Interpretacje

Interpretacja
11.01.2024 Podatki

Podatek od towarów i usług w zakresie uznania przeniesienia własności Przedmiotów Zabezpieczenia w wykonaniu umów ustanawiających Zabezpieczenia za czynność podlegającą opodatkowaniu jako odpłatna dostawa towarów oraz określenia dla tej transakcji podstawy opodatkowania.

Interpretacja
16.03.2023 Podatki

Skutki podatkowe na gruncie podatku VAT uczestnictwa w transakcji sekurytyzacji

Interpretacja
16.03.2023 Podatki

Skutki podatkowe na gruncie podatku VAT przy sprzedaży wierzytelności w ramach umowy sekurytyzacji

Interpretacja
04.10.2022 Podatki

Opisana we wniosku usługa sekurytyzacji – i tym samym dokonywane w jej ramach na podstawie umowy sprzedaży nabycie wierzytelności – będzie podlegała uregulowaniom ustawy o podatku od towarów i usług; czynności sprzedaży będą wyłączone z opodatkowania na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Interpretacja
10.03.2022 Podatki

w zakresie skutków podatkowych zwrotnego przeniesienia Wierzytelności w ramach kompleksowej usługi Sekurytyzacji

Interpretacja
24.11.2021 Podatki

1) Czy cena należna Spółce od X za zbyte Wierzytelności Leasingowe wynikające z Umów Leasingu operacyjnego, jak i Umów Leasingu finansowego, nie stanowi przychodu po stronie Spółki, natomiast Spółka ma obowiązek rozpoznawać przychody w wysokości całości rat leasingowych wynikających z Umów Leasingu operacyjnego oraz przychody w wysokości jedynie części odsetkowej rat leasingowych wynikających z Umów

Interpretacja
11.10.2021 Podatki

w zakresie • braku opodatkowania podatkiem VAT świadczonych przez Zainteresowanego będącego stroną postępowania usług administrowania sprzedanymi Wierzytelnościami • prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów i usług dotyczących świadczenia przez Zainteresowanego będącego stroną postępowania ww. usług administrowania sprzedanymi Wierzytelnościami

Interpretacja
22.07.2021 Podatki

Czy przelewy (sprzedaż) Wierzytelności przez Spółkę na rzecz SPV dokonane w ramach kompleksowej usługi Sekurytyzacji nie będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
12.07.2021 Podatki

Czy przelewy (sprzedaż) Wierzytelności przez Spółkę na rzecz SPV dokonane w ramach usługi sekurytyzacji będą podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
02.07.2021 Podatki

Czy zwrotne przeniesienie Wierzytelności do Spółki na mocy określonego w umowie prawa lub obowiązku odkupu, dokonane w ramach kompleksowej usługi Sekurytyzacji, w związku z objęciem zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług, nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
14.05.2021 Podatki

Przyjmując za Wnioskodawcą, że umowa przelewu wierzytelności jaka zostanie zawarta przez Wnioskodawcę nie przybierze postaci którejkolwiek z czynności cywilnoprawnych wymienionych w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, umowa ta nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. W sytuacji, gdyby jednak któryś z dokonywanych przelewów wierzytelności przybrał

Interpretacja
17.02.2020 Podatki

Czy zwrotne przeniesienie Wierzytelności do Spółki na mocy określonego w umowie prawa odkupu, dokonane w ramach kompleksowej usługi Sekurytyzacji, w związku z objęciem zakresem opodatkowania podatkiem od towarów i usług, nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (pytanie oznaczone we wniosku nr 11)?

Interpretacja
31.07.2019 Podatki

Moment powstania przychodu z tytułu ceny należnej Spółce za nabyte przez SPV Wierzytelności.

Interpretacja
10.06.2019 Podatki

Uznanie, że po wprowadzeniu do transakcji zmian, SPV będzie świadczyć na rzecz Banku usługę w rozumieniu ustawy o VAT, o kompleksowym charakterze, w ramach której następuje nabycie wierzytelności Banku, określenie podstawy opodatkowania usługi świadczonej na rzecz Banku, zastosowanie zwolnienia od podatku do świadczonej usługi.

Interpretacja
24.04.2019 Podatki

skutki podatkowe otrzymania wynagrodzenia od Funduszu na podstawie umowy sekurytyzacyjnego przelewu wierzytelności

Interpretacja
02.04.2019 Podatki

Czy transakcja nabycia przez bank w związku z udzieleniem finansowania wierzytelności pożyczkowych, o których mowa w opisie zdarzenia przyszłego, podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

Interpretacja
09.11.2018 Podatki

Czy wartość Wierzytelności Pożyczkowych w zakresie kwoty głównej pożyczki niespłaconej na datę graniczną będzie kosztem uzyskania przychodu Spółki jednorazowo w dniu zbycia tych Wierzytelności Pożyczkowych?

Interpretacja
09.11.2018 Podatki

Czy koszt uzyskania przychodu z tytułu dyskonta ustalonego na dzień sprzedaży Wierzytelności Leasingowych do SPV powinien być skorygowany jedynie w przypadku dokonania przez SPV ewentualnej dopłaty do ceny za sprzedane przez Spółkę Wierzytelności Leasingowe i czy korekta tego kosztu powinna być dokonana w momencie otrzymania przez Spółkę dopłaty do ceny?

Interpretacja
08.11.2018 Podatki

Czy dyskonto ustalone na dzień sprzedaży Wierzytelności Leasingowych do SPV oraz prowizja płacona przez Spółkę do SPV w odniesieniu do Sekurytyzacji Wierzytelności Pożyczkowych będą stanowiły dla Spółki koszt uzyskania przychodów zaliczany do kosztów uzyskania przychodów jednorazowo w momencie jego poniesienia

Interpretacja
08.11.2018 Podatki

Czy cena należna Spółce od SPV za zbyte Wierzytelności Leasingowe wynikające z Umów Leasingu operacyjnego, jak i Umów Leasingu finansowego, nie będzie stanowiła przychodu po stronie Spółki

Interpretacja
08.11.2018 Podatki

Czy cena należna Spółce od SPV za zbyte Wierzytelności Pożyczkowe stanowić będzie przychód Spółki

Interpretacja
08.11.2018 Podatki

Czy za dzień poniesienia kosztu uzyskania przychodów w postaci dyskonta zastosowanego przy kalkulacji ceny sprzedaży do SPV Wierzytelności Leasingowych należy uznać dzień sprzedaży poszczególnych transz Wierzytelności Leasingowych do SPV?

Poprzednia Następna