Opodatkowanie czynności zbycia pojazdów, uzyskanych z mocy prawa lub na mocy wyroków sądów powszechnych, w celu ich demontażu przez przedsiębiorcę prowadzącego stację demontażu pojazdów.
Możliwość zmiany formy opodatkowania na ryczałt przy dostawie gazu w butlach, LPG, olejów samochodowych, płynów do spryskiwaczy i płynów do chłodnic.
Opodatkowanie udostępnienia przez pracodawcę pracownikowi samochodu służbowego do celów prywatnych.
Skutki podatkowe związane z udostępnieniem Handlowcom Narzędzi na potrzeby świadczenia Usług.
Prawo do odliczenia 100% podatku naliczonego w odniesieniu do części odsetkowej raty leasingowej samochodu osobowego.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia pojazdu eklektycznego.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków związanych z użytkowaniem samochodu osobowego na podstawie umowy leasingu operacyjnego.
Uznanie opłat za odholowywanie i przechowywanie na parkingu strzeżonym pojazdów, za podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
Dotyczy prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur zakupowych dokumentujących wydatki na nabycie towarów i usług w związku ze świadczeniem usługi „door to door”.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług darowizny koparki na rzecz żony po uprzednim nabyciu od leasingodawcy.
Oznaczanie faktur dokumentujących sprzedaż szyb samochodowych symbolem GTU_07.
Przerobienie nabytego przez firmę pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej <3,5 t na pojazd specjalny – kempingowy o kodzie CN 87033211 (wyprodukowanie samochodu osobowego) przez Wnioskodawcę spowoduje opodatkowanie akcyzą pierwszej sprzedaży (użycia na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej) wyprodukowanego na terytorium kraju samochodu osobowego, tj. czynności określonej art. 100 ust.
Firma ma prawo do odliczenia pełnej kwoty podatku VAT naliczonego zawartego w fakturach zakupu/leasingu pojazdów samochodowych użytkowanych wyłącznie do działalności polegającej na wynajmie i późniejszej ich sprzedaży.
Czy Cena Zakupu będzie stanowić koszty uzyskania przychodu bezpośrednio związane z przychodem w postaci opłat za wynajem samochodu, a co za tym idzie Cena Zakupu powinna być rozliczona w momencie uzyskania przez Spółkę pierwszego przychodu z wynajmu krótkoterminowego samochodu?
Ustalenie kwoty nabycia używanego samochodu osobowego w celu zastosowania przy jego odprzedaży procedury opodatkowania marży.
Prawo do odliczenia 50% podatku VAT od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi użytkowanymi do celów mieszanych.
w zakresie opodatkowania otrzymywanych opłat za holowanie i przechowywanie pojazdów usuniętych z drogi oraz ich dokumentowania
Czy na spółce w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych spoczywa obowiązek prowadzenia ewidencji przejazdów dla wynajętego samochodu ciężarowego, o której to ewidencji mowa w art. 16 ust. 1 pkt 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz czy czynsz wynajmu ww. samochodu ciężarowego stanowi dla spółki wydatek będący kosztem używania samochodu, ograniczany limitem wydatków, o których mowa
Czy Wnioskodawcy przysługuje prawo do odliczenia kwoty stanowiącej 100% podatku naliczonego wykazanego na fakturach otrzymanych przez Wnioskodawcę z tytułu nabycia pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony od Sprzedawców tych pojazdów, które nie są wykorzystywane przez Wnioskodawcę tylko podlegają demontażowi?
Czy miesięczny czynsz najmu samochodów osobowych stanowić będzie koszt uzyskania przychodów na zasadach ogólnych tj. art. 15 ust 1 ustawy o podatku dochodowych od osób prawnych bez ograniczeń wynikających z art. 16 ust. 1 pkt. 51 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Spółce nie przysługuje prawo do pełnego odliczenia kwoty podatku naliczonego z tytułu najmu przedmiotowych pojazdów, bowiem na skutek nie wypełnienia obowiązku złożenia naczelnikowi urzędu skarbowego informacji o pojazdach, dla których Spółka obowiązana jest prowadzić ewidencję przebiegu nie można uznać, że pojazdy te są wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej Spółki, co wynika z treści