Czy w zaistniałej sytuacji, Wnioskodawczyni będzie mogła zaliczyć poniesione wydatki na remont pomieszczeń wchodzących w skład domu syna Wnioskodawczyni, które to pomieszczenia stanowią Jej dożywotnią służebność, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
W przedmiotowej sprawie wydatki jakie Wnioskodawca chce ponieść na remont domu, do którego nie przysługuje Mu prawo własności, a jedynie użytkowanego na podstawie ustanowionej nieodpłatnej służebności dożywotniej, nie stanowią wydatków na własne cele mieszkaniowe w rozumieniu art. 21 ust. 25 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W konsekwencji, wykorzystanie środków ze sprzedaży nieruchomości
1. Czy w wyniku sprzedaży mieszkania wystąpił obowiązek zapłaty podatku dochodowego w części odziedziczonej po małżonce? 2. Czy przeznaczenie środków uzyskanych ze sprzedaży mieszkania na pokrycie wydatków związanych z remontem mieszkania, w którym obecnie Wnioskodawca jest zameldowany, a które nie jest Jego własnością będzie zakwalifikowane jako wydatek na cele mieszkaniowe?
Czy zapis testamentowy stanowi koszt nabycia mieszkania przy ustalaniu dochodu ze sprzedaży mieszkania?
Czy Wnioskodawczyni może skorzystać ze zwolnienia jeżeli w ciągu dwóch lat wyda kwotę uzyskaną ze sprzedaży mieszkania na cele remontu budynku, w którym mieszka, do którego ma umowę dożywotniej służebności?
Czy Wnioskodawczyni może przychód uzyskany ze sprzedaży przeznaczyć na cele mieszkaniowe obejmujące remont i modernizację domu, w którym mieszka i jednocześnie ma na nim ustanowioną służebność osobistą?
dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kwalifikacji Ceny za świadczenia
Możliwości zwolnienia z opodatkowania przychodu ze sprzedaży lokalu mieszkalnego.
Czy będąc współwłaścicielem fermy w ½ części i po użyczeniu drugiej połowy części gospodarstwa przez siostrę może odliczyć podatek VAT po modernizacji fermy i remoncie fermy?
Czy w przypadku nabycia nieruchomości gruntowej przez jej użytkownika wieczystego na podstawie art. 69 ustawy o gospodarce nieruchomościami, zaliczenie na poczet ceny kwoty równej wartości prawa użytkowania wieczystego tej nieruchomości, określonej według stanu na dzień sprzedaży (także w sytuacji, gdy zaliczana wartość użytkowania wieczystego jest wyższa niż wartość tego prawa wynikająca z ksiąg podatnika
Czy można skorzystać w roku 2005 z ulgi remontowej, w związku z wydatkami poniesionymi na remont i modernizację budynku mieszkalnego zajmowanego na podstawie warunkowej umowy sprzedaży ?
Czy podpisanie umowy notarialnej o ustanowieniu wspólnoty majątkowej na lokalu żony, na mocy której stanę się udziałowcem tego lokalu, będę mógł poniesione wydatki na jego remont i modernizację rozliczyć w ramach przepisu art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a)?
Podatnik zapytuje czy od czynności wykonywanych na rzecz osób nie będących członkami spółdzielni mieszkaniowej zajmujących lokale mieszkalne bez tytułu prawnego powinien naliczać podatek VAT w wysokości 22%. Zdaniem podatnika powyższe czynności powinny być zwolnione z opodatkowania podatkiem VAT, gdyż rodzaj przeważającej działalności sklasyfikowany jest wg PKD w grupie 70.32 - zarządzanie nieruchomościami