Czy Rekompensata otrzymana od kontrahenta na podstawie Umowy (w wyniku, której Spółka generuje w całości przychód korzystający ze zwolnienia podatkowego), która płatna jest w przypadku, gdy faktycznie zrealizowany poziom sprzedaży jest niższy, niż zakładany na potrzeby kalkulacji Ceny sprzedaży, również stanowi przychód korzystający ze zwolnienia podatkowego? (stan faktyczny)
Czy Rekompensata otrzymana od kontrahenta na podstawie Umowy (w wyniku, której Spółka generuje w całości przychód korzystający ze zwolnienia podatkowego), która płatna jest w przypadku, gdy faktycznie zrealizowany poziom sprzedaży jest niższy, niż zakładany na potrzeby kalkulacji Ceny sprzedaży, również będzie stanowiła przychód korzystający ze zwolnienia podatkowego? (zdarzenie przyszłe)
Czy powstałe w wyniku rozliczeń wynikłych z Umowy odsetki debetowe i kredytowe, naliczone na rzecz Wnioskodawcy, mogą być rozliczane jako koszt podatkowy i przychód podatkowy z bieżącej działalności?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów oraz możliwości zastosowania przepisów o cenach transferowych.
Czy prawidłowe jest alokowanie kosztów i przychodów finansowych na środki trwałe w budowie według opisanego klucza alokacji? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)Czy ustalona w powyższy sposób wartość wydatków kwalifikowanych w części, w jakiej przypadają na nią przychody i koszty finansowe, jest prawidłowa i stanowi podstawę do zwolnienia przedmiotowego stosownie do przepisów art. 17 ust. 1 pkt 34 updop
Czy prawidłowe jest w świetle przywołanych wyżej przepisów alokowanie wyżej opisanych kosztów i przychodów finansowych na środki trwałe w budowie według wyżej opisanego klucza alokacji? Czy ustalona w powyższy sposób wartość wydatków kwalifikowanych jest prawidłowa i stanowi podstawę do zwolnienia przedmiotowego stosownie do przepisów art. 17 ust. 1 pkt 34 u.p.d.o.p.?
Czy koszty umowy cash pooling (odsetki wypłacone uczestnikom oraz pozostałe koszty związane z tą umową) stanowią koszty przyporządkowane do przychodów z działalności w specjalnej strefie ekonomicznej?
Czy Spółka kwotę zwolnienia powinna pomniejszyć o wydatki nkp, jako wydatki nie przeznaczone na rozwój strefy i od nich odrębnie naliczyć oraz zapłacić podatek (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2).
Czy do ww. transakcji zbycia ma zastosowanie art. 6 pkt 1 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy w przypadku otrzymania przez Spółkę odsetek (zrealizowanych) w ramach usługi kompleksowego zarządzania płynnością finansową (cash poolingu), osiągane z tego tytułu przez Spółkę przychody będą korzystać w całości ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych: tak w fazie prowadzenia działalności inwestycyjnej, gdy środki na rachunku uczestniczącym
Czy mimo podwyższenia dochodu do opodatkowania o kwotę przekazanych darowizn, Spółka powinna odrębnie obliczyć i zapłacić podatek od przekazanych w latach 2006, 2007, 2008 darowizn?
Czy przychody z różnic kursowych, odsetek od środków na podstawowych rachunkach bankowych, z tytułu anulowanych przez kontrahentów zobowiązań, umorzonego podatku od nieruchomości, zwrotu nadpłaconego podatku VAT i cła, uznanych reklamacji są zwolnione z podatku dochodowego na podstawie przepisów normujących zasady korzystania z ulg podatkowych przez przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą
Spółka z o.o. prowadzi działalność gospodarczą na terenie specjalnej strefy ekonomicznej na podstawie zezwolenia wydanego w 2000 r. i korzysta ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie działalności objętej zezwoleniem do wysokości poniesionych nakładów inwestycyjnych. Czy sprzedaż materiałów zakupionych przez spółkę i niewykorzystanych we własnej produkcji wchodzi w zakres działalności