Interpretacje

Interpretacja
03.09.2024 Podatki

Uznanie sprzedaży biurka za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.

Interpretacja
20.06.2024 Podatki

Sprzedaż przez jednostkę organizacyjną Powiatu, środków trwałych w postaci sprzętu wykorzystanego wyłącznie do realizacji celów statutowych związanych z utrzymaniem dróg powiatowych i które, nie były w żadnym zakresie wykorzystywane do działalności gospodarczej, nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.

Interpretacja
19.01.2024 Podatki

1. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawców, zgodnie z którym opisana transakcja sprzedaży Fabryki nie będzie stanowiła zbycia przedsiębiorstwa ani ZCP, o których mowa w art. 4a pkt 4 ustawy o CIT, a w konsekwencji będzie podlegać opodatkowaniu CIT jako tzw. zbycie poszczególnych aktywów? (pytanie oznaczone we wniosku nr 5) 2. Czy w przypadku uznania stanowiska Wnioskodawców za prawidłowe w odniesieniu

Interpretacja
29.03.2022 Podatki

Uznanie sprzedaży towarów używanych za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.

Interpretacja
02.09.2019 Podatki

Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży zespołu składników materialnych i niematerialnych stanowiących zorganizowaną część przedsiębiorstwa.

Interpretacja
02.04.2019 Podatki

niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży środków trwałych/nieodpłatnego przekazania brak obowiązku dokumentowania fakturą czynności zmierzających do likwidacji majątku Stowarzyszenia, możliwość korzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 113 ust. 1 ustawy.

Interpretacja
30.10.2018

ustalenie kosztów uzyskania przychodów przy sprzedaży kombajnów wykorzystywanych w działalności rolniczej

Interpretacja
19.02.2016 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości netto części i całości środka trwałego odłączonej w celu sprzedaży, likwidacji, czy też przyłączenia do innego środka trwałego oraz kwalifikacji podatkowej nieumorzonej wartości likwidowanego środka trwałego w związku z wytworzeniem nowego środka trwałego.

Interpretacja
29.08.2013 Podatki

Czy przychód ze sprzedaży koniowozu w opisanym stanie faktycznym (winno być zdarzeniu przyszłym) będzie stanowił dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu ze sprzedaży składnika majątkowego, a jednocześnie przychód ten będzie zwolniony z podatku dochodowego osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 updop w sytuacji:1.1. gdy otrzymany przychód zostanie wydatkowany w nieokreślonym czasie

Interpretacja
16.09.2008 Podatki

W którym momencie Spółka powinna ująć w ciężar kosztów uzyskania przychodów straty powstałe w wyniku likwidacji linii energetycznych bądź ich części?

Interpretacja
18.12.2007 Podatki

W jaki sposób będzie naliczony podatek dochodowy za 2007 r., gdy nie rozliczone jest konto 804 (przeszacowanie środków trwałych na kwotę 273.637,97 zł) i czy prawidłowo naliczona jest podstawa do wyliczenia podatku dochodowego za 2007 r. oraz sam podatek dochodowy?

Interpretacja
04.09.2007 Podatki

Czy dokonując sprzedaży samochodu zakupionego za cenę 525,00 zł. można sprzedać go za taką samą bądź zbliżoną kwotę?Czy cena sprzedaży samochodu powinna być ustalona na poziomie wartości rynkowej?Czy można ustalić wartość samochodu na podstawie wyceny rzeczoznawcy?

Interpretacja
11.10.2006 Podatki

Czy powstanie przychód u wspólników spółki cywilnej w związku z przekazaniem im po jej likwidacji środków trwałych na cele osobiste?

Interpretacja
10.03.2006 Podatki

Czy sprzedaż urządzeń związanych z elementami elektrowni wiatrowej, nabytych przez podatnika w celu zaspokojenia potrzeb gospodarstwa, w stosunku do których przysługiwalo odliczenie podatku naliczonego, dokonana przez męża na rzecz żony, zarejestrowanej jako odrębny podmiot prowadzący działalność gospodarczą w zakresie produkcji energii elektrycznej, podlega podatkowi VAT według stawki 22% oraz, cz

Interpretacja
25.05.2005 Podatki

Czy w sytuacji okresu amortyzacji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych w okresie krótszym niż 5 czy 10 lat (prawa autorskie i licencje amortyzowane w okresie 24 m-cy) należy skorygować ich wartość początkową i amortyzację w okresach 5-cio i 10-cioletnich oraz deklarację CIT? Czy zmiany podatku naliczonego spowodowane korektą wynikającą ze zmiany wskaźnika są kosztami operacyjnymi