Uznanie darowizny zespołu składników materialnych i niematerialnych za zbycie przedsiębiorstwa wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT.
Uznanie transakcji zbycia zespołu składników majątkowych za zbycie zorganizowanej części przedsiębiorstwa wyłączone z opodatkowania podatkiem VAT i brak obowiązku dokonania przez Spółkę korekty podatku VAT wcześniej odliczonego przy zakupie ww. składników majątkowych.
Uznanie podziału spółki przez wydzielenie za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Zorganizowana cześć przedsiębiorstwa, przeniesienie Działu, kwestia podlegania przepisom ustawy o VAT.
Transakcja przeniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, czynność nie podlegająca opodatkowaniu VAT.
Uznanie zespołów składników majątkowych przedsiębiorstwa Wnioskodawcy za zorganizowane części przedsiębiorstwa i wyłączenie ich darowizn z opodatkowania podatkiem od towarów i usług.
Nieuznanie przeniesienia zakładu pracy za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 27e ustawy, uznania wynagrodzenia za korzyści z tytułu przeniesienia pracowników, tzw. exit fee za czynność opodatkowaną na gruncie ustawy oraz prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego zgodnie z art. 86 ust. 1, wynikającego z wystawionej przez Kontrahenta faktury dokumentującej
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych składających się na Dział produkcji za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a w konsekwencji brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT czynności zbyciu ww. składników majątku na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Obowiązek udokumentowania fakturami sprzedaży składników majątku i pracowników, niewyłączonej z opodatkowania VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, oraz świadczenia usług w zamian za wynagrodzenie exit fee oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego z ww. faktur.
Opisany zespół składników materialnych i niematerialnych składający się na ZCP Nieruchomości stanowić będzie na dzień dokonania podziału Spółki przez wydzielenie zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, w związku z tym jego przeniesienie do spółki komandytowo-akcyjnej będzie stanowić czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy
Niepodleganie opodatkowaniu czynności nieodpłatnego przeniesienia nieruchomości do majątku osobistego Wspólników.
Nieuznanie Składników za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji uznanie przeniesienia Składników za zbycie składników majątku podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz prawo Kupującego do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej nabycie Składników.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych związanych z dwiema branżami przedsiębiorstwa Wnioskodawcy za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji wyłączenie aportu ww. składników z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
W zakresie uznania czy transakcja wniesienia wkładu niepieniężnego w postaci składników materialnych i niematerialnych, szczegółowo wskazanych w opisie zdarzenia przyszłego, spełnia przesłanki do uznania jej dla celów podatkowych za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy VAT, skutkiem czego wyłączona będzie spod regulacji ustawy VAT na podstawie
Uznanie, składników majątkowych związanych z prowadzeniem Serwisu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy i w konsekwencji wyłączenie transakcji sprzedaży z opodatkowania podatkiem VAT oraz brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu transakcji.
Uznania wniesienia aportu w postaci przedsiębiorstwa do Spółki Otrzymującej za czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z aportem tego przedsiębiorstwa.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo i w konsekwencji wyłączenie sprzedaży ww. składników z opodatkowania podatkiem VAT na mocy art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie składników majątkowych służących do prowadzenia działalności stomatologicznej za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w związku z tym uznanie Aportu tych składników za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT w myśl art. 6 pkt 1 ustawy.
Uznanie przeniesienia składników majątkowych w trybie art. 529 § 1 pkt 4 KSH za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT.
Uznanie składników materialnych i niematerialnych wyodrębnionego Działu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenie z opodatkowania podatkiem od towarów i usług czynności przeniesienia Działu do odrębnej Spółki.
Uznanie sprzedawanego zespołu składników majątkowych za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenie transakcji sprzedaży z opodatkowania podatkiem VAT oraz brak prawa Nabywcy do obniżenia podatku należnego lub zwrotu podatku naliczonego w związku z otrzymaniem faktury dokumentującej transakcję.
Uznanie, że wnoszony aportem zespół składników materialnych i niematerialnych w postaci ZCP 1 stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji transakcja ta podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem VAT oraz uznanie, że wnoszony aportem zespół składników materialnych i niematerialnych w postaci ZCP 2 stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji transakcja ta podlega
Uznanie opisanego zespołu składników materialnych i niematerialnych (Działalność Operacyjna) za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu Ustawy o VAT i tym samym wyłączenie z opodatkowania VAT.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych składających się na Działalność Wydzielaną za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i w konsekwencji wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT przeniesienia tej Działalności na Spółkę Przejmującą w ramach Podziału Spółki.