Powstanie obowiązku podatkowego po stronie Spółki przejmowanej w związku z połączeniem Spółek.
Powstanie obowiązku podatkowego po stronie Spółki przejmującej w związku z połączeniem Spółek oraz prawo i obowiązek kontynuacji rozliczeń podatku naliczonego przez Spółkę przejmującą.
Podatek od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego w związku z połączeniem oraz konsolidacją Spółek.
Wydanie interpretacji indywidualnej, która dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie powstania obowiązku podatkowego w związku z połączeniem spółek.
Spółka przejmująca będzie zobowiązana złożyć osobne zeznania CIT-8 dla spółki przejętej, tj. Wnioskodawcy za okres przed dniem połączenia, do urzędu skarbowego właściwego miejscowo według jej siedziby sprzed dnia połączenia. Na zeznaniu podatkowym winny być umieszczone dane spółki przejmowanej tj. jej NIP, nazwa adres, natomiast w pozycjach przeznaczonych na podpis osób reprezentujących podatnika,
Brak podlegania opodatkowaniu połączenia Spółek i brak prawa do odliczenia.
brak powstania obowiązku podatkowego z tytułu planowanej transakcji połączenia Spółek oraz braku obowiązku rozliczenia podatku VAT z tytułu tej transakcji przez Spółkę Przejmującą
Interpretacja w zakresie braku obowiązku sporządzenia dokumentacji podatkowej dla transakcji zawieranych z przejętymi spółkami oraz braku obowiązku złożenia zeznania CIT/TP za przejęte spółki.
połączenie poprzez przejęcie całego majątku spółki przejmowanej przez Wnioskodawczynię, nawet jeśli skutkować będzie podwyższeniem kapitału zakładowego Wnioskodawczyni, nie będzie podlegało podatkowi od czynności cywilnoprawnych.
w zakresie skutków podatkowych umorzenia przymusowego, automatycznego lub dobrowolnego udziałów spółki polskiej objętych uprzednio w wyniku przejęcia spółki cypryjskiej przez spółkę polską w zamian za udziały Wnioskodawcy posiadane w spółce cypryjskiej (spółce przejmowanej)
w zakresie uznania transakcji podziału Spółki przez przejęcie za czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT
Zmiania technicznych warunków obsługi pożyczek na skutek przystąpienia/uczestnictwa w systemie Cash-poolingu (relasyfikacja ujemnego salda zadłużenia na rachunek cash-poolingowy, w tym dotycząca zadłużenia spółek przejętych i przejmowanych z następstwem sukcesji podatkowej, przekazanie środków z pożyczki długoterminowej na rachunek cash-poolingowy) a różnice kursowe
Czy w związku z przedmiotowym zdarzeniem przyszłym, tj. połączeniem transgranicznym Spółki (spółka przejmująca) ze Spółką Cypryjską (spółka przejmowana), polegającym na przeniesieniu całego majątku Spółki Cypryjskiej do Spółki, Spółka w żadnym zakresie nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce?
W przypadku umorzenia dobrowolnego udziałów spółki polskiej, objętych uprzednio przez Wnioskodawcę w wyniku przejęcia spółki cypryjskiej przez spółkę polską w zamian za udziały Wnioskodawcy posiadane w spółce przejmowanej, tj. spółce cypryjskiej, opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlegać będzie nadwyżka przychodu uzyskanego z tytułu zbycia udziałów spółki polskiej w celu ich umorzenia nad kosztami
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie określenia kosztów uzyskania przychodów w przypadku zbycia przez Spółkę Przejmującą udziałów w Spółce Zależnej, które zostały przeniesione na Spółkę Przejmującą w wyniku połączenia.
Zakres skutków podatkowych powstałych po stronie udziałowca spółki przejmowanej oraz po stronie udziałowca spółki przejmującej będących następstwem planowanego połączenia spółek.