skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w lokalu mieszkalnym stanowiącym odrębną własność oraz zwolnienie przedmiotowe
możliwości zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości przeznaczonego na nabycie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego.
Czy dochód uzyskany z odpłatnego zbycia opisanego udziału 1/2 w lokalu mieszkalnym wraz ze związanym z jego własnością udziałem we współwłasności gruntu będzie wolny od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Możliwość zastosowania zwolnienia z opodatkowania zwrotu wkładu mieszkaniowego w związku z przeznaczeniem go na cele mieszkaniowe.
Czy otrzymane środki są zwolnione od podatku dochodowego?Czy istnieje możliwość wspólnego rozliczenia z małżonkiem?
Czy w przypadku zawarcia przez Wnioskodawczynię, której przysługiwało spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego, umowy przeniesienia własności lokalu, koszty związane ze spłatą przypadającej na ten lokal części zobowiązań spółdzielni związanych z budową, w tym w szczególności odpowiedniej części zadłużenia kredytowego spółdzielni wraz z odsetkami ( zgodnie z art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy
Czy obowiązują spadkobierców zasady wynikające z ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z 2008 r. czy z 2009 r. dotyczące wykorzystania środków ze sprzedaży na własne cele mieszkaniowe, gdyż przepisy z 2008 r. takiej możliwości nie dają?
Czy zwolnieniem, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 32 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych są kwoty otrzymane w formie zadatku, wydatkowane na spłatę zaciągniętego na cele mieszkaniowe nabycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego?
Przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu w prawo własności
Czy w tej sytuacji chcąc przekształcić spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego w odrębną własność, będzie miał zastosowanie art. 43 ust. 1 pkt 10 i Wnioskodawca nie będzie musiał płacić 7% podatku VAT?Czy w tej sytuacji ma zastosowanie art. 153 ust. 2 w związku z art. 29 ust. 8 i Wnioskodawca będzie musiał zapłacić 7% podatek VAT?
Czy w tej sytuacji chcąc przekształcić spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego w odrębną własność, będzie miał zastosowanie art. 43 ust. 1 pkt 10 i Wnioskodawczyni nie będzie musiała płacić 7% podatku VAT?Czy w tej sytuacji ma zastosowanie art. 153 ust. 2 w związku z art. 29 ust. 8 i Wnioskodawczyni będzie musiała zapłacić 7% podatek VAT?
Czy warunkiem wyłączenia z opodatkowania VAT transakcji zmiany praw lokatorskich do lokalu w odrębną własność jest łączne występowanie ustanowienia i zasiedlenia przed dniem 1 maja 2004 r., czy też każda zmiana użytkownika lokalu, na którego nastąpiło ustanowienie lokatorskiego prawa do lokalu po dniu 1 maja 2004 r. rodzi obowiązek zapłaty podatku VAT, m. in. w następujących przypadkach: 1. ustania
Czy w przypadku przekształcenia spółdzielczego prawa do lokalu nabytego przez członka spółdzielni w wyniku zamiany lokali albo w drodze spadku po dniu 1 maja 2004 r. w budynku mieszkalnym oddanym do użytku oraz zasiedlonym w roku 1986 stosuje się art. 29 ust. 8 ustawy o podatku od towarów i usług?Jeżeli tak, to w jaki sposób obliczyć podstawę opodatkowania i kto poniesie koszty rzeczoznawcy i opłaty
Czy czynność ustanowienia odrębnej własności w miejsce spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? Jeżeli tak, to jaka kwota stanowi podstawę opodatkowania?
Czy czynność ustanowienia odrębnej własności w miejsce lokatorskiego prawa do lokalu podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? Jeżeli tak, to jaka jest podstawa opodatkowania?
Czy czynność ustanowienia lokatorskiego prawa do mieszkania w miejsce byłego członka oraz przekształcenie tego prawa w odrębną własność lokalu podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? Jeżeli tak, to jaka jest podstawa opodatkowania?
Czy lokator, który po dniu 30 kwietnia 2004 r. uzyskał tytuł prawny do lokalu w wyniku zamiany indywidualnej lub przepisania i po dniu 1 stycznia 2008 r. wystąpi o przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w odrębną własność, to czynność ta podlegać opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w wysokości 7% stawki?
Czy w sytuacji, gdy po wcześniejszym wykluczeniu z członkostwa lokator po 1 stycznia 2008 r. zostanie przyjęty ponownie w poczet członków Spółdzielni, a następnie wystąpi o przekształcenie spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego w odrębną własność, czynność ta podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w wysokości 7% stawki?
Czy przekształcenie lokatorskiego prawa wyżej opisanego lokalu w prawo odrębnej własności będzie objęte podatkiem od towarów i usług?
Czy czynność przeniesienia prawa odrębnej własności w miejsce ustanowionego spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego po 1 maja 2004 r. podlega opodatkowaniu VAT, o ile pomiędzy ustanowieniem lokatorskiego prawa w miejsce którego ustanowiona zostaje odrębna własność nie upłynęło 5 lat? Co będzie faktyczną podstawą opodatkowania podatkiem VAT zważywszy, że kwota stanowiąca różnicę pomiędzy
Czy Spółdzielnia w opisanym wyżej stanie faktycznym zobowiązana jest do ustalania wysokości należnego podatku VAT i jego odprowadzania i od jakiej wartości podatek winien być liczony?