Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży prawa własności zabudowanej działki o numerze 1 oraz opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży niezabudowanej nieruchomości składającej się z działek nr 2 i 3, bez uwzględnienia zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy.
Skutki podatkowe sprzedaży udziałów w nieruchomościach niezabudowanych.
Planowana przez Sprzedającego sprzedaż Nieruchomości będzie, zgodnie z art. 15 ust. 1 i ust. 2 ustawy, dostawą dokonywaną przez podatnika w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Dokonując opisanych we wniosku czynności Sprzedający podjął działania podobne do tych, jakie wykonują podmioty zajmujące się profesjonalnie obrotem nieruchomościami, o których mowa w orzeczeniach w sprawach C-180/10
Wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie - uznania planowanej Transakcji za dostawę odrębnych składników majątkowych, a nie zbycie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz podlegania opodatkowaniu, - opodatkowania oraz rezygnacji ze zwolnienia z opodatkowania VAT dostawy Nieruchomości, - obniżenia kwoty podatku VAT należnego o kwotę
Nieuznanie za podatnika podatku VAT z tytułu wykonywania na rzecz Spółki świadczeń niepieniężnych i możliwości skorzystania ze zwolnienia określonego w art. 113 ustawy o podatku VAT.
Skutki podatkowe w podatku VAT sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej w drodze egzekucji komorniczej.
Skutki podatkowe w podatku VAT sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej w drodze egzekucji komorniczej.
Skutki podatkowe w podatku VAT dostawy działek w zamian za odszkodowanie.
Wyłączenie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży całej nieruchomości jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa oraz zwolnienie z opodatkowania podatkiem VAT sprzedaży poszczególnych lokali wchodzących w skład przedmiotowej nieruchomości.
Interpretacja w zakresie: - zwolnienia z obowiązku uiszczania podatku akcyzowego od zużycia na własne potrzeby energii elektrycznej wytwarzanej przez instalacje fotowoltaiczne, - obowiązku składania miesięcznych deklaracji podatkowych na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, - obowiązku składania kwartalnych deklaracji na podstawie art. 24e ust. 1 ustawy, - obowiązku prowadzenia ewidencji ilościowej energii
Obowiązki płatnika w zw. ze zwolnieniem z art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b) ustawy o PIT.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia wynikająca z art. 21 ust. 1 pkt 131, własne cele mieszkaniowe.
Rozpoznanie planowanej transakcji sprzedaży Lokalu 1, Lokalu 2 oraz wyposażenia jako dostawy towarów, a także uznania, że dostawa wskazanych lokali będzie objęta zwolnieniem od podatku, z którego strony transakcji mogą zrezygnować
Z tytułu dzierżawy przedmiotowej działki, straciła ona charakter majątku prywatnego. Wykorzystywanie w sposób ciągły dla celów zarobkowych przedmiotowej działki spowodowało, że ww. działka była wykorzystywana w działalności gospodarczej, a nie wyłącznie w ramach majątku osobistego. Tym samym, skoro w przedmiotowej sprawie wystąpią przesłanki stanowiące podstawę uznania Pani za podatnika w rozumieniu
Transakcja nie będzie stanowić zbycia przedsiębiorstwa lub ZCP, będzie podlegać opodatkowaniu oraz korzysta ze zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy.
Prowadzenie działalności gospodarczej jako czynny podatnik podatku VAT i brak możliwości jednoczesnego korzystania ze zwolnienia podmiotowego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z opodatkowania przychodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z jego wydatkowaniem na własne cele mieszkaniowe.
Sprzedający nabył poszczególne działki ewidencyjne (grunty przeznaczone pod zabudowę zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego) wchodzące w skład Nieruchomości do celów prowadzonej działalności gospodarczej opodatkowanej VAT tj. w celu ich odsprzedaży na rzecz Wnioskodawcy. Z okoliczności przestawionych we wniosku nie wynika aby Sprzedający wykorzystywał działki wchodzące w skład
Część działek objęta decyzją o warunkach zabudowy i objęta planem zagospodarowania przestrzennego będzie opodatkowana podatkiem VAT, część działki korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9. Prawo do odliczenie w zakresie w jakim działka jest opodatkowana podatkiem VAT.
Podleganie opodatkowaniu z tytułu sprzedaży nieruchomości wspólnej oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.
Wniesienie aportem Lokalu do Spółki cywilnej będzie czynnością podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i nie będzie korzystało ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 i pkt 2 ustawy. Aport tego Lokalu będzie korzystał ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10a ustawy.
Powstanie obowiązku podatkowego w zakresie podatku VAT, zwolnienie z podatku akcyzowego oraz obowiązek rejestracji w CRPA z tytułu świadczenia usługi udostępnienia energii elektrycznej wytworzonej w instalacji fotowoltaicznej.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT darowizny dwóch lokali na rzecz Fundacji oraz brak wpływu ww. darowizny na limit do skorzystania ze zwolnienia podmiotowego.