Opodatkowanie usługi dopiero w momencie, gdy Korzystający potwierdzi/zaakceptuje warunki jej wykonania. Powstanie obowiązku podatkowego w dniu otrzymania zapłaty Opłaty dodatkowej, lub – odpowiednio - w dniu uprawomocnienia się wyroku sądowego.
Pełne prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z tytułu wydatków związanych z zadanim inwestycyjnym.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT opłaty dodatkowej za niedokonanie opłaty za parkowanie oraz opłaty dodatkowej za przekroczenie opłaconego czasu parkowania.
Opodatkowanie podatkiem VAT - jako jednolite świadczenie dostawy lokalu wraz z udziałem w gruncie i częściach wspólnych nieruchomości.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT z tytułu świadczenia usług, w zamian za które pobierane są opłaty dodatkowe, nieuznanie opłaty dodatkowej za wynagrodzenie za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, w przypadku gdy nie można zidentyfikować usługobiorcy, a co za tym idzie także wyegzekwować tej opłaty i sposób dokumentowania opłaty dodatkowej w przypadku
Interpretacja indywidualna - podleganie opodatkowaniu w związku z odpłatnym udostępnianiem miejsc parkingowych, braku prawa do zwolnienia oraz prawa do pełnego odliczenia podatku VAT.
Brak opodatkowania kary umownej w postaci opłaty dodatkowej za brak biletu parkomatowego.
Uznanie opłat za odholowywanie i przechowywanie na parkingu strzeżonym pojazdów, za podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT.
Prawo do pełnego odliczenia VAT naliczonego z faktur dokumentujących wydatki inwestycyjne ponoszone przez Gminę na Parking.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego w związku z realizacją operacji polegającej na przebudowie i rozbudowie 2 miejsc rekreacji na terenie Gminy.
Niepodleganie opodatkowaniu nieodpłatnego udostępnienia przez Gminę na rzecz Spółki infrastruktury i brak prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Brak opodatkowania kary umownej w postaci opłaty dodatkowej za brak biletu parkomatowego.
Czy i w którym momencie wydatek poniesiony na zakup prawa do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego Wnioskodawca może zaliczyć jednorazowo do kosztów uzyskania przychodu czy też wydatek na zakup prawa do korzystania z miejsca postojowego zwiększa wartość początkową przedmiotowego lokalu mieszkalnego i stanowi koszt uzyskania przychodu poprzez odpisy amortyzacyjne dokonywane od wartości początkowej
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących czynsz najmu za miejsce parkingowe
W sytuacji gdy koszty opisanych świadczeń dodatkowych dla gości nieprowadzących działalności gospodarczej w całości będą korzystały ze zwolnienia od podatku dochodowego, na Wnioskodawcy z tytułu sfinansowania tych świadczeń nie będą ciążyły obowiązki płatnika.
W sytuacji gdy koszty opisanych świadczeń dodatkowych dla artystów polskich i zagranicznych nieprowadzących działalności gospodarczej w całości będą korzystały ze zwolnienia od podatku dochodowego, na Wnioskodawcy z tytułu sfinansowania tych świadczeń nie będą ciążyły obowiązki płatnika.
W sytuacji gdy koszty opisanych świadczeń dodatkowych poniesionych na podstawie umów zawieranych z agencją artystyczną dla artystów polskich i zagranicznych nieprowadzących działalności gospodarczej w całości będą korzystały ze zwolnienia od podatku dochodowego, na Wnioskodawcy z tytułu sfinansowania tych świadczeń nie będą ciążyły obowiązki płatnika.
Możliwość zaliczenia spłaty kredytu do końca 2020 r. jako wydatku poniesionego na własne cele mieszkaniowe w sytuacji gdy cały przychód uzyskany ze sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego został już wydatkowany na częściową spłatę tego kredytu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Gmina jest uprawniona do odliczenia części podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji w związku ze zmianą przeznaczenia w drodze korekty zgodnie z art. 90-91 ustawy o podatku od towarów i usług.
Możliwość obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.