Przedstawiona w opisie stanu faktycznego czynność, polegająca na dokonaniu bezzwrotnych wpłat dokonywanych przez wspólnika - komandytariusza (osobę fizyczną) na kapitał rezerwowy podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, gdyż w myśl ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych stanowi zmianę umowy tej spółki.
Czy czynność prawna polegająca na dokonaniu przez komplementariusza wpłaty o charakterze bezzwrotnym na poczet utworzonego w spółce kapitału zapasowego będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy Wnioskodawca dokonując ustalenia wartości w zakresie podstawy opodatkowania, w świetle późniejszego ewentualnego zastosowania normy określonej w art. 9 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, powinien przyjąć za podstawę opodatkowania łączną wartość wszystkich rzeczy wskazanych w umowie (138 rzeczy), czy też wartość każdej rzeczy wskazanej w umowie odrębnie, jeśli każda z tych rzeczy
Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji przeniesienia na Wnioskodawcę praw i obowiązków z przedwstępnej umowy sprzedaży oraz zwracanego zadatku i prawa do odliczenia podatku VAT.
skutki podatkowe cesji wierzytelności z umowy leasingu operacyjnego z jednoczesnym przeniesieniem przedmiotu leasingu na Nowego Finansującego.
Opodatkowanie czynności przejęcia budynku firmy za udzielone pożyczki
Czy występuje obowiązek zapłaty podatku w związku z otrzymaniem zwrotu kwoty partycypacji 29 510 zł oraz 20 000 zł?
Czy można przyjąć za podstawę opodatkowania ww. czynności faktyczną kwotę transakcji ustaloną na poziomie symbolicznej złotówki?
W sytuacji przedstawionej we wniosku samo zawarcie umowy deweloperskiej i wydatkowanie środków ze sprzedaży odziedziczonego lokalu na nabycie lokalu mieszkalnego bez zaistnienia faktu przeniesienia jego własności w ustawowym terminie (tj. do 31 grudnia 2016 r.) wbrew twierdzeniu Wnioskodawcy - nie przesądza o prawie do zwolnienia podatkowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym
Czy w związku z nieodpłatnym przeniesieniem prawa własności nieruchomości na rzecz Wspólników Spółki jawnej w częściach odpowiadających przysługującym tym Wspólnikom udziałom we współwłasności nieruchomości ze względu na zbędność nieruchomości do prowadzenia działalności gospodarczej przez Spółkę jawną, po stronie Wnioskodawcy powstanie obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych?
Interpretacja indywidualna dotycząca podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Czy przeniesienie własności udziałów w spółce kapitałowej w ramach wypłaty zysku w formie rzeczowej będzie podlegać podatkowi od czynności cywilnoprawnych? - Jeżeli ww. czynność będzie podlegać podatkowi od czynności cywilnoprawnych, na którym podmiocie ciążyć będzie obowiązek zapłaty podatku?
Czy z tytułu dokonania przez siebie czynności zakupu samochodu ciężarowo-uniwersalnego Renault Master, Wnioskodawca, będący osobą niepełnosprawną z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym, może skorzystać ze zwolnienia od podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 8 pkt 6 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
opodatkowanie wygaśnięcia ograniczonego prawa rzeczowego w zamian za odszkodowanie
Opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych podlegają umowy sprzedaży jako poszczególne jednostkowe czynności cywilnoprawne. Jeżeli w miesiącu zostanie zawartych kilka umów sprzedaży przekraczających 1.000,00 zł, każda z nich podlega odrębnie opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tym samym nie istnieje możliwość sumowania wartości poszczególnych odrębnych umów sprzedaży. Każda
należy stwierdzić, iż nabycie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu użytkowego w postępowaniu egzekucyjnym na licytacji komorniczej podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych, zgodnie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. a) w związku z art. 1 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Brak opodatkowania sprzedaży licytacyjnej nieruchomości gruntowej niezabudowanej, dokonywanej w trybie egzekucji komorniczej oraz przeniesienia własności ww. nieruchomości na rzecz wierzyciela, na jego wniosek w sytuacji, jeżeli nie dojdzie do skutku sprzedaż w drodze licytacji
Czy w świetle ustawy z dnia 9 września 2000 roku o podatku od czynności cywilnoprawnych, jest możliwe uproszczenie polegające na składaniu zbiorczych deklaracji PCC-3 dotyczących tego samego rodzaju transakcji za każdy dzień w którym podpisane były umowy?
Czy z tytułu dokonania przez siebie czynności zakupu sprzętu perkusyjnego, podmiot, będący jednostką organizacyjną Gminy (jednostki samorządu terytorialnego), może skorzystać ze zwolnienia od podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 8 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości netto części środka trwałego odłączonej w celu sprzedaży, likwidacji, czy też przyłączenia do innego środka trwałego, określenia wartości początkowej środka trwałego, którego część została odłączona w wyniku sprzedaży, likwidacji, czy przyłączenia do innego środka trwałego, a który następnie został
Czy prowadząc podatkową księgę przychodów i rozchodów metodą uproszczoną, gdzie za dzień poniesienia kosztu uzyskania przychodu, co do zasady, uważa się dzień wystawienia faktury (rachunku) lub innego dowodu stanowiącego podstawę do zaksięgowania (ujęcia) kosztu co wynika wprost z art. 22 ust. 6b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych Wnioskodawca powinien wartość gratisów zaksięgować w koszty
Czy przy zakupie wyrobów jubilerskich przez podatnika podatku od towarów i usług od osoby fizycznej na podstawie umowy kupna-sprzedaży, podatnik będzie zobowiązany do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych?
1. Czy transakcje zakupu kontenerów przez Spółkę X od Spółki Y należy potraktować jako wewnatrzwspólnotowe nabycie towarów? 2. Czy podmiotem zobowiązanym do rozliczenia transakcji będzie Spółka X?