Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków na aranżację mieszkania.
W zakresie ustalenia: czy opisane prace wykonywane przez Wnioskodawcę rozumiane jako całość działalności Wnioskodawcy polegającej na tworzeniu i rozwijaniu Oprogramowania spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej, o której mowa w przepisach ustawy o CIT; oraz czy Prawa IP Box tj. autorskie prawa majątkowe do programu komputerowego, wskazane w niniejszym wniosku będące efektem tworzenia lub
Opodatkowanie podatkiem VAT czynności przeniesienia praw majątkowych do wyników prac rozwojowych i badań przemysłowych, określenie podstawy opodatkowania oraz fakturowanie otrzymanej kwoty finansowania w związku z realizacją Projektu.
W zakresie ustalenia: 1. czy przychodem Wnioskodawcy z tytułu usługi najmu części Hali i Nieruchomości świadczonej na podstawie Umowy jest czynsz ustalany jako różnica między określoną stawką bazową a 1/60 (jedną sześćdziesiątą) wartości Nakładów Inwestycyjnych, 2. czy dokonane przez Najemcę Nakłady Inwestycyjne i Nakłady Adaptacyjne stanowią przychód (dochód) Wnioskodawcy.
Zastosowanie ulgi mieszkaniowej w przypadku wydatkowania przychodu na spłatę kredytu, zakup lokalu mieszkalnego i jego remont.
1. czy prowadzone prace, przedstawione w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, stanowią działalność badawczo-rozwojową w rozumieniu art. 4a pkt 26 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, co uprawnia do korzystania z ulgi B+R; 2. czy w świetle przedstawionego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego Spółka ma prawo, w ramach projektów określanych jako badawczo-rozwojowe do korzystania
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej, dla środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości i wydatkowych na własne cele mieszkaniowe (zakup działki budowlanej oraz remont domu).
Skoro zleceniobiorcom na podstawie stosownych przepisów, po spełnieniu określonych warunków, przysługuje prawo do korzystania z zasiłku chorobowego, to należy uznać, że czas choroby zleceniobiorcy wykonującego działalność badawczo-rozwojową wlicza się do całości czasu przeznaczonego na wykonanie usług przez zleceniobiorcę w danym miesiącu, branego pod uwagę przy obliczaniu proporcji dla ustalenia kosztów
Pełne prawo do odliczenia podatku VAT w zw. z realizowanym projektem badawczym.
Odpisy amortyzacyjne od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, w całości stanowią koszt kwalifikowany, w myśl art. 18d ust. 3 updop, jeżeli składniki te są rzeczywiście wykorzystywane jedynie do działalności badawczo-rozwojowej. Natomiast, w sytuacji, gdy ww. składniki będą częściowo wykorzystywane do działalności badawczo-rozwojowej, a częściowo do bieżącej działalności, to w takim
Możliwości uznania za wydatki na własne cele mieszkaniowe, częściowej spłaty kredytu, zakupu usług transportowych, wykończeniowych i montażowych oraz zakupu materiałów i urządzeń do domu jednorodzinnego.
Określenie które z wydatków mieszczą się w katalogu uprawniającym do zastosowania zwolnienia przedmiotowego wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Mogą Państwo zaliczyć do kosztów kwalifikowanych na podstawie art. 18d ust. 2 pkt 1 i 1a updop, a tym samym odliczyć w ramach ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 18d ust. 1 updop wskazane wyżej koszty pracowników ponoszone przez Spółkę oraz sfinansowane przez płatnika składki z tytułu tych należności określone w ustawie z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - zakup nieruchomości i remont.
Przysługuje Państwu - na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy - prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją opisanego Projektu.
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (opodatkowanie IP-BOX).
W zakresie ustalenia, czy czynności polegające na tworzeniu oprogramowania i ulepszeń spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej oraz czy uprawniają do odliczenia kosztów kwalifikowanych, w tym w sytuacji, gdy wynagrodzenie Wnioskodawcy obejmuje także wynagrodzenie za wykonywanie prac B+R ustalane w oparciu o metodę odkosztową (koszt powiększony o narzut).
Możliwość skorzystania z ulgi na własne cele mieszkaniowe (wykończenie budynku mieszkalnego).
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu na remont dwóch mieszkań, w których Wnioskodawczyni realizuje własne cele mieszkaniowe.