Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej w związku z ponoszeniem opłat z tytułu czesnego za szkołę prywatną oraz za terapię rodzinną.
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na wyposażenie pomieszczenia do prowadzenia ćwiczeń rehabilitacyjnych.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej (zakup pompy insulinowej).
Wydatek poniesiony na zakup hulajnogi elektrycznej z siodełkiem, nie może zostać zaliczony do wydatków na cele rehabilitacyjne, o których mowa w art. 26 ust. 7a pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i odliczony od dochodu w zeznaniu podatkowym za rok, w którym Wnioskodawca poniósł ten wydatek, nie stanowi również wydatku, o którym mowa w art. 26 ust. 7a pkt 3 ww. ustawy.
Brak możliwości odliczenia od dochodu – w zeznaniu podatkowym za 2021 r., w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – wydatków na zakup miernika krzepliwości krwi wraz z paskami do pomiaru oraz poniesionych na zakwaterowanie i wyżywienie podczas przebywania w zakładzie rehabilitacji leczniczej i korzystania z rehabilitacji, gdyż
Spółka nie będzie miała możliwości odliczenia lub zwrotu poniesionego ostatecznie kosztu podatku VAT w związku z realizacją projektu dotyczącego zakupu sprzętu rehabilitacyjnego.
Wydatek na zakup laptopa i drukarki można uznać za wydatek poniesiony w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 w zw. z art. 26 ust. 7a pkt 3 i ust. 7e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Tym samym wydatek ten Wnioskodawczyni mogła odliczyć od dochodu w zeznaniu rocznym na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 6 ww. ustawy.
Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej Wnioskodawca może w korekcie do zeznania rocznego odliczyć od dochodu wydatki poniesione przez siebie w 2016 r. na zabiegi usunięcia i wszczepienia soczewek, w wysokości pełnej kwoty obejmującej zarówno wartość soczewek jak i koszty związane z tymi zabiegami?
Ulga rehabilitacyjna – nabycie telefonu w przypadku choroby cukrzycy
Wnioskodawca rozliczając się za rok podatkowy 2019 w składanym zeznaniu może odliczyć od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatki poniesione na zakup leków w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy faktycznie poniesionymi wydatkami w danym miesiącu a kwotą 100 zł, na podstawie art. 26 ust. 7a pkt 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Wydatek poniesiony przez Wnioskodawcę na zakup hulajnogi elektrycznej z siodełkiem, ułatwiającej wykonywanie czynności życiowych, może zostać zaliczony do wydatków na cele rehabilitacyjne, o których mowa w art. 26 ust. 7a pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i odliczony od dochodu w zeznaniu podatkowym za rok, w którym Wnioskodawca poniósł ten wydatek.
Wnioskodawczyni nie przysługuje prawo do odliczenia od dochodu przedmiotowych wydatków poniesionych na operacje zaćmy obu oczu, połączonej z wszczepieniem sztucznych soczewek wewnątrzgałkowych do torebki soczewki i leczenie pooperacyjnego, ponieważ Wnioskodawczyni nie spełnia ustawowego warunku wymaganego dla skorzystania z możliwości jakiegokolwiek odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej, o którym
Możliwość odliczenia od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej poniesionych wydatków na leki w postaci wlewów chemii.
Możliwość odliczenia od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na leczenie onkologiczne, za hotel po chemioterapii leczeniu onkologicznym, bilety za dojazd do ...
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.
Opodatkowanie sprzedaży prac powstałych podczas prowadzenia rehabilitacji uczestników WTZ.
Możliwość odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na używanie samochodu osobowego na dojazd na leczenie.
Czy dochód z tytułu nieodpłatnego świadczenia, polegającego na bezpłatnym użytkowaniu nieruchomości przeznaczonej na cele statutowe jest zwolniony z podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 851, dalej updop)?
Czy dojazdy własnym samochodem na rehabilitację stacjonarną na oddziale szpitala rehabilitacyjnego Wnioskodawca może odliczyć jako używanie samochodu na dojazdy na rehabilitację? Czy Wnioskodawcy należy się ulga za korzystanie z własnego samochodu na dojazdy w celach rehabilitacyjnych?