Przepisy wprowadzające pracownicze plany kapitałowe (PPK) nakładają na pracodawców wiele obowiązków związanych z ich utworzeniem i prowadzeniem. Najważniejsze z nich to wybór instytucji finansowej prowadzącej PPK oraz podpisanie z tą instytucją stosownych umów. Kolejnym obowiązkiem jest comiesięczne obliczanie i przekazywanie wpłat do wybranej instytucji, a także gromadzenie i archiwizacja dokumentów
Czy comiesięczne składki członkowskie (obowiązkowe i dobrowolne) wpłacane przez członków Stowarzyszenia na rzecz Stowarzyszenia mogą korzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 17 ust. 1 pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1. Czy wobec nałożonych ustawowo obowiązków przynależności do samorządu zawodowego i podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez członków tego samorządu, realizowanie tego obowiązku poprzez uczestniczenie w kursach organizowanych przez organ samorządu zawodowego w ramach kształcenia podyplomowego ze środków pochodzących od członków samorządu, skutkuje po stronie uczestnika powstaniem przychodu w rozumieniu
Czy opłacone składki członkowskie na realizację celów statutowych Spółki Wodnej stanowią u wpłacającego koszt uzyskania przychodów?
Opodatkowanie składek członkowskich i usług świadczonych w zamian za wynagrodzenie oraz ustalania wskaźnika proporcji.
W zakresie opodatkowania podatkiem VAT i dokumentowania za pomocą kasy rejestrującej wpłacanej przez członków Stowarzyszenia składki członkowskiej oraz obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej przeprowadzanych szkoleń
Czy przychody Stowarzyszenia z tytuły wpłacanych przez członków składek na realizacje celów statutowych Stowarzyszenia w większości wykorzystywanych na zorganizowaną sieć radiową, opisaną w stanie faktycznym w pkt 68 , korzystają ze zwolnienia wynikającego z art. 17 ust. 1 pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
uznanie, że otrzymywane kwoty za uzyskanie lub przedłużenie członkostwa w Klubie nie stanowią wynagrodzenia za dostawę towarów lub za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu
Opodatkowanie podatkiem dochodowym czynności polegających na przyjmowaniu zleceń telefonicznych na przewóz taxi i przekazywaniu ich członkom Stowarzyszenia poprzez radio-taxi do realizacji.
W zakresie uznania przeniesienia kosztów składek na spółki z Grupy z tytułu uczestnictwa w międzynarodowych organizacjach dotyczących transportu kolejowego jako czynności niepodlegającej opodatkowaniu.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego z tytułu składek członkowskich i wpisowego.
Czy przychody Stowarzyszenia z tytuły wpłacanych przez członków składek na realizacje celów statutowych Stowarzyszenia w większości wykorzystywanych na zorganizowaną sieć radiową, opisaną w stanie faktycznym w pkt 68 , korzystają ze zwolnienia wynikającego z art. 17 ust. 1 pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1. Czy składki członkowskie wpłacane do Spółdzielni przez Jej członków są przychodem Spółdzielni, w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? 2. Jeżeli składki członkowskie są przychodem Spółdzielni i jeżeli jest to jedyne źródło Jej przychodów, to czy dochód Spółdzielni osiągnięty w roku podatkowym, wynikający z nadwyżki tych przychodów nad kosztami ich uzyskania, czyli nad kosztami
Czy dochody uzyskane przez organizację z tytułu: składek członkowskich, działalności gospodarczej, sprzedaży części nieruchomości (budynek własny) są wolne od podatku na podstawie art. 17 ust 1 pkt 4, pkt 39 i pkt 40 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z uwagi na przeznaczenie ich na działalność statutową?
W przypadku Wnioskodawcy podatek naliczony od wszystkich wydatków, które są związane z funkcjonowaniem siedziby Wnioskodawcy (wykazujących choćby minimalny związek ze sprzedażą opodatkowaną) podlega odliczeniu w 100%.
Wnioskodawca nie spełnia warunków wynikających z art. 43 ust. 1 pkt 21 oraz pkt 31 lit. b ustawy o podatku od towarów i usług do skorzystania ze zwolnienia od podatku wynikającego z tych przepisów.
Wnioskodawca uzyskując obrót z tytułu składek członkowskich nie świadczy odpłatnych usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o VAT oraz nie dokonuje odpłatnej dostawy towarów, o której mowa w art. 7 ust. 1 ustawy o VAT, zatem nie wykonuje czynności opodatkowanych, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT.
zwolnienie od opodatkowania podatkiem VAT zapłaty za konkretne świadczenia wykonywane ze strony Z na rzecz swoich członków w zamian za składki, w sytuacji ustalania przez władze Z zasad i wysokości składek w formie uchwał i decyzji określonych w statucie, oraz w sytuacji dookreślenia w statucie zasad i wysokości składek wnoszonych przez członków Z.
zastosowanie zwolnienia przedmiotowego w związku z przeznaczeniem dochodu na realizację celów statutowych
Które z wymienionych rodzajów przychodów podlegają obowiązkowi ewidencjonowania na kasie fiskalnej (z uwzględnieniem przepisów rozporządzenia MF z dnia 26 lipca 2010 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących)?
Które z wymienionych rodzajów przychodów po zmianie przepisów korzystają ze zwolnienia wynikającego z faktu uchylenia załącznika nr 4 do ustawy o podatku od towarów i usług ze skutkiem od dnia 1 stycznia 2011 r. podlegają podatkowi VAT?
Czy przy wyliczeniu proporcji, o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 r. (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z póź. zm.), należy uwzględnić czynności niepodlegające podatkowi VAT?