Ustalenia, czy Transakcje dokonywane pomiędzy Spółką a Wykonawcą na podstawie Umów zawartych w trybie przetargu nieograniczonego, zmienianych w okresie ich obowiązywania w zakresie warunków realizacji Transakcji, w tym także w zakresie cen ustalonych w trybie przetargu nieograniczonego, podlegają wyłączeniu z obowiązku sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych na podstawie art. 11n pkt 6
Czy w przypadku transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi wynikającymi z Umów Konsorcjum zawartymi w celu wspólnego wykonania zamówienia publicznego, zachodzi możliwość zastosowania zwolnienia z obowiązku sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych, o którym mowa w art. 11k ust. 1, ze względu na wystąpienie przesłanki opisanej w art. 11n pkt 6 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych,
Czy transakcja polegająca na zawarciu, w wyniku wygranego przetargu nieograniczonego, z podmiotem niezależnym, dokonującym rozliczeń z krajami stosującymi szkodliwą konkurencję podatkową, umowy leasingu podlega obowiązkowi sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych?
Ustalenie podstawy opodatkowania w związku z zawarciem umowy sprzedaży udziału w nieruchomości w drodze przetargu.
Zawarcie umowy ustanowienia odrębnej własności lokalu oraz przeniesienia własności lokalu mieszkalnego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych nie podlega opodatkowaniu PCC
Od 1 października 2016 r. zrezygnowano z przetargów na świadectwa efektywności energetycznej (tzw. białe certyfikaty). Został także wprowadzony nowy obowiązek dla "dużych" przedsiębiorstw. Będą one musiały sporządzać audyty energetyczne przedsiębiorstwa. Przedstawiamy wybrane, istotne dla przedsiębiorców, zmiany wprowadzone nową ustawą o efektywności energetycznej (dalej: ustawa).
Czy umowa ustanowienia i przeniesienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego zawarta na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy, skoro podstawą czynności sprzedaży nieruchomości lokalowej stanowiącej własność Skarbu Państwa będzie art. 40a ustawy o lasach, czynność ta zostanie dokonana na podstawie przepisów o gospodarce nieruchomościami i w przedmiotowej sprawie będzie mieć zastosowanie art. 2 pkt 1 lit. g) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Co stanowi podstawę opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych przy umowie sprzedaży nieruchomości zawartej w drodze przetargu ograniczonego zorganizowanego na podstawie ustawy o lasach?
Skoro ustanowienie i przeniesienie własności lokalu nastąpi w trybie i na zasadach określonych w art. 11 ust. 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, to umowa ustanowienia i przeniesienia prawa odrębnej własności do lokalu mieszkalnego nie jest opodatkowana podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Umowa taka nie jest bowiem umową sprzedaży ani inną umową wymienioną w art. 1 ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku
Nabycie lokalu mieszkalnego przez byłego pracownika Lasów Państwowych po cenie niższej od wartości rynkowej tego lokalu zgodnie z regulacją art. 40a ustawy o lasach skutkuje u tego pracownika powstaniem przychodu z tzw. innych źródeł w wysokości odpowiadającej różnicy między ceną rynkową tego lokalu a ceną zakupu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Czy zbycie w drodze umowy sprzedaży na rynku wtórnym używanego lokalu niemieszkalnego przez osobę fizyczną po dwóch latach od objęcia tego lokalu w posiadanie jest opodatkowane podatkiem od towarów i usług (VAT), czy podatkiem od czynności cywilnoprawnych?
Czy prawidłowe jest stanowisko, że umowa zawierana w trybie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych (t.j. Dz. U. Nr 119 z 2003 r. poz. 1116 ze zm.) stanowi podstawę do pobrania podatku od czynności cywilnoprawnych a przedmiot umowy nie jest opodatkowany podatkiem od towarów i usług?
Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych ustanowienia i przeniesienia prawa odrębnej własności do lokalu mieszkalnego.
Czy Centrum Kultury ma obowiązek odprowadzić podatek od towarów i usług z tytułu zatrzymania wniesionego wadium przez wykonawcę?
Czy dochód jaki uzyska Spółdzielnia Mieszkaniowa z tytułu sprzedaży w formie przetargu miejsc postojowych wielostanowiskowego garażu jest dochodem kwalifikowanym do przychodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, o którym to dochodzie stanowi art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?
Czy dochód jaki uzyska Spółdzielnia Mieszkaniowa z tytułu sprzedaży lokali mieszkalnych wraz z udziałem w prawie użytkowania wieczystego gruntu, na którym zostanie wybudowany budynek jest dochodem kwalifikowanym do przychodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, o którym to dochodzie stanowi art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?
W przypadku, gdy nie doszło do zawarcia umowy, Gmina ma prawo do wystawienia faktury korygującej oraz dokonania korekt deklaracji VAT-7 zgodnie z ww. przepisami.
Opodatkowanie należności uiszczanej w związku z nabyciem w drodze przetargu prawa do najmu lokalu mieszkalnego.
Czy w świetle powyższego stanu faktycznego po stronie kupującego nastąpił dochód podlegający opodatkowaniu w wysokości różnicy pomiędzy ceną rynkową a ceną zakupu?
Czy wpłacone wadium może być potraktowane jako zaliczka na poczet dostawy towaru, o której mowa w art. 19 ust. 11 ustawy z dnia 11.03.2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. nr 54, poz. 535 ze zm.)?
Czy odpłątne przekazanie dokumentacji przetargowej jest czynnością opodatkowaną podatkiem od towarów i usług?