Planowana dostawa spółdzielczego prawa do lokalu użytkowego będzie korzystała ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Czy opisana umowa przeniesienia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego w zamian za zapewnienie zbywcy dożywotniego utrzymania podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
Czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego Wnioskodawczyni będzie uprawniona do zwolnienia podatkowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w związku z okolicznością, że dochód z odpłatnego zbycia nieruchomości zostanie w części przeznaczony na własne cele mieszkaniowe w okresie nieprzekraczającym dwóch lat tj. na remont łazienki w najmowanym przez
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z tytułu odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego kwoty wkładu mieszkaniowego, wydatków związanych ze sporządzeniem aktu notarialnego umowy ustanowienia odrębnej własności lokalu oraz spłaty dokonanej na rzecz byłego małżonka.
Cele mieszkaniowe spłata kredytu zaciągniętego na nabycie sprzedanego lokalu, wkład mieszkaniowy w związku z wygranym przetargiem na spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego oraz wydatki na remont tego lokalu.
Czy otrzymane środki są zwolnione od podatku dochodowego?Czy istnieje możliwość wspólnego rozliczenia z małżonkiem?
Czy przychód uzyskany przez Wnioskodawcę ze sprzedaży w dniu 13 grudnia 2010 r. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, podlega zwolnieniu od podatku dochodowego od osób fizycznych o jakim mowa w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) i lit. e) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2006 r., jeżeli kwota tego przychodu została w całości przeznaczona
Czy przychód uzyskany przez Wnioskodawczynię ze sprzedaży w dniu 13 grudnia 2010 r. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego oznaczonego nr 00 położonego przy ul. W, podlega zwolnieniu od podatku dochodowego od osób fizycznych o jakim mowa w art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) i lit. e) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2006 r., jeżeli
Czy umowa zamiany spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego na lokal mieszkalny, stanowiący odrębną własność wraz z udziałem w prawie użytkowania wieczystego gruntu, związanym z tym lokalem, dokonana pomiędzy córką a rodzicami i przewidująca dopłatę na rzecz rodziców w celu częściowego wyrównania różnicy wartości przedmiotów zamiany będzie korzystać ze zwolnienia od podatku od czynności
Czy przychód uzyskany ze zbycia prawa majątkowego (tj. własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu) przeznaczony w całości na cele mieszkaniowe (w ustawowym terminie 2 lat od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło takie zbycie), o których mowa w art. 21 ust. 25 pkt 1b), w drodze nabycia udziału w innym własnościowym spółdzielczym prawie do lokalu poprzez spłatę byłego małżonka, będzie zwolniony
1)Czy dokonana przez kupującego w dniu 28 grudnia 2007 r. spłata (w wysokości 149 582,69 zł) kredytu bankowego zaciągniętego przez Wnioskodawczynię na zakup udziału w lokalu, o którym mowa w pkt. 1 stanowiąca rozliczenie ceny sprzedaży zbywanego przez Wnioskodawczynię udziału bezpośrednio na rachunek banku kredytującego, korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. e) ustawy o podatku
Czy organ podatkowy ma prawo podzielić na połowę wartość faktur wystawionych w całości, imiennie na nazwisko Wnioskodawcy i zaliczyć tylko w połowie koszty poniesione przez Wnioskodawcę na cele mieszkaniowe? Czy jest podstawa prawna takiego postępowania?
Czy w opisanej sytuacji przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu w prawo odrębnej własności po 1 stycznia 2008 r. będzie objęte podatkiem od towarów i usług?
Czy od 1 stycznia 2008 r. w przypadku ustanowienia prawa odrębnej własności lokalu, w miejsce lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego, ustanowionego po 1 maja 2004 r., ale którego pierwsze zasiedlenie nastąpiło przed 1 maja 2004 r., czynność ta podlega przepisom ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy lokator, który po dniu 30 kwietnia 2004 r. uzyskał tytuł prawny do lokalu w wyniku zamiany indywidualnej lub przepisania i po dniu 1 stycznia 2008 r. wystąpi o przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w odrębną własność, to czynność ta podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w wysokości 7% stawki?
Czy w sytuacji, gdy po wcześniejszym wykluczeniu z członkostwa lokator po 1 stycznia 2008 r. zostanie przyjęty ponownie w poczet członków Spółdzielni, a następnie wystąpi o przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w odrębną własność, czynność ta podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w wysokości 7% stawki?
Czy w przypadku przeniesienia odrębnej własności lokalu na rzecz członka uprawnionego do lokatorskiego prawa do lokalu ustanowionego po raz drugi, w wyniku zamiany, przejęcia mieszkania za długi, nabycia spadku czy też przepisania na członka rodziny po dniu 30 kwietnia 2004 r. należy naliczyć podatek i jaka ma być jego podstawa do opodatkowania po dniu 1 stycznia 2008 r. jeżeli zgodnie z art. 12 ustawy
Czy w związku z przekształceniem spółdzielczych lokatorskich praw do lokali w prawo odrębnej własności biorąc pod uwagę art. 43 ust. 1 pkt 2 mówiący o towarach używanych (budynki wybudowane przed 1993 r.) członkowie nie powinni płacić podatku w wysokości 7%?
Czy w opisanym stanie faktycznym przekształcenie prawa do lokalu w prawo odrębnej własności podlegało będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy ustanowienie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu przed 1 maja 2004r daje prawo do nie naliczania podatku VAT ?
Spółdzielnia zwróciła się z zapytaniem jaką stawką podatku od towarów i usług należy opodatkować opłaty związane z eksploatacją lokalu.