Interpretacje

Interpretacja
07.02.2024 Podatki

Brak możliwości zastosowania stawki 0 zł dla wyrobów akcyzowych o kodzie CN 2710 12 25, nabywanych wewnątrzwspólnotowo poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, przeznaczonych do sprzedaży detalicznej na terytorium kraju

Interpretacja
15.04.2021 Podatki

Brak obowiązku rozliczania podatku na terytorium Polski oraz wykazywania transakcji w deklaracji.

Interpretacja
24.06.2020 Podatki

Rozpoznanie transakcji przesunięcia towarów z przedsiębiorstwa czeskiego do firmy w Polsce jako wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.

Interpretacja
14.08.2018 Podatki

Brak opodatkowania czynności przemieszczenia produktów Wnioskodawcy z Polski do Magazynu w Turcji oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów i usług użytych do wytworzenia Produktów, które są sprzedawane z Magazynu w Turcji.

Interpretacja
21.01.2016 Podatki

nieuznanie przemieszczenia towarów z Polski na terytorium Węgier w celu dalszej sprzedaży (w ramach umowy komisu) za jedna nieprzerwaną wewnątrzwspólnotowa dostawę towarów oraz brak zastosowania stawki podatku 0% dla tej transakcji

Interpretacja
13.01.2015 Podatki

Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności przemieszczenia wyrobów z magazynu Wnioskodawcy na wydzieloną jako skład, powierzchnię w magazynach dystrybutorów.

Interpretacja
06.11.2012 Podatki

1. Czy Zainteresowany prawidłowo postępuje uznając, że import towarów z Korei do Austrii, a następnie przesunięcie tych towarów do Polski jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów? 2. Czy wystawiając fakturę wewnętrzną Wnioskodawca prawidłowo przyjmuje, że podstawą opodatkowania są:cło opłata manipulacyjna (opłata za świadczone usługi odprawy celnej)? 3. Czy też Spółka powinna przyjąć, że wyłącznie

Interpretacja
30.10.2012 Podatki

1. Czy Zainteresowany prawidłowo postępuje uznając, że import towarów z Korei do Austrii, a następnie przesunięcie tych towarów do Polski jest wewnątrzwspólnotowym nabyciem towarów? 2. Czy wystawiając fakturę wewnętrzną Wnioskodawca prawidłowo przyjmuje, że podstawą opodatkowania jest cło? 3. Czy w związku z powyższym, w części B deklaracji VAT-UE/B Informacja o wewnątrzwspólnotowych nabyciach towaru

Interpretacja
18.05.2009 Podatki

Co stanowi podstawę opodatkowania wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów uprzednio zaimportowanych w Hamburgu?

Interpretacja
07.10.2008 Podatki

Czy zakup od koreańskiego kontrahenta towaru, który został dostarczony do Polski po dokonaniu odprawy celnej na terytorium Austrii będzie traktowany jako wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów?Czy wszystkie kwoty ujęte na fakturze otrzymanej od austriackiego dostawcy, na które składają się: opłata za transport lotniczy towaru z Korei do Warszawy, należności celne, opłata za odprawę celną, opłata przeładunkowa

Interpretacja
07.10.2008 Podatki

W jakiej cenie Spółka powinna wykazywać opisane operacje do oddziału? Czy cena powinna zawierać marżę?

Interpretacja
19.09.2008 Podatki

Czy opisane przemieszczenia zaimportowanych z Chin towarów z Niemiec do Polski powinno zostać potraktowane jako wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów w Niemczech przez przedstawiciela fiskalnego i wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów przez Wnioskodawcę?

Interpretacja
29.07.2008 Podatki

Jakie koszty należy wliczać do podstawy opodatkowania przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów, jeżeli podmiot trzeci (spedytor) organizuje fracht morski, transport drogowy do Polski, uiszcza opłaty portowe, ubezpiecza towar, pokrywa wszystkie koszty, a następnie obciąża Wnioskodawcę tymi kosztami tj. fakturą VAT i notą obciążeniową?

Interpretacja
21.07.2008 Podatki

Czy w związku z faktem, iż nie ma w tym przypadku możliwości zgłoszenia przedmiotowego towaru do odprawy celnej w Polsce, w/w transakcję powinno się traktować jako dostawę wewnątrzwspónotową?

Interpretacja
23.04.2008 Podatki

Czy opisane zdarzenie ma odzwierciedlenie w przepisach o podatku od towarów i usług tylko jako wewnątrzwspólnotowe nabycie (w momencie przetransportowania tego surowca z Holandii do Polski)? Na jakiej podstawie Wnioskodawca wystawi fakturę wewnętrzną, skoro faktura sprzedaży jest od firmy norweskiej i nie posiada unijnego nr NIP?

Interpretacja
22.02.2008 Podatki

Czy nabycie towaru (pochodzącego z Azji) od B. ze Szwajcarii za pośrednictwem C. oraz Agencji Celnej z Belgii stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru?

Interpretacja

Z jakim numerem NIP Spółka powinna wykazać przedmiotową transakcję w deklaracji VAT UE ( tzn. z numerem Spółki czy numerem Agencji Celnej )?Co powinno tworzyć wartość wewnątrzwspólnotowego nabycia i wg jakiego kursu ( z jakiego dnia ) powinna być ona ustalana?Kiedy powstał obowiązek podatkowy w świetle ustawy o VAT?