu przyszłym umowa nabycia akcji własnych Spółki będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w przypadku nabycia akcji własnych Spółki w celu dalszej odsprzedaży?
Czy w związku z dobrowolnym umorzeniem bez wynagrodzenia udziałów Spółki cypryjskiej w kapitale zakładowym Wnioskodawcy, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód (dochód) podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?
Zawarcie przez Spółkę z Akcjonariuszami samodzielnej Umowy nabycia Akcji Własnych, bez zawierania żadnych dodatkowych porozumień w tym przedmiocie, nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Czy w związku z przeprowadzeniem przez Spółkę umorzenia akcji Wnioskodawcy bez zapłaty wynagrodzenia na rzecz Wnioskodawcy, będą miały zastosowanie do Wnioskodawcy przepisy ustawy o PDOP dotyczące tzw. cen transferowych, tj. art. 9a i art. 11 ustawy o PDOP w brzmieniu nadanym Ustawą nowelizującą (przypisek Organu: tj. ustawą z dnia 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w związku z umorzeniem akcji Wspólnika Zbywającego (dobrowolnym, przymusowym, automatycznym) bez wynagrodzenia, zastosowania nie znajdą przepisy dotyczące cen transferowych, tj. art. 9a i art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a także zasada ustalania ceny rynkowej, o której mowa w art. 14 ustawy o podatku dochodowym od osób
Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym w związku z umorzeniem udziałów Wspólnika Zbywającego (dobrowolnym, przymusowym, automatycznym) bez wynagrodzenia, zastosowania nie znajdą przepisy dotyczące cen transferowych, tj. art. 9a i art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a także zasada ustalania ceny rynkowej, o której mowa w art. 14 ustawy o podatku dochodowym od
Czy nabycie akcji w celu umorzenia (tzw. umorzenie dobrowolne) podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych po stronie Spółki?
Czy nabycie akcji w celu umorzenia (tzw. umorzenie dobrowolne) podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych po stronie Spółki?
w zakresie ustalenia, czy w przypadku dobrowolnego umorzenia należących do Wnioskodawcy akcji bez wynagrodzenia lub za wynagrodzeniem znacznie odbiegającym od ich wartości rynkowej, zaistnieje podstawa do zastosowania art. 9a i art. 11 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
zakresie ustalenia, czy w przypadku dobrowolnego umorzenia należących do Wnioskodawcy akcji bez wynagrodzenia lub za wynagrodzeniem znacznie odbiegającym od ich wartości rynkowej zaistnieje podstawa do zastosowania art. 14 ust. 1 i ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, do określenia wartości przychodu podatkowego Wnioskodawcy
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego z tytułu dobrowolnego umorzenia akcji własnych bez wynagrodzenia.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zastosowania do dobrowolnego umorzenia akcji własnych bez wynagrodzenia przepisów art. 9a oraz art. 11 ust. 4 w zw. z art. 11 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym uzyskanie przez Zagraniczną Spółkę Osobową ogółu praw i obowiązków SK od SKA (której Zagraniczna Spółka Osobowa będzie akcjonariuszem) w ramach wynagrodzenia z tytułu umorzenia dobrowolnego akcji SKA (zbycia akcji SKA w celu ich umorzenia) będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC)?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu umorzenia przymusowego lub automatycznego akcji bez wynagrodzenia, oraz zastosowania do umorzenia przymusowego lub automatycznego akcji bez wynagrodzenia przepisów dotyczących cen transferowych.
Czy cena zapłacona przez Wnioskodawcę (w sposób opisany powyżej) za nabyte Udziały lub Certyfikaty FIZ będzie stanowić koszt uzyskania przychodów w momencie odpłatnego zbycia tych Udziałów lub Certyfikatów FIZ, w tym odkupienia (umorzenia) Certyfikatów FIZ przez FIZ? Czy w przypadku umorzenia Udziałów dochodem Wnioskodawcy będzie nadwyżka przychodu otrzymanego w związku z umorzeniem nad wartością wydatków
Nabycie akcji własnych celem ich umorzenia za wynagrodzeniem na podstawie art. 359 § 1 Kodeksu spółek handlowych nie stanowi czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Stwierdza się, że zawarcie przez Wnioskodawcę umowy przeniesienia akcji w ramach procedury dobrowolnego umorzenia akcji za wynagrodzeniem, jako szczególny rodzaj umowy niewymienionej w katalogu zawartym w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych nie jest opodatkowane podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tym samym w powyższej sprawie nie powstanie obowiązek podatkowy w podatku od czynności
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania przeniesienia wierzytelności Spółki z tytułu udzielonej pożyczki na rzecz Wspólnika w zamian za umorzenie przez niego udziałów.
Czy do transakcji umorzenia akcji będą miały zastosowanie przepisy o tzw. cenach transferowych (art. 9a oraz art. 11 ustawy o pdop) oraz przepisy o cenie rynkowej (art. 14 ustawy o pdop)? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)
Potwierdzono prawidłowość stanowiska Wnioskodawcy, że nabycie przez Spółkę akcji własnych w celu ich umorzenia nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych