Brak opodatkowania podatkiem VAT świadczonych usług żywienia uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły, a także osób uprawnionych do korzystania z pomocy społecznej.
Wnioskodawca świadcząc usługi opiekuńcze za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej nie działa jako podatnik podatku VAT, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy, a tym samym świadczenia te nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Zwolnienie z podatku VAT usług pielęgnacyjnych świadczonych przez MOPS, opłat za pobyt dzieci w przedszkolu oraz opłat za wyżywienie dzieci i nauczycieli
Wyłączenie z opodatkowania usług świadczonych za pośrednictwem DPS oraz ŚDS (zapewnienie pobytu w DPS oraz ŚDS)
1. Niepodleganie opodatkowaniu czynności A, B i C. 2. Nieopodatkowanie środków pieniężnych, o których mowa w punktach D i E opisu sprawy.
w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
brak możliwości odliczenia podatku VAT od zakupów związanych z realizacją projektu
Zwolnienie od podatku od towarów i usług usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej oraz tzw. wizyt studyjnych.
W zakresie zastosowania zwolnienia przedmiotowego wynikającego z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
Zwolnienie świadczeń udzielonych przez fundację w ramach pomocy społecznej.
prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z poniesionymi przez Gminę wydatkami inwestycyjnymi związanymi z realizacją projektu pn.: ... w trakcie, jak i po zakończeniu realizacji projektu
Prawo do częściowego odliczenia kwot podatku naliczonego w odniesieniu do wydatków mieszanych ponoszonych na termomodernizację budynku siedziby Zarządu Nieruchomości Miejskich.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu dotyczącego Dziennego Domu Pomocy.
Zastosowania zwolnienia z podatku VAT czesnego wnoszonego przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Czy otrzymanie świadczenia rzeczowego od fundacji, której celem statutowym jest: wszechstronna pomoc rodzinie poprzez działalność edukacyjną, kulturalną, charytatywną oraz działalność z zakresu ochrony oraz promocji zdrowia i pomocy społecznej będzie opodatkowane podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
1. Czy sfinansowanie świadczeń zdrowotnych (operacje, konsultacje rehabilitacyjne, leczenie szpitalne, turnusy rehabilitacyjne i inne służące poprawie zdrowia) chorym dzieciom to nieodpłatne świadczenie, a tym samym przychód z innych źródeł na podstawie art. 10 ust. l pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (dalej: u.p.d.o.f.)?2. Jaki obowiązek podatkowy w związku ze sfinansowaniem świadczeń
Czy działalność Fundacji polegająca na udzielaniu poręczeń zobowiązań finansowych beneficjentów zagrożonych wykluczeniem finansowym, mająca na celu umożliwienie beneficjentom skorzystania z oferty pożyczkowej instytucji finansowych stanowi realizację celów, o których mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych uzasadniającą możliwość korzystania przez Fundację ze zwolnienia
Pomoc finansowa oraz wartość świadczeń sfinansowanych bądź zrefundowanych przez Fundację w ramach wykonywania jak stwierdzono we wniosku statutowych celów Fundacji z zakresu realizacji zadań w ramach pomocy społecznej będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 79 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Należy stwierdzić, że wartość świadczeń sfinansowanych oraz zrefundowanych przez Fundację w ramach wykonywania jak stwierdzono we wniosku statutowych celów Fundacji z zakresu realizacji zadań w ramach pomocy społecznej będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 79 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Czy darowizny przekazywane na poczet budowy nowego domu dla rodziny pogorzelców, jako zgodne z jego celami statutowymi będą podlegały opodatkowaniu ?